Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

питанка за показанията на оборотомера и скоростомера

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    питанка за показанията на оборотомера и скоростомера

    здравейте колеги, както можете да видите от подписа вече съм с нова кола, след няколко месеца подбор и мъчение Включително и вас поизмъчих с разни въпроси при подбора но покупката е налице. Малко проблемчета изникнаха, но за сега всичко е наред с изключение на този проблем. е не е голям но аз да си попитам може пък и решението да е елементарно. значи става въпрос за показанията на скоростомера и оборотомера. таблтоо е от тези с кръглите скали на уредите а не тези полукръг които са (ако има някакво значение де) та оборотомера показва 750 оборота някъде а след компютърната диагностика се оказа че оборотите на двигателя са си 810-820 както би трябвало да е. а скоросотмера при скорост от 60 км/ч дава грека от 5км/а а при по малка скорост грешката е по-малка. гумите са 185х65х14 (поне така намерих, че това е препоръчания размер). на останалите уреди няма отклонения.ами това е като информация ако съм пропуснал нещо питайте, и от тук вече сте вие с идеи и мнения. благодаря предварително за което
    Фиат Мареа 1.6 16v, 99 г.
    182A4.000 IAW49F
    LPG - Lovato EasyFast
    ----------------------------
    "Има две неща които са безкрайни, вселената и човешката глупост, ... но не съм много сигурен за вселената", А. Айнщайн

    #2
    нещо няма голям интерес към темата
    Фиат Мареа 1.6 16v, 99 г.
    182A4.000 IAW49F
    LPG - Lovato EasyFast
    ----------------------------
    "Има две неща които са безкрайни, вселената и човешката глупост, ... но не съм много сигурен за вселената", А. Айнщайн

    Коментар


      #3
      Когато изгасиш колата, стрелката точно на нула ли застава?

      Коментар


        #4
        ами като че ли не но само на оборотомера, на скоростомера си е на 0.макар че при мен е малко странно. когато колата е загасена стрелките седат доста ниско, почти висят ак омога така да се израза, когато дма на контакт застажат на 0. и както казах на оборотомера е с почти половин деление по ниско от 0 а на скоростомера си е на 0. при скоростомера проблема е друг, че колкото повече се увеличава скороста и грешката се увеличава. като на 30 км е около 3-4 грешка а на 60 вече е към 6. а както съм писла по горе гумите са 185х65х14 мисля че това са препоръчаният размер за мареа.п.с.но не бях се змислял над това че на оборотомера стрелката стои малко по ниско от 0.мерси за което
        Фиат Мареа 1.6 16v, 99 г.
        182A4.000 IAW49F
        LPG - Lovato EasyFast
        ----------------------------
        "Има две неща които са безкрайни, вселената и човешката глупост, ... но не съм много сигурен за вселената", А. Айнщайн

        Коментар


          #5
          Да де, това ми беше мисълта - като е изгасена висят по-надолу, но когато подадеш контакт, "скачат", и застават на нула. Гумите са ти точни, освен да намериш някой желаещ със същата кола и да смените таблата, да видиш дали твоето табло показва същата аномалия в друга кола. Ако сваляш таблото - напръскай буксите с контактен спрей за всеки случай, не че ще помогне нещо, ама кой знае...

          Коментар


            #6
            Мда ако е сание някой може да го рпобваме. иначе на компютърната диагностика при БОБО нищо не излезе. в смисъл грешки дефекти или т.н.тои предположи че таблото може да е сменяно но като гледма така май не е.
            Фиат Мареа 1.6 16v, 99 г.
            182A4.000 IAW49F
            LPG - Lovato EasyFast
            ----------------------------
            "Има две неща които са безкрайни, вселената и човешката глупост, ... но не съм много сигурен за вселената", А. Айнщайн

            Коментар

            Working...
            X