Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

съвет за паркинг сензори...

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    #16
    stenli написа:
    За напредналите в електрониката ето ви една схемичка която ми попадна
    Не е лоша схемата... Готиното е, че има постепенна индикация за разстояние с няколко светодиода. Ама аз не се наемам, карък съм и, като тръгна да правя по-сложна схема не тръгва!
    Frontera Sport, X20SE март 1998

    Коментар


      #17
      oduh написа:
      NPD написа:
      А този който е от "Млад конструктор" как се монтира? Под задната броня ли,или триабва да е изведен сензора навън?
      Абе аз го разгледах това ... не че съм голям разбирач, ама ако е IR сензора ще е доста чувствителен към зацапване ... та дали няма да се налага преди всяко паркиране да слизаш да го бършеш ?Атмосферните условия (сняг, дъжд слънце) също вероятно ще оказват влияние ... Изобщо парктроник който не е прецизен за какво ти е ?!
      Да, но този е ултразвуков, на 40kHz е и няма да има такива проблеми!

      Коментар


        #18
        Какво ще кажете за една камерка от зад, една от пред и едно мониторче вътре ?
        браваааааааааа 1.8i

        Коментар


          #19
          как?и най-важното... кач пара?
          FIAT Brava 1.4 SX CLIMA [09/1998]

          Коментар


            #20
            маисторчето написа:
            Какво ще кажете за една камерка от зад, една от пред и едно мониторче вътре ?
            Доста пари ще идат... Камерите трябва да са качествени, а не тези от по 30лв. в Конрад. + това тябва да са широкоъгълни за да имаш по-широк поглед отпред, или съответно отзад. Ще е проблемно и закрепването с цел оптимална гледна точка. Гледах на един чисто нов Мерцедес S класа, къде му бяха монтирали камерата - на задната част на покрива, в тялото на антената за GPS-а
            Frontera Sport, X20SE март 1998

            Коментар


              #21
              V mercedes ne sa tolkova chesto izpolzvani,no vij v LEXUS sa dosta chesto montirani takiva kameri za da ulesniavat parkiraneto i v interes na istinata vurshat mnogo dobra rabota.Goliamo udobstvo si e,no tova spored men e tehnika za neopitni shofiori.Ako ne mojesh da si parkirash kolata na zaden sto za izpit si minal?
              Brava ELX 1,6 16V, 90PS , LPG BRC Sequent24
              Мarea SW ,SX 1,6 16V, 103PS, LPG Zenit JZ2005

              Коментар


                #22
                dudulia написа:
                V mercedes ne sa tolkova chesto izpolzvani,no vij v LEXUS sa dosta chesto montirani takiva kameri za da ulesniavat parkiraneto i v interes na istinata vurshat mnogo dobra rabota.Goliamo udobstvo si e,no tova spored men e tehnika za neopitni shofiori.Ako ne mojesh da si parkirash kolata na zaden sto za izpit si minal?
                А защо смяташ че всичко опира до майсторлъка? Виж в тази тема http://www.fiat-bg.org/forum/viewtopic.php?t=760една извадка:
                BBorisoff написа:
                AFBWorld написа:
                Който може - го поже и без парктроник
                OK, прав си Но има ситуации, в които парктроника е незаменим.В резюме един действителен случай: излизам от болницата (вече притъмняваше) паля фиатката, поглеждам назад - чисто. Включвам и тръгвам да маневрирам и след миг ТРЯС !!! Слизам да видя в какво по дяволите се ударих и к’во да видя: шахта за зареждане на цистерната с нафта, висока около 40 см, естествено несигнализирана ...В този случай - ако имах парктроник - би ме спасил Поздрави и със здраве
                та мисълта ми е, че парктроника не е измислен специално за калпавите шофьори.Парктроника ти сигнализира дори и при по-високи бурдюри, което те предпазва да не опреш или одереш бронята на колата особенно когато колата ти е нова...

