Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

GRUNDIG AD 182 H2 Размисли и Страсти

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    GRUNDIG AD 182 H2 Размисли и Страсти

    Абе хора айде някой да ме светне за какво служи настройката "code" от EXPERT менюто че нещо не открих в манюала. и мога ли да си сменя кода на касетофончето от там. П.П.:докато се опитвах да намеря генератор за кодове от серния номер се натъкнах на доста богата колекция такива програмки. Има за много марки касетофони включително за доста други модели на фиат за съжаление точно на този модел НЕ ако все пак проявите интерес кажете да ги кача
    Fiat Brava 1.6 16 волта 99г. HSX

    #2
    За включчване/изключване на код-блокировката при откачане на акумулатора. При мен е изключена, и си откачам акумулатора когато ми скимне, и не се притеснявам за кода на радиото.

    Коментар


      #3
      това важи ли за вадене на касетофона и поставянето на друг и как точно се изключва щото ми показва тиренца и когато натискам цифрите от 2 до 5 мога да напиша код ама незнам как се потвържадава.дай малко повече инфо моля
      Fiat Brava 1.6 16 волта 99г. HSX

      Коментар


        #4
        ми нямам представа за кода, нали ти казвам че моя е изключен. Ама самата функция е за това, предупредиха ме там да не пипам, за да не се включи отново кода.

        Коментар


          #5
          нещо такова

          http://images.google.bg/imgres?imgur...view.php?id=11
          КЛЮЧАРА е тук – https://goo.gl/maps/GvEGbSeq7nk
          Пунто http://www.punto.mysteria.cz/puntoMk1/schema7.htm
          http://www.autoinfo24.ru/rukovodstva.../inomarki/fiat

          Коментар


            #6
            аз нямам опция включено изключено ще продължа да търся в нета. Благодаря все пак за бързия отговор.като разбера как точно действа ще го опиша подробно
            Fiat Brava 1.6 16 волта 99г. HSX

            Коментар


              #7
              касетофон

              виж и тук http://bravo-guide.co.uk/ice.htm
              КЛЮЧАРА е тук – https://goo.gl/maps/GvEGbSeq7nk
              Пунто http://www.punto.mysteria.cz/puntoMk1/schema7.htm
              http://www.autoinfo24.ru/rukovodstva.../inomarki/fiat

              Коментар


                #8
                Такаааа, доста време рових из нета за тая простотия и накрая разбрах какъв и е случая.попринцип може да се изключи код защитата от там, НО само ако въведете правилно действащият код.за хора с кодирани такива касетофони: единственият начин за декодиране е прочитане на първият ред от EPROM, чрез компютър. поразпитах тук там прават го за около 40 лв. (ако им се занимава изобщо) щото е голям зор.
                Fiat Brava 1.6 16 волта 99г. HSX

                Коментар


                  #9
                  Заражда се идея

                  Такаааа.... от няколко дена ми започнаха да ме сърбят ръцете и да се оглеждам на кесетофончето с цел подобрения.Първата ми мисъл бе да търся "xCarLink" обаче се оказа че няма за този модел или поне никъде в eBay не открих, и ей така минавайки покрай една витрина с FM трансмитери реших аз да си правя "xCarLink BG Hardcore edition" .искам малко акъл и идеи преди да го почна.Мойто виждане е следното: Купувам евтин трансмитер и го разкоствам. някой знае ли дали мога от трансмитера да изведа стерео сигнал?ако намеря стерео сигнал го връзвам на мястото на главата на касетофона в предусилватела.прекъсвам самия трансмитер да не излъчва радио сигнал (да няма смущения)изкарвам усб входа някъде по панела или в гнездото за касетката както и ир приемника (без дистанционно за къде сме )дисплея от трансмитера също го разглобявам докато остане самата слюдичка с течните кристали.кото смятам да залепя в горния ккрай на фабричния дисплей, за да му използвам подсветката.бутоните за смяан на песните могат да се вържат към тези за смяна на четоти и песни (в режим на касетофон не се използват)в общи линии това е идеята, пък ще видим дали е осъществима.
                  Fiat Brava 1.6 16 волта 99г. HSX

                  Коментар


                    #10
                    Re: Заражда се идея

                    dagrizzly написа:
                    Такаааа.... от няколко дена ми започнаха да ме сърбят ръцете и да се оглеждам на кесетофончето с цел подобрения.Първата ми мисъл бе да търся "xCarLink" обаче се оказа че няма за този модел или поне никъде в eBay не открих, и ей така минавайки покрай една витрина с FM трансмитери реших аз да си правя "xCarLink BG Hardcore edition" .искам малко акъл и идеи преди да го почна.Мойто виждане е следното: Купувам евтин трансмитер и го разкоствам. някой знае ли дали мога от трансмитера да изведа стерео сигнал?ако намеря стерео сигнал го връзвам на мястото на главата на касетофона в предусилватела.прекъсвам самия трансмитер да не излъчва радио сигнал (да няма смущения)изкарвам усб входа някъде по панела или в гнездото за касетката както и ир приемника (без дистанционно за къде сме )дисплея от трансмитера също го разглобявам докато остане самата слюдичка с течните кристали.кото смятам да залепя в горния ккрай на фабричния дисплей, за да му използвам подсветката.бутоните за смяан на песните могат да се вържат към тези за смяна на четоти и песни (в режим на касетофон не се използват)в общи линии това е идеята, пък ще видим дали е осъществима.
                    Колега в момента работя по същото проектче но нямам още с какво да се похваля. От другата седмица излизам отпуск и ще наблегна повечко.Смятам да поставя празна касета зада симулира работа на касетофон или нещо подобно :D Когато имам нещо готово ще ти пиша на лични.
                    Фиат Мареа Уикенд 1.6 16В спортни валове , оригинален италиански софтуер,всмукателни колектори ф52, дросел ф68, генерация ф60,инжектори незнайни. Резултат - 16.670 сек 400м.

