Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Табло Marea 1.9TD - не свети

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Табло Marea 1.9TD - не свети

    Колеги , вчера се прибирах от провинциАлистика...та както си карам по нашите "перфектни" пътища, изведнъж изкача огромна яма (дупка с размери: 30см. дълбока и около 60-70см. широка... и както се досещате - аз скочих в ямата... Ето тук стигаме и до проблема... половината табло не свети (светят: горивомер, оборотомер и километража до 100км., всичко друго не свети) Свалих таблото, разгледах крушките и всички са читави.. къде може да е проблема?

    #2
    Провери крушките, виж спойките по таблото, провери местата къде контактува кабела за регулиране на осветлението.Нещичко дребничко там се крие
    F9Q750 @ 151hp/332.2Nm

    Коментар


      #3
      На мен пък спряха да ми работят всички уреди, диагностични лампи и мигачи, а фаровете и осветлението на таблото си работят. Гледам и не знам от къде да почна. Предполагам, че е изгорял предпазител, който захранва уредите на таблото, но не мога да го намеря, а по схемите на първо четене не мога да се ориентирам. Ако някой може да помогне, с колегата с подобния проблем ще ви бъдем безкрайно благодарни.

      Коментар


        #4
        и при мен подобен проблем.ходих на един купон на едно село , та в един участък има мн дупки и вечерта като се прибирахме пак дупки и таблото угасна.после му вкарах една тупаница отгоре , взе че светна даже и още една крушка.до преди това светеха 2 , не дразнеше , ама сега като светят и 3-те еее вече си се вижда всичко.само да отбележа че съм с аналогово табло (ако така се нарича) не с електронно :D та колега пробвай и ти да му вкараш някой тупалка , та вземе да му дойде акъла
        Citroen Xsara 1.9 TD 90 hp

        ex - Fiat Tempra 1.6 i.e. 75 hp

        Коментар


          #5
          Тупалките са до време.Разглобете таблото и огледайте всичко както Ви посъветва колегата по горе.

          Коментар


            #6
            emil petkov написа:
            На мен пък спряха да ми работят всички уреди, диагностични лампи и мигачи, а фаровете и осветлението на таблото си работят. Гледам и не знам от къде да почна. Предполагам, че е изгорял предпазител, който захранва уредите на таблото, но не мога да го намеря, а по схемите на първо четене не мога да се ориентирам. Ако някой може да помогне, с колегата с подобния проблем ще ви бъдем безкрайно благодарни.
            На таблото с бушоните ти е изгорял единият от двата на които пише Service, виж на самият капак са описани кой за какво е. Мисле че се падат вторият и третият на долният ред предпазители. При мен са 15А и 10А, но в ръководствата съм срещал и двата да ги дават 10А.
            Fiat Punto ELX 1.9 JTD 80 к.с.
            Fiat Brava SX 1.4 12V - много хубава кола беше

            Коментар


              #7
              Точно така беше ми изгорял десния сервизен предпазител и проблема се реши за сега, но не съм имал време да карам за да установя дали е решен окончателно. Предпазителя беше 10а и го замених с 25а щото такъв имах, но ще му сложа 15а.

              Коментар

              Working...
              X