Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Bravo/a/Marea със и без CHECK - Подготовка за ксенон (ел.)

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    #16
    Навсякъде където нещо метално е хванато за шасито - аз използвам щангите и кардана на волана, при свалени кори са най-близо. Виж темата и за измерване с мултицет, също.

    Коментар


      #17
      днес също извърших операцията- отне ми доста повече от 20 минути де, но се мотах, пуших и т.н. честно казано не мисля, че за по-малко от час може да се справиш със задачата, особенно ако си като мен- не ми съвпадаха жиците с тези от темата на колегата Оги, затова мерих 100 пъти. ако цветовете съвпадаха щях да си спестя доста клинч. за другите, на които им предстои- при мен цветовете бяха напълно различни, конекторите същите, но долу зад таблото жицта с 0 беше средната/3-тата/, а горе над волана беше втората гледана от вратата към радиото. втората като пин и ПЪРВАТА В БУКСАТА- първия пин просто няма жица в буксата. надявам се да съм я вързал на правилното място, измерванията отговаряха на желаните от първата страница. засега няма нещо, което да ме кара да се съмнявам, че съм я вързал грешно, но ще видим
      Lancia Lybra'99 2.4 JTD - 135hp
      Fiat Bravo'97 1,6 16v
      Fiat Tempra'91 1,6 mono

      Коментар


        #18
        Мисля че си я вързал правилно, наистина има разлика в инсталациите, колегата JO_666 също е с браво 97ма, при него също е първата жица, която влиза на второ краче. Точно същото ми каза вчера и колегата xtry, което означава че при всички модели от преди 98-ма, вероятно е така. Долу жиците са свързани накъсо в таблото с бушони, и понеже по тях тече един и същи сигнал - дългите светлини, затова и са в един цвят, и няма особено значние дали тази на която нямаш +12 при откачен конектор е трета, или четвърта.

        Коментар


          #19
          ами ако се намери наистина някои да потвърди моите и последните твои думи, може да се добави в началото на темата, да се запази добрата й подредба. В интерес на истина забелязах някакъв лек спад в напреженмието на конектора горе над волана при пускане на дълги. не знам защи, но изчезна около 0.5 в. Нарочно го мерих няколко пъти, не е лош контакт
          Lancia Lybra'99 2.4 JTD - 135hp
          Fiat Bravo'97 1,6 16v
          Fiat Tempra'91 1,6 mono

          Коментар


            #20
            вчера преправих и моята инсталация и сега е xtra ~
            1.6 16v Abarth

            Коментар


              #21
              Привет колеги.Утре ще направя тази галимация и аз.Питането ми е:Дългите не минават ли през реленце?Като направя преправката,дългите директно от ключа ли ще се захранват?Нали било само 1 реле за фаровете.Не че карам много на дълги,но все пак се случва.Разбира се предпочитам на късите да имам реле.
              Marea Weekend
              2,4 JTD 130 '99

              Коментар


                #22
                Не, дългите не са през реле. Инсталацията на Мареа е различна Кабелите долу на таблото не отговарят на разположението , коментирано в темата, а твърде е вероятно и цветовете да са далеч от истината. Качете една марейска схема, да я видим за какво иде реч.

                Коментар


                  #23
                  Scorpion_BV написа:
                  Днес го направих на моята Марея 1.6 SW 99’ и всичко беше така както е описано в темата! Сега всичко работи прекрасно! ....
                  Утре 1 колега ще донесе мултицет и ще видя.Предполагам,че местата ще са същите,а кабелите и местата им ще са други.А може и да не са.Ще видим.А няма ли да изгори нещо като дългите са без реле.?
                  Marea Weekend
                  2,4 JTD 130 '99

                  Коментар


                    #24
                    Дългите са без реле по дефаулт. В случая не променяш нищо по тях, променяш по късите.

                    Коментар


                      #25
                      Готов съм.И на колегата Scorpion_BV и на моята Марея са така кабелите.На мойта специално съвпадна точно,както е описано.От общо 5 кабела в горната букса,първият е +12 постоянно,2-рият е сив с черно и е най-тънкия(той е моя кабел).Другите 3 са по-дебели.И доло куплонга е на същото място,с 4 кабела,2 от които са синьо-червени.Всичко е 6. Благодаря.
                      Marea Weekend
                      2,4 JTD 130 '99

                      Коментар


                        #26
                        Готов.На първата снимка съм показал как се маха горната кора.Много се чудих,преди да погледна отдоло.
                        Прикачени файлове
                        Marea Weekend
                        2,4 JTD 130 '99

                        Коментар


                          #27
                          И аз снимах току що ,но я виж при кво става нещо май не съвпадат кабелите.
                          Прикачени файлове
                          Fiat Bravo 1,4 12V; Lancia Zeta 2,0 Turbo; Fiat Doblo 1,9 Multijet 120 h.p.
                          Fiat Marea Weekend ELX 1,9 TD - бившата

                          Коментар


                            #28
                            Ще чакаме помощ от мозъка по ел.проблемите във форума.Оги да не се обидиш сега.
                            Fiat Bravo 1,4 12V; Lancia Zeta 2,0 Turbo; Fiat Doblo 1,9 Multijet 120 h.p.
                            Fiat Marea Weekend ELX 1,9 TD - бившата

                            Коментар


                              #29
                              Той Оги още във водещия пост е обяснил че има разминаване в някои модели на Мареа. Без Маарейска схема, няма как да стане от няколкостотин километра. Спомням си че колегата Rokambol Беше ми пратил една схема, в която се вижда че кабелът който търсим долу, е пратен на друг конектор, на някой от тези в предната част на таблото. Торнадо, ако можеш качи схема точно на твоят модел, защото ако сега започна да сявалям всички за Мареа, и да го търся, ще ми се изтърси търсенето...

                              Коментар


                                #30
                                А интересно,за какво ли е 2-рото кабелче?Прилича на това горе(от което взимаме ток).Дали имат връзка двете?
                                Marea Weekend
                                2,4 JTD 130 '99

                                Коментар

                                Working...
                                X