Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Фарове профилактика....

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Фарове профилактика....

    Здравейте, имам следния въпрос.Вътре в фара ми има две ламаринки, които могат да се закрепят въпроса ми е дали да ги слагам(те така или иначе пак, ще паднат), и ако ги сложа по-слабо ли ще свети тъй като те са матирани.И като цяло, какво правят те ?Благодаря предврително.
    Прикачени файлове
    Bravo 1.4 12V SX

    #2
    Re: Фарове профилактика....

    Code7 написа:
    Здравейте, имам следния въпрос.Вътре в фара ми има две ламаринки, които могат да се закрепят въпроса ми е дали да ги слагам(те така или иначе пак, ще паднат), и ако ги сложа по-слабо ли ще свети тъй като те са матирани.И като цяло, какво правят те ?Благодаря предврително.
    Колега тези ламаринки за който говориш пазят рефлектора за да не изгори!Нарочно пройзводителя ги е сложил точно поради тази причина!Ако си с халогенна крушка те съветвам пак да си ги сложиш,но ако си с ксенон кит може и да не ги слагаш,понеже ксенона не греее толкова колкото халогенната крушка(не отделя толкова топлина)!Халогенна крушка 55WКсенонова крушка 35WПоздрави!
    ФИАТ ФОРУМ БЪЛГАРИЯ

    Коментар


      #3
      На мене ми приличат на ламаринките пазещи крушката на късите да не свети в долната част на рефлектора-т.е. пази насрещните от заслепяване и ако я няма все едно си на дълги.
      Фиат Крома 1.9 16v+
      Фиат Браво 1.6 16v
      Фиат Мареа 1.6 16v

      Коментар


        #4
        pi4_s_bravo написа:
        На мене ми приличат на ламаринките пазещи крушката на късите да не свети в долната част на рефлектора-т.е. пази насрещните от заслепяване и ако я няма все едно си на дълги.
        Колега ако бяха да пазят долната част на ламаринката щеше да е по дълга и да крие крушката,а те не са такива и като включиш фаровете се пълни целия рефлектор със светлина.Аз си ги имам,но мисля да ги сваля защото са прегоряли и имам чуството,че поглъщат светлината. :D
        FIAT BRAVO 1,6 16V 103ps ''97''г.

        Коментар


          #5
          От каква кола е този фар?? От Браво ли е? Аз като разглабях, не си спомням да е имало такива ламаринки. Единствената ламарина със сигурност служеше да отсече светлината, и късият да не свети като дълъг.

          Коментар


            #6
            Re: Фарове профилактика....

            J T D написа:
            Колега тези ламаринки за който говориш пазят рефлектора за да не изгори!Нарочно пройзводителя ги е сложил точно поради тази причина!Ако си с халогенна крушка те съветвам пак да си ги сложиш,но ако си с ксенон кит може и да не ги слагаш,понеже ксенона не греее толкова колкото халогенната крушка(не отделя толкова топлина)!Халогенна крушка 55WКсенонова крушка 35WПоздрави!
            Пълни глупости!Тази "ламаринка" спомага за по-добро насочване на светлината от лампата и по-точно както каза колегата ogi28b, не позволява късият ти фар да свети като дълъг, защото точно това ще стане ако я махнеш.
            Alfa 159 SW 2.4 Ti
            Fiat Marea '99 1.6 16V ELX
            "...внимавай че тези италиански кочини много вървят."

            Коментар


              #7
              Добре де всичко ОК ама нещо няма логика да е за тази цел там.Загледайте се като сте на къси,че рефлекторът се пълни изцяло от нормална крушка,а да не говориме за ксенон.Това е с ламаринките;
              Прикачени файлове
              FIAT BRAVO 1,6 16V 103ps ''97''г.

              Коментар


                #8
                Колега, ламаринката е тази която спомага светлинния сноп пред колата да придобие характерното очертание: ____/------______/-------При лампи от типа H4 - ламаринката е вградена в самата лампа. Там изглежда че рефлекторът е наполовина пълен, защото самият той в горната си половина е проектиран да свети като къс, а в долната - като дълъг. При Браво/а - целият "къс" рефлектор - горната и долната част светят като къси. Затова се пълни целият. При ксенон, понеже ампулата е голяма и светкавицата вътре в нея излиза извън фокуса на рефлектора, затова ксенона не може да се "отреже" точно, поради което води до по-размит сноп, по-неясно очертание, и отблясъците, които се виждат дори и на тази снимка. Съответно и рефлекторът изглежда още по-пълен.

                Коментар


                  #9
                  Да така е,че се пълно рефлекторът,а за въпросния сноп който си го нарисувал си го има и то доста добре се очертава като я спирам пред стени. :D
                  FIAT BRAVO 1,6 16V 103ps ''97''г.

                  Коментар


                    #10
                    Благодаря на всички.Все пак го закрепих(с голяма магия тъй, като горното карче, където се задържа беше прогнило), но в момента в който пъхнах фара в ябълката тази фасунка пак падна наложи се да го разлепа и да я махнах.Другото, е че от както съм взел колата едната си беше паднала и другата падна впоследствие, но никои не ми е присветкал(дано и занапред да е така), а карам предимно нощно време и все на къси рядко на дълги фаровете не са оригиналните valeo и самите рефлектори са почти нови.
                    Прикачени файлове
                    Bravo 1.4 12V SX

                    Коментар


                      #11
                      Колега ако можеш направи снимка на фаровете пред някоя стена да видиме как се отразява лъча без ламаринките.:D
                      FIAT BRAVO 1,6 16V 103ps ''97''г.

                      Коментар


                        #12
                        Re: Фарове профилактика....

                        gamma написа:
                        Пълни глупости!
                        Е браво бре колега,ти голям разбирач го раздаваш!Хайде,дай по ясен и конкретен отговор по-темата,гледам че ги чаткаш нещата!Или просто четеш поста на колегата Оги!
                        ФИАТ ФОРУМ БЪЛГАРИЯ

                        Коментар


                          #13
                          Квалифицирай ме както си искаш, но изказването ти че ламаринките "пазят рефлектора за да не изгори" направо ме преби
                          Alfa 159 SW 2.4 Ti
                          Fiat Marea '99 1.6 16V ELX
                          "...внимавай че тези италиански кочини много вървят."

                          Коментар


                            #14
                            zzzz323 написа:
                            Колега ако можеш направи снимка на фаровете пред някоя стена да видиме как се отразява лъча без ламаринките.:D
                            Ами това са снимките колега.Мога да кажа, че има този ефект (......../......../)въпреки, че сравних с комшията неговите са доста по изразени(на снимката са моите).Долната снимка е леко сравнение,НО камерата си прави каквото си иска и не мога да гарантирам, че настойките са еднакви, като цяло светят по-силно :D .
                            Прикачени файлове
                            Bravo 1.4 12V SX

                            Коментар

                            Working...
                            X