Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Датчик за температура....

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    #16
    Marenero написа:
    Аз карам темпра 1.8 с климатроник тя има ли датчик за температура в купето защото ми показва само външна температура?
    има но не я показва на дисплейче
    TEMPRA 1.8 SW.SLX-продадена и заменена със БМВ 318TDS
    UNO 1.0 FIRE

    Коментар


      #17
      а при брава без климатик има ли такъв датчик?И къде трябва да ми изпиши температурата и как да видя колко градуса е?
      Brava ELX 1,6 16V, 90PS , LPG BRC Sequent24
      Мarea SW ,SX 1,6 16V, 103PS, LPG Zenit JZ2005

      Коментар


        #18
        Ако имаш бутона на конзолата - означен е с термометърче - натискаш го и излиза на дисплейчето. Ако го нямаш тоя бутон, едва ли ще го има и датчика...
        Alfa Romeo 159 1.9 JTDM'07
        Fiat Linea 1.3 Multijet'08
        Fiat Doblo 1.9 (товарно магаренце)
        http://forum.fiat-bg.org

        Коментар


          #19
          Датчик за външна температура на Мереа

          Моят датчик докато си работеше спря за 2 дни после пак тръгна и след 1 ден спря и повече не показва нищо като натисна бутона. Някои има ли идея какво може да е Има ли бушон този датчик и евентуално къде се намираБлагодаря предварително
          Marea 1,9TD ELX

          Коментар


            #20
            Едва ли има бушон, влиза направо в компютъра. Провери връзката под пласмасовото триъгълно капаче, което се намира на мястото на огледалото от вътрешната страна. Другото е да разглобиш огледалото, но за целта трябва да разлепиш внимателно стъклото и после да го залепиш. Провери и големият сноп с кабели от вратата към купето.
            Frontera Sport, X20SE март 1998

            Коментар


              #21
              Ако все още има интерес към темата: огледалото се сваля много лесно, предлагам сваляне с конзолата: леко с отверка се дърпа триъгълното капаче на вратата, откача се кабелния куплунг, развиват се 3 болта с шестограмни глави и огледалото с конзолата е вън. Сега погледнете огледалото отдолу, развийте двата винта (не трите) разположени точно под самото огледало и дръпнете навън и гледайте, тук вече може да се види датчика, монтажа му отвътре. Ако искате да стигнете по навътре в нещата: вадете клемите за подгряването, после откопчайте трите закопчалки и стигате до задвижването.От както съм взел Мареата имам проблем с това огледало (дясното). Имам -силно казано климатроник - за мен е автоматичен климатик, но не работи на автомат без този датчик. Моето огледало явно е било чупено и сменено с такова без датчик за външна температура. Разбрах проблема поръчах, го в Ауто Италия - около 50 лв, монтирах го, всичко беше OK, докато на 20 окт. това същото огледало го намерих на парчета, висящо на кабелите на една улица в Бургас. Е събрах го, залепих го, всичко му работи, но като го поръчах- 365 лв. Добре че каското го поема. Още чакам доставката, а после пръскане, формалности, отиде в 2007-живот и здраве, туй да е!
              FIAT Marea Weekend ELX TD100, Bravo 1.9 Multijet 16V

              Коментар


                #22
                А някой знае ли дали се продават термометри и как се поставят, защото аз нямам такъв, за какъвто говорите!?!
                Space Star 1.9 DID

                Коментар


                  #23
                  Първо, трябва да си наясно SX вариант на Brava фабрично има ли монтиран датчик за околна температура. Това е много важно, за да не даваш излишни пари. Доколкото се сещам колегата Vladim е с такъв автомобил, но по-следваща година и наскоро беше писал, че има такъв. Второ, ако фабрично трябва да го има той трябва да е монтиран на дясното огледало. Дръпни внимателно триъгълното капаче отпред на дясната врата, под него трябва да има един бял куплунг и на него двата крайни пина трябва да са свободни от към огледалото, съответно - окабелени към колата, ако е така това е местото за закачане краищата на датчика за външна температура. Аз си купих датчик от Ауто Италия, дерат кожи гадовете, за един терморезистор ми взеха 52лв, но аз го взех защото климатроника ми не работеше на автомат без него. Сигурно има по магазините за електроника подобен ако не и същия терморезистор с отрицателен температурен коефициент (10кОм при 20 *C), но -- аз съм решил така проблема. За да го монтираш погледни отдолу д. огледало на която и да е Мареа и ще се ориентираш. Сваляш огледалото (описано е), разгобяваш го да остане само пластмасата и на местото което си видял от някоя кола (приблизително средата на основата му) пробиваш отвор ф7mm, поставяш го- добре е с малко топъл силикон да го залепиш (той има и ушички за захващане с винтчета), но чак толкова пък няма смисъл. Пускаш кабелните краища на датчика по кабелния сноп на задвижването и подгряването и "щракваш" пиновете на свободните места в куплунга и обратно събираш огледалото.
                  Прикачени файлове
                  FIAT Marea Weekend ELX TD100, Bravo 1.9 Multijet 16V

                  Коментар


                    #24
                    Roko написа:
                    А някой знае ли дали се продават термометри и как се поставят, защото аз нямам такъв, за какъвто говорите!?!
                    Teзи за, които иде реч ги имат всички модели с климатроник! Тези с климатик нямат такава екстра. А обикновен термометър за външна и вътрешна темперетура може да си купиш от всеки магазин за електроника, Конрад например.
                    Frontera Sport, X20SE март 1998

                    Коментар


                      #25
                      Благодаря Ви! Много ценна информация!
                      Space Star 1.9 DID

                      Коментар

                      Working...
                      X