Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

проблем с тока към процесора, а и с моторчето за ПХ

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    проблем с тока към процесора, а и с моторчето за ПХ

    Здравейте,Имам Fiat Tipo’92. При последното ми ходене на майстор се оказа, че напрежението на процесора на моноинжекцията е много ниско - малко над 11 волта, а трябвало да е към 14. Някаква идея на какво се дължи това? Поради ниското напрежение меренето на датчиците към компютъра се обърква, и това ми вдига разхода... Между другото имам проблем и с мотора за оборотите на празен ход - като дам на контакт нещо в него си трака като реле, а и понякога като пусна по-рязко газ забравя да държи обороти, и трябва или да рестартирам, или да карам 1-2 минути, за да се сети че трябва и да работи.

    #2
    Провери си масите, един път от акумулатора до купето и още един път от купето до компютъра. Провери си държача на бушона на компютъра дали не е окислен прекалено много и ако се налага го подмени. Ако се налага в много краен случай му пусни допълнително кабели от акумулатора, но преди това провери дали няма да откриеш къде ти и е проблемната връзка. Задължително сложи предпазител, ако пускаш нова инсталация. Моторчето за празния ход може и да си работи коректно, но управлението му да не го управлява както трябва. Все пак нали захранването на компютъра ти не е добре.
    Fiat Tipo 1.4i.e. 72hp 1993 - истинският автомобил
    Fiat Coupe 2000 16V 139hp 1995 - като хубавата жена - кеф ти е да си с нея, но ти къса нервите и джоба - продадена
    -------------------------------------------------------------

    Коментар

    Working...
    X