Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Може ли ЛУПИ на обикновенни фарове

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    #16
    u_bo написа:
    koleff написа:
    какво означава рециклиране на рефлектор и кой го прави?
    аз бе !!! как кой .. http://forum.fiat-bg.org/viewtopic.php?t=33163
    u_bo,Аз съм си наумил да си търся стари Валео. Бързо ме разубедихте много хора вече за тези Депо. Вече трябва да се види къде се разглабя фарът и т.н. Важно е да се направи първата крачка.
    NOW: ???
    Ex: Fiat Bravo 1.6 16V 05.2000 - CA 3978 ??
    Ex: Fiat Bravo 1.2 16V 12.1999

    Коментар


      #17
      ммдааа, след толкова четене и аз се включвам в търсенто на стари валео-лупи. Ако някой има да казва цена..плащам КЕШ
      Ex - Fiat BRAVA 1,6 16V 103ph
      Now - Fiat PALIO 1,9 JTD 80ph

      Коментар


        #18
        но все пак си мисля, че ако старо Валео е 80-100 лв то по-добре да е нов ДЕПО и да го пратя на рециклиране
        Ex - Fiat BRAVA 1,6 16V 103ph
        Now - Fiat PALIO 1,9 JTD 80ph

        Коментар


          #19
          koleff написа:
          но все пак си мисля, че ако старо Валео е 80-100 лв то по-добре да е нов ДЕПО и да го пратя на рециклиране
          Батка, Не знам защо, но ми обясняваха, че коклото и да ги рециклираш ДЕПО, няма смисъл. Не знам защо. Явно хората са видели разлика във всякакъв случай, сравнявайки и двата фара. Друго си е новото, както се казва. Не знам. Аз съм за Валео. Но пък едно е ново, друго е на старо... И допълнително пари за рециклиране. Но като видях на pi4_s_bravo как светят... Макар, че да изчистя сегашните ще светнат със сигурност така + найтбрекър крушки. Но пък искам лупи заради ксенон, защото пак ще сложа такова нещо. А до колкото знам, на луши ксенонът свети по-добре.
          NOW: ???
          Ex: Fiat Bravo 1.6 16V 05.2000 - CA 3978 ??
          Ex: Fiat Bravo 1.2 16V 12.1999

          Коментар


            #20
            Първо тука тема за фаровете не съм пускал,тя е на един колега дето има почти същото браво. Второ,подвизавам се из Люлин,а и снимката дето е дадена е в друг микрорайон,но пак е в Люлин. Незнам защо всички сте се хванали за това рециклиране при положение,че рефлекторите на късите зад лупата може да се завърта на 180 градуса, обяснявам защо- топлината отива нагоре и рефлектора потъмнава над крушката,не под нея.А при късите светлини долната част на рефлектора не играе роля,тоест намирате читави фарове Валео,отваряте ги,чистене миене и ЗАВЪРТАНЕ на рефлекторчето зад лупата,след това крушки Осрам Найтбрейкър + премахване на излишните загуби по кабелите и фаровете стават слънце. Ако има въпроси питайте, ако не аз то има достатъчно хора с лупи и няма да ви се наложи да откривате топлата вода. :D
            Фиат Крома 1.9 16v+
            Фиат Браво 1.6 16v
            Фиат Мареа 1.6 16v

            Коментар


              #21
              OК де, търсим стари Валео...айде на пързалката....т.е хайде ако някой има в наличност или да помогне в търсенето да пише...
              Ex - Fiat BRAVA 1,6 16V 103ph
              Now - Fiat PALIO 1,9 JTD 80ph

              Коментар


                #22
                Въф форума има колега с морга който редовно има такива.И дори и да се обърне рефлектора - все пак остава да липсва част от отражателя му. Дали играе роля или не - няма да коментирам След операцията с обръщането най много да изгори и останалата част. Виждал съм поне 5 разбити фара с лупи и всичките бяха с нагорели рефлектори - явно там е слабото място на фара.Ако се взимат такива фарове втора употреба, наистина най добрият вариант е да се рециклират и да се сложи ксенон.Има доста подобни теми - примерно тази -> http://forum.fiat-bg.org/viewtopic.php?p=361582В нея съм написал защо не трябва да се взима Депо. Аз съм с такива, но поне ми ги сложиха безплатно

                Коментар


                  #23
                  ilkor написа:
                  Въф форума има колега с морга който редовно има такива.И дори и да се обърне рефлектора - все пак остава да липсва част от отражателя му. Дали играе роля или не - няма да коментирам След операцията с обръщането най много да изгори и останалата част. Виждал съм поне 5 разбити фара с лупи и всичките бяха с нагорели рефлектори - явно там е слабото място на фара.Ако се взимат такива фарове втора употреба, наистина най добрият вариант е да се рециклират и да се сложи ксенон.Има доста подобни теми - примерно тази -> http://forum.fiat-bg.org/viewtopic.php?p=361582В нея съм написал защо не трябва да се взима Депо. Аз съм с такива, но поне ми ги сложиха безплатно
                  Батка, Благодаря за подробната информация. Само едно си изпуснал, а може да си ни пуснал загадка... Кой е колегата с моргата?
                  NOW: ???
                  Ex: Fiat Bravo 1.6 16V 05.2000 - CA 3978 ??
                  Ex: Fiat Bravo 1.2 16V 12.1999

                  Коментар


                    #24
                    svetkos_ написа:
                    Кой е колегата с моргата?
                    Раздел "ПРОДАВАМ": Важна тема: Продавам на части: БРАВО, БРАВА, МАРЕА и др.

                    Коментар


                      #25
                      ogi28b написа:
                      svetkos_ написа:
                      Кой е колегата с моргата?
                      Раздел "ПРОДАВАМ": Важна тема: Продавам на части: БРАВО, БРАВА, МАРЕА и др.
                      Пу, че съм кьораФ. Минах през тази тема в търсачката... 10кс, Оги.
                      NOW: ???
                      Ex: Fiat Bravo 1.6 16V 05.2000 - CA 3978 ??
                      Ex: Fiat Bravo 1.2 16V 12.1999

                      Коментар


                        #26
                        Всъщност оригиналните какви са Valeo или Magneti Marelli и кои са по доби?
                        Marea Weekend HLX Jtd 110

                        oO(_)____////____(_)Oo

                        Коментар


                          #27
                          Моите са Валео, ама имаше още една марка, обаче май не беше Марели. Някаква друга

                          Коментар


                            #28
                            Мисля, че беше Marchioni или нещо подобно. Не съм сигурен обаче.
                            NOW: ???
                            Ex: Fiat Bravo 1.6 16V 05.2000 - CA 3978 ??
                            Ex: Fiat Bravo 1.2 16V 12.1999

                            Коментар


                              #29
                              svetkos_ написа:
                              Мисля, че беше Marchioni или нещо подобно. Не съм сигурен обаче.
                              MELCHIONI Има и FIFFT и кой знае още колко вида. А Марели са по-скъпи от Валео, ама дали са по добри.....
                              Marea Weekend HLX Jtd 110

                              oO(_)____////____(_)Oo

                              Коментар


                                #30
                                svetkos_, koleff, срамота е да живеете в Овча Купел и да не сте минали през Италианеца Аз лично моите си ги взех от там Май месец и си взех именно стари Валео. Не е гаранция, че ще има пак, но нищо не пречи да проверите - на един ... разстояние ви е

                                Fiat Bravo T-Jet 120

                                Коментар

                                Working...
                                X