Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Светна ми лампичка!

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Светна ми лампичка!

    Днес ми светна лампа като тази която е най-дясно на снимката http://img517.imageshack.us/img517/7...ma2rb3.jpgНа нея е изрисувано човече с колан и пред главата му има кръгло топче. Предполагам че е лампата за AirBag-а. Някакви идей защо свети? Най ме е страх да не гръмне докато си карам.... (въпреки че силно ме съмнява да има зареден airbag...). Ако има колега с компютър от софия да я закачим да прочетем грешката черпя по биричка
    Fiat Bravo 1.9 JTD 105 HP
    -------------------------------------
    1f Y0u C4N rE4D Th1S, i7 1s t1Me T0 7uRn 0FF Y0Ur PC 4Nd Ge7 Life!

    #2
    няма да гръмнетрябва диагностикане искам да те плаша, но има вариант радиаторчето за отопление да е пукнато...и да ти е заминала централата
    2015 Renault Megane Expression GT
    2009 FIAT Bravo 1.4 16V Dynamic
    Всичко за FIAT Bravo 2007

    Коментар


      #3
      Re: Светна ми лампичка!

      infirm написа:
      Днес ми светна лампа като тази която е най-дясно на снимката http://img517.imageshack.us/img517/7...ma2rb3.jpgНа нея е изрисувано човече с колан и пред главата му има кръгло топче. Предполагам че е лампата за AirBag-а. Някакви идей защо свети? Най ме е страх да не гръмне докато си карам.... (въпреки че силно ме съмнява да има зареден airbag...). Ако има колега с компютър от софия да я закачим да прочетем грешката черпя по биричка
      Как светна?Свалял ли си таблото?
      AR 159 Ti 2,4 mJTD 210 h.p.
      HONDA Accord tourer 2.2 i-DTEC Type S 180 h.p.
      Kawasaki ER-6n'2012

      Коментар


        #4
        Re: Светна ми лампичка!

        Не съм свалял таблото. Какво имаш в предвит радиатор за отопление и централа . Наскоро имах як удар с колата но лампата светна днес.
        Fiat Bravo 1.9 JTD 105 HP
        -------------------------------------
        1f Y0u C4N rE4D Th1S, i7 1s t1Me T0 7uRn 0FF Y0Ur PC 4Nd Ge7 Life!

        Коментар


          #5
          щом си имал удар може някой датчик да е...радиаторчето за парното се намира точно над централата която командва възглавницитето много често прокапва и капе върху неяи така централата се поврежда и светва тази лампасам нищо не можеш да направиштрябва закачане на компютър
          2015 Renault Megane Expression GT
          2009 FIAT Bravo 1.4 16V Dynamic
          Всичко за FIAT Bravo 2007

          Коментар


            #6
            Мерси колега. Тази седмица ще я карам така надявам се да не и се случи нещо по сериозно защото нямам време и събота и неделя сигурно ще я закарам на диагностика. Ако някой колега има компютър и възможност да прочетем грешките бира и картофки черпя
            Fiat Bravo 1.9 JTD 105 HP
            -------------------------------------
            1f Y0u C4N rE4D Th1S, i7 1s t1Me T0 7uRn 0FF Y0Ur PC 4Nd Ge7 Life!

            Коментар


              #7
              Здравей колега,На мен също ми свети, но нарочно Преди време ми блокира шофьорския колан. Смених машинката на колана, но тази която намерих е от една марея и нямаше датчици за AirBag. Нямаше къде да включа дадчика и оставих кабела висящ - от тогава ми свети.Предполагам, че при теб моге да се е исмукнал или прекъснал някой кабел. Ако си исграеш с тези работи те съветвам да откачиш клемите на акумулатора преди това. Може да разгледаш сам обуксите - с датчците не с ииграй, да не те изненада възглавницата

              Коментар


                #8
                И клаксон нямам. Възможно ли е да е бушон или нещо зад таблото капе и ми гори инсталацията
                Fiat Bravo 1.9 JTD 105 HP
                -------------------------------------
                1f Y0u C4N rE4D Th1S, i7 1s t1Me T0 7uRn 0FF Y0Ur PC 4Nd Ge7 Life!

