Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Стрелката за бензина се побърка

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Стрелката за бензина се побърка

    Здравейте колеги. Днес ми се случи нещо странно и незнам ако найстина е тръгнала да се развала ще има мн нерви. Та стрелката на бензина ми зе да играй хоро. Както си беше на тва положение дето е по едно реме падна до долу после се качи повече от колкото беше и после пак си се върна на нормалното положение дето беше. И това го прави на запалена кола в движение? Какво може да е дайте някакви предположения от какво може да е само да не се е преебал датчика за горивото че токава големи ядове ще бера.Извинявам се на модераторите ако не е в правилния раздел темата ако има нещо да я преместят в правилния.
    www.puntopower.com
    FIAT Punto 1.2 16V Sporting

    #2
    бензиномер

    може да се е откачило нещо при помпата жици -буските всичко е в бензин или по вероятно реостаттчето един окисен слой като серпентина се е износило и не прави контакт с пластиката може да се разглоби и да се провери трудно става ама се прави или да си търсиш от друга помпа бензиномер -но читав вижда се дали е износено иначе ново е скъпо
    КЛЮЧАРА е тук – https://goo.gl/maps/GvEGbSeq7nk
    Пунто http://www.punto.mysteria.cz/puntoMk1/schema7.htm
    http://www.autoinfo24.ru/rukovodstva.../inomarki/fiat

    Коментар


      #3
      Мерси много колега още днес ще прожера буксите на бензиновата помпа но ако ги откача няма ли да дава грешка на компа ?
      www.puntopower.com
      FIAT Punto 1.2 16V Sporting

      Коментар


        #4
        колега откачи си и клемата на акумолатора тъкмо компа ще се ресетне
        Фиат Пунто 1.2 8в 60 кончета

        Коментар


          #5
          Нестава колега прецакан сам снощи цяла вечер е седял без клема ама ЕКУ-то ми е с флаш памет и да махна келмата и да не я махам то си помни само на комп може да се трият грешките
          www.puntopower.com
          FIAT Punto 1.2 16V Sporting

          Коментар


            #6
            До колкото съм наясно бензиномера и стрелката на таблото са свързани директно и не минават през компа. Търси проблема в бензиномера в резервоара. По вероятно се е окислил и трябва да го почистиш или буката му не е наред.
            Fiat Tipo 1.4i.e. 72hp 1993 - истинският автомобил
            Fiat Coupe 2000 16V 139hp 1995 - като хубавата жена - кеф ти е да си с нея, но ти къса нервите и джоба - продадена
            -------------------------------------------------------------

            Коментар


              #7
              Виж кабелите. При мен този номер го правеше на датчика за водата. Даже така и продадох колата. Гледахме я при Оги, всичко точно. След това закачиха компа на професионален комп за диагностика - и там беше всичко наред. Така и не знам от какво е бил проблемът. Но както си мислих, а и както Оги заключи, явно някъде не прави добър контакт.
              NOW: ???
              Ex: Fiat Bravo 1.6 16V 05.2000 - CA 3978 ??
              Ex: Fiat Bravo 1.2 16V 12.1999

              Коментар

              Working...
              X