                    Коментар


                      #11
                      ми и аз скоро смятам да почвам та ще обменяме идеи и снимки. А разбра ли дали може да се изкара стерео сигнал от трансмитера?относно касетата: може и с касета може и просто да му натиснеш палчето което отчита касетата, по-важното според мен е да махнеш захранването на моторчето на касетофона щото обикновенно вкарва брум. като си поиграеш повече може да излезе много качествен звук (стига източника да е читав). Аз преди модифицирах един Pioneer с касетка и го вързах към CD-ROM от компютър не отстъпваше по звук на Clarion-a който бях монтирал след това.а ти избра ли си трансмитер с който да го преработваш?аз немога да избрера нещо. Повечето дето ги гледам са с LED дисплеи и не ми вършат работа
                      Fiat Brava 1.6 16 волта 99г. HSX

                      Коментар


                        #12
                        dagrizzly написа:
                        ми и аз скоро смятам да почвам та ще обменяме идеи и снимки. А разбра ли дали може да се изкара стерео сигнал от трансмитера?относно касетата: може и с касета може и просто да му натиснеш палчето което отчита касетата, по-важното според мен е да махнеш захранването на моторчето на касетофона щото обикновенно вкарва брум. като си поиграеш повече може да излезе много качествен звук (стига източника да е читав). Аз преди модифицирах един Pioneer с касетка и го вързах към CD-ROM от компютър не отстъпваше по звук на Clarion-a който бях монтирал след това.а ти избра ли си трансмитер с който да го преработваш?аз немога да избрера нещо. Повечето дето ги гледам са с LED дисплеи и не ми вършат работа
                        И моят FM трансмитер е с LED дисплей и го ползвам вече година. За стерео сигнала ще ти дам отговор по късно имам среща с познат които чатка тези неща :D Ето го и трансмитера. Модела е същия както в една тема на колегата Ключар за това използвах негова снимка.
                        Фиат Мареа Уикенд 1.6 16В спортни валове , оригинален италиански софтуер,всмукателни колектори ф52, дросел ф68, генерация ф60,инжектори незнайни. Резултат - 16.670 сек 400м.

                        Коментар


                          #13
                          Колеги според мен по-добрия вариант е да се вземе един MP3 плеър и да му се направи една поставка. Достатъчно евтини са в момента някъде гледах за 24лв с 2гигабаита памет маи в офис 1. Аз моя си го преработих за пда-то а поставката я замислям като затворя входа за касетата.
                          FIAT BRAVA 1,9-TD-100
                          FIAT COUPE 2,0-16 - последно
                          SUZUKI SUIFT 1,0 - служебно
                          PEUGEOT PARTNER TEPEE

                          Коментар


                            #14
                            vencislav написа:
                            Колеги според мен по-добрия вариант е да се вземе един MP3 плеър и да му се направи една поставка. Достатъчно евтини са в момента някъде гледах за 24лв с 2гигабаита памет маи в офис 1. Аз моя си го преработих за пда-то а поставката я замислям като затворя входа за касетата.
                            Абе тоя вариант е лесен ама не искам да е външно у-во искам да го интегрирам в касетофона и да го контролирам от касетофона аз си мислех да изполвам да ползвам такова ма проблема е с паметта няма как да го накарам да чете флаш памети. ако някой се сеща за мп3 player дето работи с външна памет и има led display моля нека сподели за марка и модел (ще е по-лесно за преработка)
                            Fiat Brava 1.6 16 волта 99г. HSX

                            Коментар


                              #15
                              dagrizzly написа:
                              vencislav написа:
                              Колеги според мен по-добрия вариант е да се вземе един MP3 плеър и да му се направи една поставка. Достатъчно евтини са в момента някъде гледах за 24лв с 2гигабаита памет маи в офис 1. Аз моя си го преработих за пда-то а поставката я замислям като затворя входа за касетата.
                              Абе тоя вариант е лесен ама не искам да е външно у-во искам да го интегрирам в касетофона и да го контролирам от касетофона аз си мислех да изполвам да ползвам такова ма проблема е с паметта няма как да го накарам да чете флаш памети. ако някой се сеща за мп3 player дето работи с външна памет и има led display моля нека сподели за марка и модел (ще е по-лесно за преработка)
                              има модели на АПАСЕР със СД карти

                              Коментар

                              Working...
                              X