                Коментар


                  #9
                  Аз карах със светеща такава лампа около година и възглавницата не се отвори. Моя компютър за Air Bag-а изгоря от вода и си намерих втора употреба, диагностика и вече е наред.
                  FIAT Nuova Punto 1.2 8V
                  FIAT Grande Punto EVO 1.4 8V
                  ...and justice for all

                  Коментар


                    #10
                    Аз реших проблема по следния начин: свалих таблото и натъпках мястото пред лампичката с хартия, да не я виждам че свети :DИначе след време ходих на диагностика по друга причина и там ми изчистиха грешката. Това светене при мен се получи като бях дал на контакт при свалено табло.
                    Fiat Bravo 1.9 JTD

                    Коментар


                      #11
                      AdViSoRa написа:
                      Аз карах със светеща такава лампа около година и възглавницата не се отвори. Моя компютър за Air Bag-а изгоря от вода и си намерих втора употреба, диагностика и вече е наред.
                      Понеже и аз съм със същият проблем може ли да дадеш повече разяснения - необходимо ли е централата да е свалена от кола на която не са гръмнали възглавниците,само по номера на централата ли се гледа дали е взаимно заменяема с друга такава,колко пари даде за централа...?
                      браво 1.6 16v 1997 103hp
                      колкото повече,толкова повече

                      Коментар


                        #12
                        ..

                        jsivkov написа:
                        това за взаимозаменяемоста и мен ме интересува, както и примерни цени за централата нова или втора ръка, да знам какво да очаквам. Благодаря предварително
                        на доста места четох за тая централа и ставало трудно не ставало трябвало препрограмиране не знам си кво та аз отдавна се отказах да я правя НО имам централа от TD 100 ако му трябва на някои продава се колата не е била удряна до последно си е карана и не е светела лампата значи централа си е работела
                        Fabbrica Italiana Automobili Torino
                        F I A T - BraVo 2.0 20V HGT 97
                        F I A T - Uno 0.9 85 500 000 km dvg железо! Вече с 1050 кубика Abarth 70 hp
                        F I A T - CoUpe 2.0 16V LE Style

                        Коментар


                          #13
                          AdViSoRa написа:
                          Аз карах със светеща такава лампа около година и възглавницата не се отвори. Моя компютър за Air Bag-а изгоря от вода и си намерих втора употреба, диагностика и вече е наред.
                          Да, но имаше и един колега, на който му бяха гръмнали и двете възглавници на един светофар, така че не леж на това рамо
                          Alfa 159 SW 2.4 Ti
                          Fiat Marea '99 1.6 16V ELX
                          "...внимавай че тези италиански кочини много вървят."

                          Коментар


                            #14
                            gamma написа:
                            AdViSoRa написа:
                            Аз карах със светеща такава лампа около година и възглавницата не се отвори. Моя компютър за Air Bag-а изгоря от вода и си намерих втора употреба, диагностика и вече е наред.
                            Да, но имаше и един колега, на който му бяха гръмнали и двете възглавници на един светофар, така че не леж на това рамо
                            то това едва ли е станало от централа ако е от нея би станало веднага по съм склонен да мисля че случката му е станала от някои датчик..
                            Fabbrica Italiana Automobili Torino
                            F I A T - BraVo 2.0 20V HGT 97
                            F I A T - Uno 0.9 85 500 000 km dvg железо! Вече с 1050 кубика Abarth 70 hp
                            F I A T - CoUpe 2.0 16V LE Style

                            Коментар


                              #15
                              и аз съм със същия проблем и като знам че скоро през клапите на парното/климатика ми излизаше пара ... все повече ме навежда на мисълта че радиаторчето е пукнато и от там е изгоряла централатасветна ми лампата по време на шофиране ... стреса беше на лице .. страх ме беше да не ми гръмне в движение но съм вече 5 месеца така .. и няма нищоявно обаче ще трябва да гледам от къде е проблема че ако е от радиаторчето на парното .. кофти
                              Fiat Tipo Turbo Integrale | powered by ICIDesign
                              Fiat Marea 1.6 16v

                              Коментар

                              Working...
                              X