Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Странен проблем с парното на Мареа 1.8

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Странен проблем с парното на Мареа 1.8

    Здравейте колеги.Проблема ми е следният:Вчера тръгвайки за работа паля колата и парното не тръгва.Копчето за климатика работи, за реотана също.Вечерта тръгвам от работа и О, чудо парното работи. Днрес сутринта същата работа не работи.мисля че е важно да споделя, че термодатчика за външната температура не работи, когато парното работеше, при стартиране на двигателя компютъра прави проверка на климатика и изписва "error cli", когато след проверка не изпише нищо за климатика и парното не включва.Бпредварително благодаря за помоща !!!
    Fiat Marea Weekend 1.8 16v 1997

    #2
    Re: Странен проблем с парното на Мареа 1.8

    Satanail написа:
    Здравейте колеги.Проблема ми е следният:Вчера тръгвайки за работа паля колата и парното не тръгва.Копчето за климатика работи, за реотана също.Вечерта тръгвам от работа и О, чудо парното работи. Днрес сутринта същата работа не работи.мисля че е важно да споделя, че термодатчика за външната температура не работи, когато парното работеше, при стартиране на двигателя компютъра прави проверка на климатика и изписва "error cli", когато след проверка не изпише нищо за климатика и парното не включва.Бпредварително благодаря за помоща !!!
    колега като не ти работи датчика за външна не ти работи и климатроника.Когато ти изписва еррор кли означава че датчика не е вързан или не бачка и тогава духа само студено и компресора се включва което не е хубаво когато е студено .Просто трябва да си смениш датчика намиращ се в дясно огледало.Има и заместител .Аз това ще правя скоро .Виж има тема за смяната и как става в картинки .

    Коментар


      #3
      Проблема е че вентилатора въобще неиска да завърти, дори еррор кли не ми изписва, нищо не се случва. Проверих всички бушони, връзката в огледалото, клемата във вратата и нищо. ЗСапочва да духа когато си поиска, ако въобще поиска. Стигна ли до еррор кли значи ще имам парно.Вече нямам идея какво да правя
      Fiat Marea Weekend 1.8 16v 1997

      Коментар


        #4
        Re: Странен проблем с парното на Мареа 1.8

        lubomm написа:
        колега като не ти работи датчика за външна не ти работи и климатроника.
        Вярно е, но само за "авто" режима. При останалите не трябва да има проблем, ако причинита е само външния датчик.
        Stop giving directions, just say "Follow me."
        Shevrolet Captiva LS 2.4/136/2009/ГИ Landy
        Ex: Fiat Marea 1.6/103/1999/ГИ AG Zenit

        Коментар

        Working...
        X