Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Километраж ... ?

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    #16
    PB 5976 BC написа:
    gari_brasna4a написа:
    Здравейте колеги искам да попитам ,карам фиат марея 1.9 - 105 кончета jtd и както си карах по магистралата и стрелката на километража падна на 0 и така вече 4 месеца.друго по таблото бачка .ходих преди 2 месеца при едни тесни специалисти и те ми казаха карай си я така тя сяка 2-ра фиатка е така много разправия било моля някой ако е имал такъв проблем да пише как се е справил и най-вече колко му е излезнало ремонтчето!
    Отиваш на някоя морга и си взимаш същото табло като твоето, махаш стъклото отпред, който е на няколко щипки отзад има 4 броя болчета и махаш километража. Те всички уреди са отделни, за да е по-лесно. И същата процедура я правиш и на твоя километраж и всичко ще ти работи .... дори можеш да си ги нагласиш на същите километри само да не е км да е електронен с дипслей!
    ама не ми отчита и минати дневни и общи километри??? и да с електронен дисплей е иначе оборотомера ми отчита следователно не е джаджата на скоростната кутия или имп.датчик.абе има един приятел на бащата дето държи автокъща и автоморга.ще разглобя за сетен път тъблото сте ида и там ще направя така и ще сложа на др кола киломертажа на мойта и ще покарам .нищо неми коства.иначе в др автоморги дават частите на безбожни цени и без опция за връщане ако часта не работи .

    Коментар


      #17
      Не съм сигурен дали за същото говорим всички, ама що не пробваш да си занулиш дневния километраж точно в момента в който горният ти превърти? Може би таблата нямат нищо общо, но поне на електронния вариант в ЖТД няма никакво значение - може да ти превърти както на 100 метра, така и на 400. Един вид - с всяко зануляване, го калибрираш, така да се каже. Калибрирай го когато горният превърти, може и да има ефект.gari_brasna4a - датчик за скоростта на колата Или както ти я наричаш - джаджата на скоростната кутия. Тя е една джаджа и за скоростт, и за километража, а за оборотите е съвсем друг датчик на друго място. (Датчик "запалване" се нарича този за оборотите)

      Коментар


        #18
        ogi28b написа:
        Не съм сигурен дали за същото говорим всички, ама що не пробваш да си занулиш дневния километраж точно в момента в който горният ти превърти? Може би таблата нямат нищо общо, но поне на електронния вариант в ЖТД няма никакво значение - може да ти превърти както на 100 метра, така и на 400. Един вид - с всяко зануляване, го калибрираш, така да се каже. Калибрирай го когато горният превърти, може и да има ефект.gari_brasna4a - датчик за скоростта на колата Или както ти я наричаш - джаджата на скоростната кутия. Тя е една джаджа и за скоростт, и за километража, а за оборотите е съвсем друг датчик на друго място. (Датчик "запалване" се нарича този за оборотите)
        мерси мн колега за разяснението.значи си идваме на думата иска си диагностика на комп нали??????

        Коментар

        Working...
        X