Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

GPS навигация

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Да, твоя самсунг е с резолюция 480 x 800 пиксела и за него има ИГО - виж този линк дето съм дал точно преди твоя коментар. Ако ти е трудно да се оправиш - пиши и ще ти кажа как става инсталацията.
    Brava 1.2, 16V, 2000
    Ex: Golf 2, 1.3

    Коментар


      Хората с по-високи резолюции могат да пробват този скин за iGO. При мен тръгна на на цял екран при резолюция 1280x800.
      FIAT Stilo 1,9 JTD Dynamic 3 врати

      Коментар


        Аз ползвам PRESTIGIO ROADSCOUT 4150EU в каминетката :D Не ме е подлъгвал до сега по Европа,много съм доволен. Взех за 230лева преди 1година

        Коментар


          Ко сте го захапали толкова този иго не мога да разбера...Нищо неустоимо не намирам в него.Най-приятният софт за работа, който съм цъкал е SygicDrive.Обаче ако става въпрос за карти, единственото нещо което се доближава до гарминските това е Ndrive.Приятен интерфейс и сравнително адекватни карти.
          I'm not totaly useless! I can be used as a bad example...

          Коментар


            Esper написа:
            Ко сте го захапали толкова този иго не мога да разбера...Нищо неустоимо не намирам в него.Най-приятният софт за работа, който съм цъкал е SygicDrive.Обаче ако става въпрос за карти, единственото нещо което се доближава до гарминските това е Ndrive.Приятен интерфейс и сравнително адекватни карти.
            Зависи за кое Igo говорим.При положение ,че можеш да избираш между доста на брой скинове с различни опции,смяна на карти,икони и тн. лесна инсталация. За момента си е най-доброто на пазара.Минал съм от Igo 8 до Igo primo 2 и за момента не мисля да го сменям.Достатъчно е според мен да направиш едно сравнение на темите из специализираните форуми и ще видиш ,че масово се насочват именно към него.
            FIAT FORUM BULGARIA
            Ракията е над политиката

            Видео от Италфест 2011

            Коментар


              Esper написа:
              Ко сте го захапали толкова този иго не мога да разбера...Нищо неустоимо не намирам в него.Най-приятният софт за работа, който съм цъкал е SygicDrive.Обаче ако става въпрос за карти, единственото нещо което се доближава до гарминските това е Ndrive.Приятен интерфейс и сравнително адекватни карти.
              Пич, почваме абсолютно безмислен спор за това кой софтуер е по-добър и кой има по-пълни и точни карти...Ако прочетеш няколко мнения по-нагоре ставаше въпрос за джаджи с операционна система Андроид. Гармин там няма как да подкараш, а това SygicDrive си нямам никаква идея изобщо...Иго-то е изключително непретенциозно откъм изисквания на работната среда, а последните карти на Навтек са си доста подробни за България, а и всички тук ги ползваме безплатно, така че не виждам какви претенции можем да имаме?На моята китайска навигация ги имам и двете (иго и гармин) и те уверявам, че гармина ми стои само за престиж. 99% си ползвам иго-то.
              Brava 1.2, 16V, 2000
              Ex: Golf 2, 1.3

              Коментар


                Пич, забелязах, че си говорите за андроид.Затова и споменах Sygic и Ndrive.И няма спор тук - от последните версии на двата софта, които намерих в ipmart изводът за мен е еднопосочен:Картите на Ndrive са много по-добри за БГ от тези на иго.Като улици и като адреси.За България става въпрос.Така по-добре ли е?Моят критерий е именно картата.Ако предпочитате друг софт защото е по-шарен с възможност за скинове - ОК, няма лошо.Това е субективно и индивидуално.Обаче адекватната карта не е.Ако някой толкова държи мога да направя и скрийншоти.Все още не съм върнал върнал дивайса а именно затова го взех.Ако споменаването на Гармин до толкова те афекта не си забелязал - просто го вмъкнах само във връзка с картите.
                I'm not totaly useless! I can be used as a bad example...

