Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

монтаж Автоаларма

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    монтаж Автоаларма

    Здравейте колеги. Решил съм другата седмица събота да си монтирам (сам) аларма. Исках да ви питам някой занимавал ли се е сам да си монтира алармата и струва ли си, или да си платя да ми я монтира някой "специалист"?Проблема е че все попадам само на "специалисти" след които трябва да им оправям мазалищата ....Затова от няколко години съм на принципа "направи си сам" поне знам кой ми е виновен.....
    Fiat Brava 1.6 16 волта 99г. HSX

    #2
    Ами зависи от спициалиста за свестен монтаж взимат около 50-60лв... и алармата още около 60-80лв... Ако е колкото да писука нещо може и ти да я монтираш не е толкова сложно
    Fiat Bravo 1.6multijet 105cv. Renault Laguna III 2.0dCI Automatic
    Бившите :D Ford C-MAX 2.0 TDCI 136cv , Mercedes A170 CDI Automatic , Opel Vectra C 1.9 CDTI 150hp Automatic , Renault Scenic 1.9dCI , Megan grandtour 1.9dCI , Fiat Punto 1.9jtd , Alfa 145 boxer - Renault 5

    Коментар


      #3
      Xaus написа:
      Ами зависи от спициалиста за свестен монтаж взимат около 50-60лв... и алармата още около 60-80лв... Ако е колкото да писука нещо може и ти да я монтираш не е толкова сложно
      бе то че не е някаква философия не е... повече ме притеснява че трябва да ракостя таблото и да търса жиците за централното за датчиците за отваряне на врати и т.н. затова питам дали ще се вкарам голям филм там.
      Fiat Brava 1.6 16 волта 99г. HSX

      Коментар


        #4
        Кажи колата, кажи и алармата марка, модел..... щото може не във филм, ами в сериал да се вкараш!

        Коментар


          #5
          ilkoD написа:
          Кажи колата, кажи и алармата марка, модел..... щото може не във филм, ами в сериал да се вкараш!
          колата е Fiat Brava 1.6 HSX 99г. а алармата която съм си харесал http://www.topspeed.bg/view_product.php?pid=1238защо какви рискове се крият, решил съм да не връзвам имобилайзера дето върви с алармата да не се ебава нещо.
          Fiat Brava 1.6 16 волта 99г. HSX

          Коментар


            #6
            имобилайзера не го връзвайвсичко останало е лвсно

            Коментар


              #7
              re

              Един съвет колега.Не си купувай китайска аларма.Купи си Българска.Много по добри са .И малко помощ от мен,за ентусиазма ти.
              Прикачени файлове
              Fiat Bravo 1.9 JTD

              Коментар


                #8
                Ако колата ти е с модул комфорт няма да ти е толкова лесно. Аз поне си имах главоболия и то защото едни приятели правят аларми. Като ми закачиха датчика за врати и се оказа че само едната врата действа на алармата. Не става и да се вържат останалите, защото от всяка врата кабела за прекъсвача за отворена и затворена врата влиза в различни позиций на модула, който управлява плафоните. А освен плафоните модула управлява ел стъклата и отоплението на задното стъкло. Използват се диоди за всеки кабел. Аз така изгорих един модул после като се мъчех да ги вържа, въпреки че ми бе ясно какво правя. Просто включих модула докато колата бе на контакт и се простих с него. Така че внимавай ако си с такъв модул.
                Fiat Marea TD100

                Коментар


                  #9
                  Re: re

                  gmg_service написа:
                  Един съвет колега.Не си купувай китайска аларма.Купи си Българска.Много по добри са .И малко помощ от мен,за ентусиазма ти.
                  Е златен си просто .... много много благодаря ...
                  iuly_vn написа:
                  Ако колата ти е с модул комфорт няма да ти е толкова лесно.
                  какъв е тоя модул ??? да не е дето плафоните светват и гаснат постепенно и когато просто отключиш вратата
                  Fiat Brava 1.6 16 волта 99г. HSX

                  Коментар


                    #10
                    Да точно той. Ако го имаш и не разбираш от електроника, не рискувай.
                    Прикачени файлове
                    Fiat Marea TD100

                    Коментар


                      #11
                      Аз бих казал че китайските са много надежни работил съм 10години това с българските имаше проблеми. Дори след като не работя тоова вече 7 години виждам коли с мой лепенки и алармите си им действат. Най добре е човек специалист да си ти я монтира.
                      Обичам си работата.

