Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Високоговорители - Браво

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Високоговорители - Браво

    Колата е Фиат Браво ’96 1.6 16V с фабриен радио-касетофон. Има само високоговорителите, които са отгоре на предното табло. Окабеляване за задните колони е налице, а това за във вратите не знам( не съм разглобявал още вратите , но си мисля ,че като фабрично са сложили отзад, най-вероятно има и във вратите).Въпроса ми е дали фабричният касетофон може да захрани още 4 колони ако си сложа на вратите и отзад? Какви точно трябва да бъдат високоговорителите (размер,съпротивление,мощност),за да влязат без преходници?От къде могат да се купят нови въпросните и на какви цени?И ако се реша да взема втора ръка от някой колега от форума как да разбера при покупката,че са ОК и не са изгоряли примерно?п.с. едната колона от таблото също е за смяна защото пращи...

    #2
    колега с фабричния касетофон нищо няма да можеш да захраниш както трябва. отзад на кората в поставките стават 13 сантиметрови кръгли колонки, а във вратите са 5х7 инчови елипси. на таблото ще станата 10 сантиметрови надявам се да съм бил полезен
    Fiat Bravo SX 1.4 12V

    Поставянето на предпазен колан отнема 7 секунди от твоят живот - изживей го целия!
    Шофирайте внимателно! Нека кажем НЕ НА ВОЙНАТА ПО ПЪТИЩАТА!

    Коментар


      #3
      Продавам оригиналните от предни врати за Браво елипси 5Х7 марка Nokia.В идеално състояние са.Имам обява в "Продава".
      Alfa Romeo 159 1.9 16V JTDm powered by Sprintauto Service
      Fiat Bravo 1.9 JTD 105 GT powered by emzo Ex: Fiat Bravo 1.4 12v (вече в баща ми)

      Коментар


        #4
        Най-вероятно касетофонът е двуканален и няма да може да се свържат други говорители без да се преправи малко схемата на свързване. В интерес на истината фабричните говорители, ама никак не свирят.
        Fiat Bravo 11'97
        1.4 12V A/C

        Коментар


          #5
          Дам. Фабричният касетофон не е хич хубав. Аз го смених с едно JVC http://www.technomarket.bg/product_d...ct_id=09043252 . Мойто е без USB обаче и са ме е яд. Но като го сложих самите колони азсвириха различно! фабричните. После сложих едни Hertz- ове на задната кора http://www.aval-bg.com/catalog/displ...ubstyle_id=246 и сега съм доста доволен от звука. В сравнение с преди де. Са не съм доволен от много от средите, ама за толкова пари толкоз. Та съвета ми е ако искаш по- хубав звук си смени касетофона + колони. Тия на таблото са предимно, ако не и само, за високи. Поправете ме ако греша
          Bravo SX 1.9TD 75

          Коментар


            #6
            rudiem написа:
            Най-вероятно касетофонът е двуканален и няма да може да се свържат други говорители без да се преправи малко схемата на свързване. В интерес на истината фабричните говорители, ама никак не свирят.
            При мен захранва две отзад, две на вратите и две на таблото. Ако слагаш отзад колони колега, трябва да изкараш касетофона и да махнеш белия преходник между кабела и касетофона. Като го извадиш и погледнеш ще ме разбереш за какво ти говоря. Той спира сигнала за задните колони.

            Коментар


              #7
              rudiem написа:
              Най-вероятно касетофонът е двуканален и няма да може да се свържат други говорители без да се преправи малко схемата на свързване. В интерес на истината фабричните говорители, ама никак не свирят.
              При мен захранва две отзад, две на вратите и две на таблото. Ако слагаш отзад колони колега, трябва да изкараш касетофона и да махнеш белия преходник между кабела и касетофона. Като го извадиш и погледнеш ще ме разбереш за какво ти говоря. Той спира сигнала за задните колони.

              Коментар


                #8
                Stoen написа:
                Тия на таблото са предимно, ако не и само, за високи. Поправете ме ако греша
                Прав си. Говорителчетата в таблото са такива, защото не е необходимо да възпроизвеждат ниски честоти при положение, че са поставени доста на високо. Ролята на нискочестотни говорители играят елипсите във вратите. При тях пък не е задължително да въпроизвеждат високи честоти, т.к. са много ниско и са наврени в краката и тези честоти така или иначе почти не се чуват.
                Fiat Bravo 11'97
                1.4 12V A/C

                Коментар

                Working...
                X