                Коментар


                  Винаги при избора ми на навигация съм се водил и от самият начин на водене по маршрута.Колкото и да е подробна една карта,няма ли адекватно водене..... не ми я хвали.За Иго има 3-ма производителя на карти за България.Навтек,Телатлас(TomTom) и русенската фирма MMCN.Ползвал съм и трите карти и всяка си има предимства и недостатъци.Същото съм забелязал и при Гармин .Скиновете при Иго не са само за красота.Всеки един от тях дава и различни възможности за предупреждения за камери,пешеходни пътеки, и куп други евентуални опасности по пътя.Освен всичко това дава и по приятен изглед на самият екран.Общо взето всичко е до предпочитанията на ползвателя.
                  FIAT FORUM BULGARIA
                  Ракията е над политиката

                  Видео от Италфест 2011

                  Коментар


                    аз полвам Sygic и наистина е най-приятен за употреба, но предложенията му за маршрут почти винаги са малоумни. човек трябва да проверява какво му предлага.
                    браво 1,6/90 - 09 г.

                    Коментар


                      krasio_79bs написа:
                      ...За Иго има 3-ма производителя на карти за България.Навтек,Телатлас(TomTom) и русенската фирма MMCN....
                      Виж това последното не го знаех. Дай на лични линк за да я разгледам докато още не съм върнал роботчето, плс Ще направя усилие в посока този софт - не, че ми е необходим а за да разбера за какво има толкова суперлативи за него.
                      slonikon написа:
                      ...човек трябва да проверява какво му предлага.
                      То това важи за абсолютно всяка навигация Ама чак пък почти винаги... Едно време я ползвах основно нея и не съм забелязал чак такива нелепи предложения.Освен веднъж, когато реших да му повярвам, че има алтернативен път от с.Горна Диканя в посока София.Е нямаше и продължава да няма :D Не помня версията но беше отдавна - 4 години може би. Само дето картата беше доста семпла за БГ.Виж за Италия картата беше безобразно коректна, както като номера и адреси, така и като поведение при навигиране.
                      I'm not totaly useless! I can be used as a bad example...

                      Коментар


                        Esper написа:
                        Картите на Ndrive са много по-добри за БГ от тези на иго.Като улици и като адреси.За България става въпрос.
                        Картите за NDrive ползват картооснова на ТомТом /Телеатлас/. Тоест са абсолютно идентични с картите на ТомТом за IGo.Както спомена Красьо има три производителя на картооснови за България:NavTeq имат най-подробни карти, с най-много детайли, но картите са правени основно по сателитни снимки, отделно категоризацията на пътищата е много куца и в резултат маршрута понякога е безумен. За главни пътища няма проблем, но в селски район става страшно. Опитва се да те прекара из разни хендеци, дето няма асфалт от 20 години и само муле може да мине. Висок % на покритие и детайли - нисък % на достоверност. Ползвам я да намеря някой адрес /улица/ в непознато населено място и да си направя POI и евентуално за навигация до адреса, след като вече съм в населеното място.TomTom /Teleatlas/ - По-нисък % на покритие и детайли, но с висока точност. Добра категоризация на пътищата и улиците. В повечето случаи прави добри маршрути. Бързо те извежда до главен път. До сега не ме е подвела. Случва се на по-сложни кръстовища в градовете, особено тези на 2 нива да даде някоя невъзможна маневра или да не знае еднопосочна улица. Но тези грешки важат и за NavTeq. Докладвал съм подобни грешки на страницата им и в следващата версия ги отстраняват. Тази година TomTom обиколиха страната със специализираните си автомобили и се очаква, когато обработят данните да излезе много подробна и достоверна карта.MMCN - Обобщава грешките и на двамата други производителя. Мудно развитие, обратна връзка - хич. Добри страни - не се сещам. Най-старата версия от трите.Наскоро се появиха и нови карти на база картооснова на Open Street Map, които за България са си по същество Гарминските карти. Отделно IGo има няколко начина на маршрутизиране: Бърз, Къс, Лесен, Икономичен. Всеки си има особености. Винаги при възможност преглеждайте предварително маршрута и ако се налага правете ръчни корекции /добавяне на междинен пункт/ за да няма неприятни изненади. Картите за България са далеч от качеството на картите за западна Европа.

