Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Малко странен въпрос за колони...

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Малко странен въпрос за колони...

    Здравейте,В събота си взех трилентови елипси Pioneer и го сложих на задната кора. Като цяло съм доволен от звучене и всичко, но възникна един проблем породен предполагам от недомислица. А именно: гонейки някаква безмислена перфектна линия, срязах кората по дъгата на издутината, в резултат на което двете колони са разположение доста централно и близко една до друга, а не в двата края на кората.Резултата е, че звука идва почти и само от средата и дясното ухо ми се натоварва много повече от лявото, което е малко гадно, даже много всъщност.За сега просто съм намалил мощността от дясната колона за сметка на лявата, но пък пътника до мен негодува много Та въпроса е, до колко нормално е това и има ли смисъл да взимам нова кора, на която да поставя колоните максимално в двата края.Съжалявам ако на някой въпроса се вижда глупав, но просто нямам база за сравнение.

    Fiat Bravo T-Jet 120

    #2
    Сам си се досетил че трябва да са в двата края. Иначе същността на "стерео" системата се губи
    Прикачени файлове
    Fiat Brava SX 1.2 16V 82 h.p.


    Когато целта е всичко и пътят е без значение!

    Коментар


      #3
      Опитай се да оправиш звука на предната линия и тя да е по-силна от задната. Никога не си с гръб към оркестъра. Стереоефект от задната линия недей очаква.

      Коментар


        #4
        Re: Малко странен въпрос за колони...

        BolgAryan написа:
        /Резултата е, че звука идва почти и само от средата и дясното ухо ми се натоварва много повече от лявото, което е малко гадно, даже много всъщност.
        Ще ме умориш бе човек Не помня вече на колко на брой хора във форума съм казвал, че 6*9 се събират на оригиналните места отзад, е разбира се всеки има право да си реже кората както си иска
        --Старата ръжда любов не хваща!--
        156 sportwagon 1,9 jtd 115
        ex Bravo 1.8;ex Ford Focus 1,8 tddi;

        Коментар


          #5
          Моля ти се, кажи ми, че се шегуваш Yellow_Flash_Colorz_PDT_41 Yellow_Flash_Colorz_PDT_41 Yellow_Flash_Colorz_PDT_41 Yellow_Flash_Colorz_PDT_41 Yellow_Flash_Colorz_PDT_41

          Fiat Bravo T-Jet 120

          Коментар


            #6
            Re: Малко странен въпрос за колони...

            van_dal написа:
            BolgAryan написа:
            /Резултата е, че звука идва почти и само от средата и дясното ухо ми се натоварва много повече от лявото, което е малко гадно, даже много всъщност.
            Ще ме умориш бе човек Не помня вече на колко на брой хора във форума съм казвал, че 6*9 се събират на оригиналните места отзад, е разбира се всеки има право да си реже кората както си иска
            Колега те се събират но какъв звук правят доста по лош от като са монтирани на кората.За говорителите ако сидито има опция да забавя с милисекунди звука ще стане добре ще се балансира звука в купето.И както каза колегата stenli оправи си предната линия не разчитай само на елипсите отзад.
            Fiat Bravo 1.4 12v Turbo Makaron

            Коментар

            Working...
            X