                      Коментар


                        #12
                        iuly_vn написа:
                        Ако колата ти е с модул комфорт....
                        Колега "конфорт" модула няма нищо общо с плафоните!"Конфорт" модул се води модула който при заключване на вратите ти вдига стъклата!!!
                        dagrizzly написа:
                        Здравейте колеги. Решил съм другата седмица събота да си монтирам (сам) аларма. Исках да ви питам някой занимавал ли се е сам да си монтира алармата и струва ли си, или да си платя да ми я монтира някой "специалист"?Проблема е че все попадам само на "специалисти" след които трябва да им оправям мазалищата ....Затова от няколко години съм на принципа "направи си сам" поне знам кой ми е виновен.....
                        Много е лесно стига да имаш елементарни познания по електротехника.Ако имаш проблем пиши едно ЛС(по-често си проверявам пощата отколкото влизам във форума) ще помогна.А вратите можеш да си ги вържеш директно о колонката дето отиват към плафона (зависи от времето което дава алармата преди да влезе в стенд бай ). Не ходи да ти я монтират други защото в повечето случай си оставят ръцете,аз лично съм работил в такъв сервиз и знам,че бързината винаги е преди качеството!
                        Alfa Romeo 146 1.9 JTD

                        Коментар


                          #13
                          455115 написа:
                          iuly_vn написа:
                          Ако колата ти е с модул комфорт....
                          Колега "конфорт" модула няма нищо общо с плафоните!"Конфорт" модул се води модула който при заключване на вратите ти вдига стъклата!!!
                          dagrizzly написа:
                          Здравейте колеги. Решил съм другата седмица събота да си монтирам (сам) аларма. Исках да ви питам някой занимавал ли се е сам да си монтира алармата и струва ли си, или да си платя да ми я монтира някой "специалист"?Проблема е че все попадам само на "специалисти" след които трябва да им оправям мазалищата ....Затова от няколко години съм на принципа "направи си сам" поне знам кой ми е виновен.....
                          Много е лесно стига да имаш елементарни познания по електротехника.Ако имаш проблем пиши едно ЛС(по-често си проверявам пощата отколкото влизам във форума) ще помогна.А вратите можеш да си ги вържеш директно о колонката дето отиват към плафона (зависи от времето което дава алармата преди да влезе в стенд бай ). Не ходи да ти я монтират други защото в повечето случай си оставят ръцете,аз лично съм работил в такъв сервиз и знам,че бързината винаги е преди качеството!
                          Колега 455115 . Не говоря за модул на алармата, а тоя който някои Фиати го имат като екстра вграден. Намира се под жабката. Точно там се събират всички кабели от вратите. На букса ,,А" са тия за ел стъкла. На буксите ,,B" са датчиците за предни врати на пинове 1 и 3, а на ,,C" са тия от датчиците за задни врати и най вече за плафоните.
                          Fiat Marea TD100

                          Коментар


                            #14
                            iuly_vn написа:
                            Колега 455115 . Не говоря за модул на алармата, а тоя който някои Фиати го имат като екстра вграден. Намира се под жабката. Точно там се събират всички кабели от вратите. На букса ,,А" са тия за ел стъкла. На буксите ,,B" са датчиците за предни врати на пинове 1 и 3, а на ,,C" са тия от датчиците за задни врати и най вече за плафоните.
                            Разбрах те какво искаш да кажеш, просто исках да те поправя,че това не се казва конфорт модул.Поздрави!
                            Alfa Romeo 146 1.9 JTD

                            Коментар

                            Working...
                            X