                        Коментар


                          Колеги, нека да внеса малка разяснение специално за картите на Navteq, тъй като от 5 години работя за тях (през българска фирма, но това не е от значение) и имам постоянен достъп до картата на България (и не само) и нейното развитие. До този момент всички големи градове, а и по-малки: София, Пловдив, Бургас, Варна, Велико Търново, Ямбол, Перник, Стара Загора, Русе, Видин, Габрово, Пазарджик, Враца, Хасково и др. са обиколени от специализираните автомобили и кодирани. За по-малките села и градове е вярно, че са кодирани предимно по снимки и информацията там е доста неточна. Но пък през следващата година ще продължава да се работи усилено над Картата на България. Моето мнение, като цяло за българската карта е добро, но за момента най-добрата карта според мен е на Геотрейд за Гармин. Най-пълна и най-точна.Тази година пътувахме из Европа използвайки Europe City Navigator на Navteq и нямахме абсолютно никакви проблеми. Картите бяха перфектни за всички страни в които бяхме с изключение на Румъния. За тази страна, читава карта така и не намерих, така че имайте предвид когато пътувате там да не разчитате много много на GPS-a
                          Fiat Bravo 1.6 16v `99г.
                          Suzuki Vitara 2.0V6
                          Ако не живееш на ръба, заемаш прекалено много място!

                          Коментар


                            а защо толкова се забавят при ъпдейти, когато има нови пътища?реално не се появяват в следващото издание, а през 2-3 издания...магистрала Люлин, околовръстното на София
                            2015 Renault Megane Expression GT
                            2009 FIAT Bravo 1.4 16V Dynamic
                            Всичко за FIAT Bravo 2007

                            Коментар


                              Ами защото за съжаление ъпдейта като цяло е един доста бавен процес. Както предполагам сте запознати, нова версия излиза на всеки 3 месеца което ние наричаме работен куортер. За всеки куартер предварително се планира кои пътища, градове, села и т.н. ще бъдат ъпдейтвани. Ако например през куортер 1 бъде пусната нова отсечка от магистрала, то тя се планира да бъде обиколена от фийлда (специализираните автомобили) през куртоер 2. След това събраната информация от фийлда се предава за кодиране на екипът в който аз работя през куортер 3 и след неговият край тази нова отсечка се появява в новата версия, 6 месеца по-късно (2 версии по-късно). Въпреки че като цяло главните пътища са приоритет, се случват такива закъснения, като това доколко ще се забавят зависи от това колко е дълга отсечката. Другата основна причина за закъсненията е, че българският фийлд са само 6-7 човека, които едва смогват с обикалянето.До колкото разбрах последно, новата отсечка на магистрала Тракия, трябва да излезе в следващата версия.
                              Fiat Bravo 1.6 16v `99г.
                              Suzuki Vitara 2.0V6
                              Ако не живееш на ръба, заемаш прекалено много място!

                              Коментар


                                нямаме право на критика, защото ползваме всичко без парипоне 99% от потребителитекаквото - такова...но големите проекти се знаят кога приключват, може графика така да се направи че да се пропуска една версияна българите не им пречи, защото ще се ориентиратно за чужденците, които са основните плащащи клиенти би било идеално да имат наистина актуална карта
                                2015 Renault Megane Expression GT
                                2009 FIAT Bravo 1.4 16V Dynamic
                                Всичко за FIAT Bravo 2007

                                Коментар

                                Working...
                                X