Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Компютър в колата "CarPC"

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Компютър в колата "CarPC"

    Здравейте, скъпи съформуци. Дойде момента да покажа моя едногодишен почти завършен проект, а именно Компютизирания ми Фиат Браво. След като няколко пъти ми разбиваха Бравока реших да не слагам плеъри разни такива амо да сбъдна една моя детска мечта а именно КОМПЮТЪР В КОЛАТА. Машинката е с Mini-ITX форм фактор с Intel Atom N270 Процесор и 2гб рам памет + 80 диск + цифров тунер + Wi-Fi g/b карта (Ако иската подробности пишете ще ви намеря повече подробности). Монитора е 8" Тъчскрийн с възможна резолюция 1200x1600 Но аз го ползвам 800X600.Ето и малко фотоси , извинявам се за качеството но нямах намерение да качвам, но ми дойде музата:
    Когато кръвта заври, нищо неможе да я охлади
    Fiat Bravo_GT 1.8 16v

    #2
    Браво на теб. Определено си се постарал бая. Звукът към колоните през какъв усилвател минава? Реализирал ли си 5+1 канално озвучаване или е на стерео? Захранването на компа по какъв начин си реализирал? От това което виждам на снимките ми се струва, че може би няма да е лошо да надградиш малко по височина средната част на таблото така, че да не се открояват толкова много ръбовете на дисплея.А отзад можеш да си изработиш някаква отливка, за малко по-добра визия. Но разбира се това си е лично мое виждане. :D
    Fiat Tipo 1.4i.e. 72hp 1993 - истинският автомобил
    Fiat Coupe 2000 16V 139hp 1995 - като хубавата жена - кеф ти е да си с нея, но ти къса нервите и джоба - продадена
    -------------------------------------------------------------

    Коментар


      #3
      Браво! Много ми допада тази идея отдавна. Добре си се справил. Дано дълго време да ти работи без проблеми :D
      Fiat Brava SX 1.2 16V 82 h.p.


      Когато целта е всичко и пътят е без значение!

      Коментар


        #4
        2000_16V написа:
        Браво на теб. Определено си се постарал бая. Звукът към колоните през какъв усилвател минава? Реализирал ли си 5+1 канално озвучаване или е на стерео? Захранването на компа по какъв начин си реализирал? От това което виждам на снимките ми се струва, че може би няма да е лошо да надградиш малко по височина средната част на таблото така, че да не се открояват толкова много ръбовете на дисплея.А отзад можеш да си изработиш някаква отливка, за малко по-добра визия. Но разбира се това си е лично мое виждане. :D
        To захранването е ясно. Има две възможности: 1. От акумулаторното захранване със прости схеми на стабилизатори, да се сформират зхранващите напрежения за процесор- от 1V дo 3V според модела му, на паметта 1.9V до 2.2V, 3V и още едно 5V. и да се подадат на куплунга. Другия начин е чрез преобразувател, но е по неприемлив заради ниското КПД и висока консумация вследствие на трансформацията. Иначе за идеята браво, за труда също, но само изпълнението ми се вижда малко дървено. Не се съчетава с овалният дизайн на елементите в купето. За последното си струва повече да се помисли. Aз бих извадил матрицата от кутията на монитора с елементите му и по същия начин по който си обработил конзолата, бих направил нова която да пасва със интериора. А и има доста дизайнерски програми за тая цел.
        Fiat Marea TD100

        Коментар


          #5
          Колега, iuly_vn . Доста такива проекти съм видял, простата причина да не го вградя в самото табло (монитора) е наличието на недоброжелателни съседи и съкварталци "крадци" досега 2 пъти съм бил със счупено стъкло. Иначе аз можех да се заиграя да сваля матрицата и да я сложа както трябва хем и повече бутончета щях да изведа. Иначе стабилизацията е в самия компютър подавате +12В и всичко си работи. Дървено е станало защото трябваше да се маха монитора и затова. На снимките е толкова дървено в реалност изглежда по симпатяжно http://www.jetway.com.tw/jw/Barebone...C200C91-230-B# ето това е малкия звяр в багажника. Системата за сега не е 5.1 сложил съм един херц EP-2. А и за да работи 5.1 трябва да пускам DTS-и или аудио което го има ще направя 4.1. А пък 5.1 няма много смисъл понеже колата е разположена не в центъра спрямо узвочителните тела. Сега ще го покарам (казах и горе това не е завършения проект) пък като видя нужда ще променя важното е първата стъпка
          Когато кръвта заври, нищо неможе да я охлади
          Fiat Bravo_GT 1.8 16v

