Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Лек проблем с касетофона.

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Лек проблем с касетофона.

    Колеги реших да си заменя ориг. касетофон с друг такъв модел-АD 182 L.Всичко пасна но като го изключа дисплеят продължава да е осветен.Копчетата угасват но дисплеят си свети.Буксите не са ли стандартни.Ако някой знае нещо да го сподели.Старият касет. беше от най обик. не се сещам модела.
    Fiat Uno 1000 Fire- Fiat Tipo 1.4- Tempra 1.4 i.e. -Bravo-1.6 16v-Мареа-1.9JTD-.Lybra 1.9JTD-Старата любав Мареа-1.9 JTD Fiat Stilo 1.9 jtd MW-powered by Emzo

    #2
    И аз моя съм го сменял от най обикновен с по хубав модел нямах такъв проблем и много хора са го правили .Моят касетофон беше чисто нов може проблема да е касетофона а не от буксите.
    FIAT BRAVA 16.16V.ELX Абе, ако ме блъсне Селянин, важи ли Гражданската отговорност !

    Коментар


      #3
      Не вярвам.Да не би да имат тази опция и да може да се премахне.Имах едно такова СОНИ.ОТзат имаше едо ключе и от него
      Fiat Uno 1000 Fire- Fiat Tipo 1.4- Tempra 1.4 i.e. -Bravo-1.6 16v-Мареа-1.9JTD-.Lybra 1.9JTD-Старата любав Мареа-1.9 JTD Fiat Stilo 1.9 jtd MW-powered by Emzo

      Коментар


        #4
        Без да съм напълно сигурен, но ми се струва, че не си вързал димера както трябва. Дисплея е предвиден да свети, независимо дали касетофона е включен, заради часовника на него, което пък се управлява от сигнал за вкл. габарити.
        Fiat Marea 1.8i 16V
        Fiat Tipo 1.4i 8V
        Fiat Punto 1.6i 8V
        www.italauto-bg.net/forum/

        Коментар


          #5
          Rokambol написа:
          Без да съм напълно сигурен, но ми се струва, че не си вързал димера както трябва. Дисплея е предвиден да свети, независимо дали касетофона е включен, заради часовника на него, което пък се управлява от сигнал за вкл. габарити.
          Ммда и аз мисля, че осветлението на дисплея е вързано отзад направо за постоянния плюс, а трябва да е на този, който се подава про включени габарити, или в по-лошият случай - при контакт. Не мога да се сетя при мен някога дисплеят дали светеше само при подаване на контакт (като диспея на киломентража), или при включени габарити...
          Frontera Sport, X20SE март 1998

          Коментар


            #6
            При мен дисплея свети при контакт, без значение габаритите.

            Коментар


              #7
              ogi28b написа:
              При мен дисплея свети при контакт, без значение габаритите.
              Така е. Димера е само за намаляване силата на осветеноста при нощно шофиране, за да няма заслепяване.
              Fiat Marea 1.8i 16V
              Fiat Tipo 1.4i 8V
              Fiat Punto 1.6i 8V
              www.italauto-bg.net/forum/

              Коментар


                #8
                Димера си работи защото при габарит се намаля светлината.Добре бе при стария касетофон това го нямаше
                Fiat Uno 1000 Fire- Fiat Tipo 1.4- Tempra 1.4 i.e. -Bravo-1.6 16v-Мареа-1.9JTD-.Lybra 1.9JTD-Старата любав Мареа-1.9 JTD Fiat Stilo 1.9 jtd MW-powered by Emzo

                Коментар


                  #9
                  Не съм убеден, че димера намалява светлината на касетофона, ама ще пробвам днес все пак.

                  Коментар


                    #10
                    Димера няма нищо общо с касетофона и не му влияе никак. Той просто е вързан последователно на захранващия кабел на осветлението на таблото. Както казах - касетофона свети при контакт, а не при включване на габарити. Габаритите са съвсем отделна верига.

                    Коментар

                    Working...
                    X