Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

И втората ми ксенонова крушка изгоря - някой продава ли?

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    И втората ми ксенонова крушка изгоря - някой продава ли?

    Значи вече мога да кажа твърдо, че при моя цикъл на каране с постоянно включени фарове/ксенони крушките от китайския сайт издържат около година-година и месец.Сега търся нова крушка 6000 К.Някой, ако продава да свирка. Трябва ми за утре (12.03.2009).

    #2
    колега аз имам крушка и баланс и ще тиги дам и двете ето ти моя номер 0898585584

    Коментар


      #3
      gotin550 написа:
      колега аз имам крушка и баланс и ще тиги дам и двете ето ти моя номер 0898585584
      Баласта ако колегата не го иска аз ще го взема.Какъв е може ли снимка и колко му търсиш?
      Fiat Bravo 1,4 12V; Lancia Zeta 2,0 Turbo; Fiat Doblo 1,9 Multijet 120 h.p.
      Fiat Marea Weekend ELX 1,9 TD - бившата

      Коментар


        #4
        аз продавам 2х55ватови 6000К.Махнах ги защото ми харесва повече 8000к как свети на лупатаря
        A3 1.9TDI 131к.с помпа-дюза 2002г 6 скорости 5 ВРАТИ вече 160+к.с
        Punto Sporting 1.9JTD 2003
        ex. Fiat Marea TD100 1998

        Коментар


          #5
          несто немога да добавя снимките но ако искате пишете на скаипа gotin550 ще дам повече информация или се обадете на 0898585584 единия хсенон е чисто нож не е сжетил и баласта е новв сабота мисля да ходя на калояново там мойе да се видим и да се разберем

          Коментар


            #6
            По-добре е добре да ги сменяш по двойки.Със сигурност ще има разлика а поне според мен е грозно.Нищо, че аз самият карах няколко месеца с един ксенон и един халоген В цвета а вероятно и при паленето, независимо, че ги взимаш с еднаква топлина на цвета.Това от една страна е нормално, защото по време на експлоатацията крушката променя цвета си.При евтините крушки в особена степен.От друга страна, до сега на крушка не съм видял отбелязана топлината на светене. Всъщност при няколкото броя, които съм пипал абсолютно нищо не пишеше.Така, че дали е 5100, 5200 или 5400 няма как да се разбере освен от думата на търговеца.Аз поне нямам необходимото оборудване за да премеря всъщност колко келвина е крушката ми
            I'm not totaly useless! I can be used as a bad example...

            Коментар


              #7
              Едната крушка изгоря преди 3 седмици и я смених - разлика не видях между старата и новата.Вчера изгоря и втората. Дано да няма разлика.

              Коментар


                #8
                Аз моите ги ползвам по най дивашкия начин - все пак са някакви си крушки При всяко палене си светват по 2 пъти защото не изключвам ключа.За сега нямам оплаквания освен че вчера като прехвърлях крушките в нов фар ги загледах - вътре колбата в която саелектродите и газа е станала млечнобяла на цвят.А беше абсолютно прозрачна ... Не забелязвам обаче някаква съществена разлика в светенето от преди.

                Коментар


                  #9
                  да поспамим малко в темата на колегата :D аз онзи ден смених едната крушкаимаше някакви отблясъци, а при лупата това много личина новата наистина цвета е различен, иначе и двете са от едно и също място ...а колкото до изгарянетоможе би при колегите с релета ще издържат повече, заради онзи ефект със смущаването при консуматории при мен, като при Илко го имаше този "млечен" ефект; по-точно половина от колбата с газа е такавана doofiat са едни от първите комплекти във форумаа той май кара колата всеки ден, явно е добро постижение 1 година с тези крушки
                  2015 Renault Megane Expression GT
                  2009 FIAT Bravo 1.4 16V Dynamic
                  Всичко за FIAT Bravo 2007

                  Коментар


                    #10
                    Значи преди време, тоест преди са оскубя ксенона от колата се пробвах да сменя само едната крушка.Имах монтиран филипс кит с топлина 4100К и едната крушка ми се счупи механично.Понеже филипсовите бяха една чанта пари, взех някаква незнайна крушка, пак 4100К.Доколкото си спомням, около 50лв/брой.Не наснимах резултата тогава защот бях много бесен, но се получи следното:Новата крушка се палеше по съвсем различен начин.Първо, че го правеше по-бавно от филипсовата.В началото, при самото запалване светлината и беше много синя и избеляваше след около почти минута и половина.След това време мога почти да се съглася, че топлината беше същата, както на филипсовата.А тя съответно се "разгоряваше" пълноценно за двойно по-малко време и почти нямаше никакви вариации в цвета.Понеже цялата тази работа адски ме дразнеше, след няколко дни отидох и взех още една крушка, от същото място.Нещата почти се уеднаквиха, но почти.Както казах, вече бях достатъчно изнервен на тъпия ксенон, издържах ги да ми се "разпалват" по такъв идиотски начин още няколко дни, след което отворих фаровете, изскубнах високо-технологичните ламБи, засилих ги и двете в една стена и така приключи моят ксенонов период Следващ ксенон - само и единствено фабричен.Което едва ли ще се случи скоро.Та затова си мисля, че е драма уеднаквяването им.Освен това, такива са не само моите наблюдения.Ако колегата ги е сменил и са били еднакви по-скоро е изключение, отколкото нормално
                    I'm not totaly useless! I can be used as a bad example...

                    Коментар


                      #11
                      Esper написа:
                      ...Както казах, вече бях достатъчно изнервен на тъпия ксенон, издържах ги да ми се "разпалват" по такъв идиотски начин още няколко дни, след което отворих фаровете, изскубнах високо-технологичните ламБи, засилих ги и двете в една стена и така приключи моят ксенонов период ....
                      много нерви бе колега а по темата - има оферти в бизнес раздела само за крушки.

                      Коментар


                        #12
                        После защо имало толкоз агресия на пътя, нали? От този екшън оцеля един брой работеща ламБа 4100К - не ми беше пред погледа на момента Ако някой я иска - подарявам я.Не искам да я виждам.И то май е тази, която остана от филипсовия кит.Ей с такива конектори е: ЦЪК.П.С: Уф, не е лесно да си тиква... ЛамБата е цокъл H7.
                        I'm not totaly useless! I can be used as a bad example...

                        Коментар


                          #13
                          Sev написа:
                          на doofiat са едни от първите комплекти във форумаа той май кара колата всеки ден, явно е добро постижение 1 година с тези крушки
                          Колата наистина се кара всеки ден и фаровете светят минимум 2 часа дневно, което се случва рядко. Средно на ден се падат около 4 часа светене.При изгоряла ксенонова крушка цвета на газа е сив. Днес се случи нещо странно - след като 2 дни не светеше уж изгорялата крушка, днес тя отново светна. Много странно, защото няма лош контакт на връзките. То пък се оказа, че крушки за по 30 лв се намират трудно. Явно като отида в Русе ще си купя 2-3 бройки, че там имам един мой човек, но ще си взема не 6000 К, а 4100 К.

                          Коментар

                          Working...
                          X