          Коментар


            #6
            Иначе стабилизацията е в самия компютър подавате +12В и всичко си работи. Да, ти си използвал мини система. Иначе за обикновенно PC което е с импулсно захранване ще трябва да се прави отделно такова.
            Fiat Marea TD100

            Коментар


              #7
              Така е или си правиш от старо ATX или си поръчваш от интернет. www.mp3car.com
              Когато кръвта заври, нищо неможе да я охлади
              Fiat Bravo_GT 1.8 16v

              Коментар


                #8
                колко пари излиза проекта?
                Fiat Marea SW 1580 16V ELX 182A4000 10/96
                Moonsteppers - All over the world and beyond ...

                Коментар


                  #9
                  Ми понеже работя във фирма за компютри и периферия вземам на по ниски цени. иначе 180- компютър 400-монитор 50-допълнителна решетка за таблото 170- усилвател(това е опция де)
                  Когато кръвта заври, нищо неможе да я охлади
                  Fiat Bravo_GT 1.8 16v

                  Коментар


                    #10
                    Видях че на една от снимките не съм сложил решетката, там си е иначе стегната и на място
                    Когато кръвта заври, нищо неможе да я охлади
                    Fiat Bravo_GT 1.8 16v

                    Коментар


                      #11
                      Сега съм си харесал едни елипси(за жалост ги нямаше налични, чак след 2 седмици ) http://www.toyaga.org/bg/audio/print...=36&prodid=540. Та се чудех, дали като си слагам нови говорители дали да не си измайсторя и нова кора от някакъв материал по малко потдатлив на вибрации от корицата на бравока, нещо като пдч, мдф, или брезов шперплат
                      Когато кръвта заври, нищо неможе да я охлади
                      Fiat Bravo_GT 1.8 16v

                      Коментар


                        #12
                        моите поздравления колега , супер сие станало. И тъй като и аз замислил нещо подобно имам няколко въпроса------При това положение както тие монитора , можели дасе сваля и качва когато си поискаш или е хванат стационарно?. И още един въпрос имам , ( неразбирам от компове) можели на един компютур дасе качи и windos и dos , и да работят едновремено?.Целта ми е хем да вържа ГИ -то на колата хем и бензиновото еку да следя.
                        fiat marea 2.0 20v,metanov ingekcion

                        Коментар


                          #13
                          имали по малки тъчскрийни ? и на каква цена?, Благодаря предварително
                          fiat marea 2.0 20v,metanov ingekcion

                          Коментар


                            #14
                            от къде купи тъча и не те ли е страх малко за харда като се лашка в колата , тои е лаптопски но се пак вибрациите не са му влиаят добре
                            Пунтак 1.1 с лека измама под капака

                            Коментар


                              #15
                              Значи да, диска засега не е здал багажа (мобилен на 5400rpm и е разположен странично на вибрацията(за да вибрира главата в посока успоредна на диск)) не ми прекъсва музиката дори върху павета но това явно е от големия буфер който прави плеъра ми. Значи има в бг този купих от "КОМЕЛСОФТ" "ТЕЛЕПИК" е производитела, има и такива който се плъзгат с механика излизат и се прибират сами. Монитора не е закачен статично свалям си го, че с тея отрепки по улиците не смея и 1 лев вече да оставя на видно място в колата. Значи това за двете операционни системи може, не съм го правил, правил съм линукс и уиндоус. А пък винаги може само за диагностиката да си туриш тоя дос на една флашка и да си стартираш от там (скоро и това ще правя).П.С. Пробвах го става слагаш на една флашка(позволяваща бутинг) нещата и си стартираш и всичко си е ок, само прехода да си направя тея дни и такам.
                              Когато кръвта заври, нищо неможе да я охлади
                              Fiat Bravo_GT 1.8 16v

                              Коментар

                              Working...
                              X