Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Забравяне на часа и временните километри

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Забравяне на часа и временните километри

    FIAT Tempra 1.6 SX ie.Cat от няколко дни " забравя " колко е бил часа и показанията на временния километраж, всеки път, когато изгася двигателя. Незнам дали има връзка, но мисля, че това съвпада с времето, когато един " майстор " проби един сноп кабели в багажника, но сигурен съм, че ги върза както си бяха!

    #2
    Значи, двигателя работи, нагласяваш часовника, спираш мотора и когато дадеш контакт, времето е на 0:00ч? Или се нулира в момент на запалване?
    Fiat Marea 1.8i 16V
    Fiat Tipo 1.4i 8V
    Fiat Punto 1.6i 8V
    www.italauto-bg.net/forum/

    Коментар


      #3
      Rokambol написа:
      Значи, двигателя работи, нагласяваш часовника, спираш мотора и когато дадеш контакт, времето е на 0:00ч? Или се нулира в момент на запалване?
      Двигателя не работи. Влизам в колата, давам контакт и часовника, показва 00 00 часа. Настройвам го, паля двигателя и тръгвам на път. Всичко работи коректно. Стигам на мястото за което съм тръгнал. Часовника до това време е работил нормално. Показанията на временния километнраж- също. ГАСЯ двигателя и след малко като дам контакт, часовника и километража са на 0000.

      Коментар


        #4
        Ами гледам схемата и ми се струва че всичко се управлява от една интегрална схема. По принцип като махнеш акумулатора за малко повече време се нулира часовника и временния километраж. Мисля че паметта временна и се поддържа само като има напрежение. Най-вероятно да има някой електролитен кондензатор в близост който да осигурява някакво си време за памет. т.е. поддържа напрежението т.к. е ниска консумацията - но докаото се разреди. Отварял съм там темпрат но наистина нямам спомени как беше. а сега гледам ел схемата но естествено че тя е само блокова и не мога да вляза вътре в тази платка и да я видя как е. Мисля че иска разглобяване и гледане на място.Но изчакай и още мнения - може някой друг да го е имал този проблем и да го е решил.
        Fiat Palio Weekend TD70
        ПО ВАЖНОТО ОТ РАЗДЕЛ "ДИЗЕЛ"

        Коментар


          #5
          Благодаря ти!Много се надявам някой де сподели опит, защото тва с километража много ме притеснява, защото карам на газ и ми е страшно неудобно!

          Коментар


            #6
            Ама ако не ти се чака, разглобявай, стигни до часовника и снимай и дай да видя. Може и да ти дам някой съвет по снимка. Просто нямам темпра вече до мен и не мога да ти помогна по друг начин. На моята съм занулявал километража от статик. Направо ръката ми се беше схванала чак. Но моментния - другия не можеш го барна така лесно.
            Fiat Palio Weekend TD70
            ПО ВАЖНОТО ОТ РАЗДЕЛ "ДИЗЕЛ"

            Коментар


              #7
              и аз имам същия проблем от 2 дни помагайте

              Коментар

              Working...
              X