Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Fiat bravo 2011 сензор за паркиране

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Fiat bravo 2011 сензор за паркиране

    Здравейте,

    допитвам се вас за един въпрос отностно Фиат браво 1.6 дизел - 2011 год. Колата има сензори за паркиране на задната брония и си работеха год и нещо без проблем. На скоро без да е имало някакъв удър или нещо започна да излиза на таблото надписа които казва, че има проблемен се зор и свет а жълтата лампа warning с удивителната.

    Ясно е, че някои сензор е за смяна, но как да разбера кои че да го поръчам? Предполагам са последователно свързани и се чудя дали са еднакви като част.. мисля ако е така да взема един нов и да го сменям 1 по 1, да махам климата за акумулатора за да изчисти грешката и така докато нацеля кои е. Ще стане ли или са различни?
    old car: Fiat Bravo SX 1.6 16v 103hp '97 | now - new car: Fiat Bravo Jtd 1.6 120hp '11

    #2
    Най-лесно ще разбереш кой е проблемния/те, като се свърже с MES. Програмата ще си каже.
    Alfa Romeo 159 1.9 16V JTDm powered by Sprintauto Service
    Fiat Bravo 1.9 JTD 105 GT powered by emzo Ex: Fiat Bravo 1.4 12v (вече в баща ми)

    Коментар


      #3
      Понеже нямам това MES и не знам какво е, минах през един магазин за авто части и човека провери и му излиза 1 вид които за бронията.

      Също ми каза как да тествам кои не работи - пускам на контакт, давам на задна и отивам зад колата и леко с пръст като се доближа или докосна датчика има едно леко жужене/цъкане и наистина на 3 от тях усещам но на най десния не. Него ще сменя и да видим как ще е.
      old car: Fiat Bravo SX 1.6 16v 103hp '97 | now - new car: Fiat Bravo Jtd 1.6 120hp '11

      Коментар

      Working...
      X