                Коментар


                  #23
                  Много по-навит съм да си направя многоточков парктроник, отколкото камера. Засега нямам проблеми с паркирането, защото и свикнах вече на колата, а пък и двете ми брони за боя, но някой ден, като ги боядисам... Оптималният вариянт е 4 зони отпред и толкова отзад. Индикацията с по три светодиода на зона би била перфектна
                  Frontera Sport, X20SE март 1998

                  Коментар


                    #24
                    аз си сложих парктроник, от 3 седмици карам кола и се надявам да ми бъде от полза, защото съм много зле с ориентацията. Вече ми стана навик да слизам от колата и да се обръщам към шофьора зад мен с тази реплика "Ако ще ме чакате да паркирам, може да се наложи да стоите тук цял ден, бихте ли паркирали вместо мен?"
                    Bravo, 1.8 16V

                    Коментар


                      #25
                      Tickle написа:
                      аз си сложих парктроник, от 3 седмици карам кола и се надявам да ми бъде от полза, защото съм много зле с ориентацията. Вече ми стана навик да слизам от колата и да се обръщам към шофьора зад мен с тази реплика "Ако ще ме чакате да паркирам, може да се наложи да стоите тук цял ден, бихте ли паркирали вместо мен?"
                      Ммда... за женки е много ценно! Yellow_Flash_Colorz_PDT_03
                      Frontera Sport, X20SE март 1998

                      Коментар


                        #26
                        Скоро гледах комплект 4 датчика с индикатор и зумер за около 60 лв, стори ми се доста добра цена но пък ще е срамота на Пунто да сложа такова нещо даже в комплекта си имаше и приспособление за разпробиване на дупките за датчиците

                        Коментар


                          #27
                          паркиране

                          Е то и аз съм зле с паркирането но чак да давам колата на някой да е паркира . Не че не ми се е налагало но винаги се сещам за едно девойче кадето дало колата на някакъв да паркира и той си тръгнал с колата .Просто е открал. Та затова съм си взел такъв парк троник но млат конструктор сглобих го и само остава да се сложи , Направил съм го с два датчика .
                          КЛЮЧАРА е тук – https://goo.gl/maps/GvEGbSeq7nk
                          Пунто http://www.punto.mysteria.cz/puntoMk1/schema7.htm
                          http://www.autoinfo24.ru/rukovodstva.../inomarki/fiat

                          Коментар


                            #28
                            Re: паркиране

                            kluchar написа:
                            Е то и аз съм зле с паркирането но чак да давам колата на някой да е паркира . Не че не ми се е налагало но винаги се сещам за едно девойче кадето дало колата на някакъв да паркира и той си тръгнал с колата .Просто е открал. Та затова съм си взел такъв парк троник но млат конструктор сглобих го и само остава да се сложи , Направил съм го с два датчика .
                            оо, почвам да се уча да паркирам, остава някой да си замине с колата ми или освен вече да сядам и аз вътре докато ми я паркират
                            Bravo, 1.8 16V

                            Коментар


                              #29
                              Tickle написа:
                              аз си сложих парктроник, от 3 седмици карам кола и се надявам да ми бъде от полза, защото съм много зле с ориентацията. Вече ми стана навик да слизам от колата и да се обръщам към шофьора зад мен с тази реплика "Ако ще ме чакате да паркирам, може да се наложи да стоите тук цял ден, бихте ли паркирали вместо мен?"
                              Къде слага парктроника?Някъде в квартала ли?Колко ти излезе?Тоя от млад конструктор добре ли става?Смисълкато пробиеш бронята добре ли уплътняват сензорите/?

                              Коментар


                                #30
                                Re: паркиране

                                Tickle написа:
                                kluchar написа:
                                Е то и аз съм зле с паркирането но чак да давам колата на някой да е паркира . Не че не ми се е налагало но винаги се сещам за едно девойче кадето дало колата на някакъв да паркира и той си тръгнал с колата .Просто е открал. Та затова съм си взел такъв парк троник но млат конструктор сглобих го и само остава да се сложи , Направил съм го с два датчика .
                                оо, почвам да се уча да паркирам, остава някой да си замине с колата ми или освен вече да сядам и аз вътре докато ми я паркират
                                преди година паркирах едно зелено Браво на едно момиче зад блока ми... да не си била ти? Аз пуснах темата за паркинг сензорите, но се научих да паркирам за време просто започнах по-смело да действам, че от началото много й треперех на Брава-та - много и е вдигната задницата и нищо се не вижда...Както ми каза Vladim, че няма нужда от такива неща... добре че не си дадах парите залудо... ако някой път се чудя за какво да си пръсна парите ще го имам предвид...
                                FIAT Brava 1.4 SX CLIMA [09/1998]

                                Коментар

                                Working...
                                X