Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

кори с дупки за тонколонки за ФИАТ ПУНТО МК1

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    кори с дупки за тонколонки за ФИАТ ПУНТО МК1

    Привет колеги!Искам да задам един въпрос. Имам ПУНТО МК1 с 5 врати което на предните няма място за тонколонки. Има само 2 места на таблото но там имам 2 малки тонколонки, които като се увеличи музиката и се чува едно бръждене от тях. И развалят насладата от музиката. Та искам да попитам има ли кори за предните врати за ПУНТО МК1 с 5 врати които имат място за тонколони? Просто искам да имам 4 поне едни и същи тонколони и музиката да се усеща равномерно а не отзад да е по-силно. ( това е мое предпочитание относно това как да се чува музиката в моята си кола )Според мен и други непросветени колеги като мен относно този въпрос са се чудили има ли такива кори.Благодаря предварително.

    #2
    Re: кори с дупки за тонколонки за ФИАТ ПУНТО МК1

    pacho_punto написа:
    Привет колеги!Искам да задам един въпрос. Имам ПУНТО МК1 с 5 врати което на предните няма място за тонколонки. Има само 2 места на таблото но там имам 2 малки тонколонки, които като се увеличи музиката и се чува едно бръждене от тях. И развалят насладата от музиката. Та искам да попитам има ли кори за предните врати за ПУНТО МК1 с 5 врати които имат място за тонколони? Просто искам да имам 4 поне едни и същи тонколони и музиката да се усеща равномерно а не отзад да е по-силно. ( това е мое предпочитание относно това как да се чува музиката в моята си кола )Според мен и други непросветени колеги като мен относно този въпрос са се чудили има ли такива кори.Благодаря предварително.
    Има и модели на които в предните врати има място за колонки, но най-добре си смени тези в таблото с нови и няма да имаш проблеми. При мен са като при теб, но са здрави предните и в комплект с две на задната кора ефекта си е супер

    Коментар


      #3
      Аз нямам спомени да съм виждал MK1 с колонки, които фабрично да са монтирани в предните врати. Наистина с по-големи говорители звукът става по-приятен, особено ако са комбинирани с подходящи пищялки и филтри разположени приблизително на височината на ушите. От каквито и да е нови и скъпи колонки от този размер можеш да очакваш само и единствено среда и високи. Моят съвет е да се обърнеш към някоя по-сериозна фирма за озвучаване на автомобили и да ти изработят т.н. "дорбордове" за по-големи и качествени говорители.
      Fiat Tipo 1.4i.e. 72hp 1993 - истинският автомобил
      Fiat Coupe 2000 16V 139hp 1995 - като хубавата жена - кеф ти е да си с нея, но ти къса нервите и джоба - продадена
      -------------------------------------------------------------

      Коментар


        #4
        Благодаря за мненията колеги.Значи за сега си оставам с колонките в таблото, а за колонки във вратите направени поръчново от фирма май ще си остане като една идея.Но пък винаги мога да се пробвам върху някоя стара кора да измайсторя нещо .Пак благодаря за изясняването на този въпрос който ме глозгаше.

        Коментар


          #5
          Модификацията ELX на Пунтото (поне всички бройки от тази модифокация които аз съм виждал) са с много яки кори на вратите. С по големи джобове, с тонколонки, с по яки дръжки. Та от някоя морга можеш да си харесаш P.S. Виж кората на снимката (първата която ми попадна в Mobile).
          Прикачени файлове
          Fiat Punto 1.1 '97

          Коментар


            #6
            hann написа:
            Модификацията ELX на Пунтото (поне всички бройки от тази модифокация които аз съм виждал) са с много яки кори на вратите. С по големи джобове, с тонколонки, с по яки дръжки. Та от някоя морга можеш да си харесаш P.S. Виж кората на снимката (първата която ми попадна в Mobile).
            кората наистина е готина но зажалост и аз съм с тъпата кора и си мисля дали немже се преправят за да се сложат тонколони.Но дръжка за прозореца пречи трябва да се сложи ел.пакет... незнам колко ще ми струва да си зема за предните врати такъв пакет от друго пунто.Че Ел. Джама си е газариика
            >>>>>>> Move Bitch Get out of the way!!! Punto is the way !!! <<<<<<Boooooooo>>>>MOVE OVER ->

            Коментар


              #7
              Fiat_Punto11 написа:
              hann написа:
              Модификацията ELX на Пунтото (поне всички бройки от тази модифокация които аз съм виждал) са с много яки кори на вратите. С по големи джобове, с тонколонки, с по яки дръжки. Та от някоя морга можеш да си харесаш P.S. Виж кората на снимката (първата която ми попадна в Mobile).
              кората наистина е готина но зажалост и аз съм с тъпата кора и си мисля дали немже се преправят за да се сложат тонколони.Но дръжка за прозореца пречи трябва да се сложи ел.пакет... незнам колко ще ми струва да си зема за предните врати такъв пакет от друго пунто.Че Ел. Джама си е газариика
              Колега, хич не ти трябва да купуваш ел. пакет и да преправяш. Най-лесния вариант направо си купуваш две такива оборудвани врати с ел. пакет и отвори за колонки от някоя авто-морга и ги слагаш. Вече е пълно с коли на части и цените не са високи.

              Коментар


                #8
                cilag написа:
                Fiat_Punto11 написа:
                hann написа:
                Модификацията ELX на Пунтото (поне всички бройки от тази модифокация които аз съм виждал) са с много яки кори на вратите. С по големи джобове, с тонколонки, с по яки дръжки. Та от някоя морга можеш да си харесаш P.S. Виж кората на снимката (първата която ми попадна в Mobile).
                кората наистина е готина но зажалост и аз съм с тъпата кора и си мисля дали немже се преправят за да се сложат тонколони.Но дръжка за прозореца пречи трябва да се сложи ел.пакет... незнам колко ще ми струва да си зема за предните врати такъв пакет от друго пунто.Че Ел. Джама си е газариика
                Колега, хич не ти трябва да купуваш ел. пакет и да преправяш. Най-лесния вариант направо си купуваш две такива оборудвани врати с ел. пакет и отвори за колонки от някоя авто-морга и ги слагаш. Вече е пълно с коли на части и цените не са високи.
                абе верно е ама повечето на части катафалки са като наще S и SX всички им знаем интериора що е, ELX на части се намира по трудничко иначе е идея за 2те врати.
                >>>>>>> Move Bitch Get out of the way!!! Punto is the way !!! <<<<<<Boooooooo>>>>MOVE OVER ->

                Коментар


                  #9
                  До колкото успях да разбера от ровене по форуми и Гооглето, (можи и да бъркам но...) с такива кори са Пунто кабрио. Ако някой знае дали са 13-ки или 17-ки да пише. Аз също искам да си правя Пунтака с яка предна линия, така че тръгвам по моргите. Благодаря на колегата за темата щото си мислех че няма Пунто с вградени отвори за говорители и щях да правя отливки да режа кори, абе много работа. А така е по-лесния вариант, естествено ако не ми одерат кожата по моргите. А във този форум не съм засякъл някой да продава такива.....
                  Fiat Punto 1.2 ELX (7л-10л/100)

                  Коментар

                  Working...
                  X