Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Проблем! Фиат Пунто - ел. усилвател.

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    #76
    Вече и аз имам същия проблем. Пустата лампа с червеното воланче светна и няма усилвател на волана.При мен проблема се появи преди около 2 седмици на два пъти отказва сервото по за 2-3 часа и от вчера за постоянно. Та изчетох темата и си мисля че са релетата, но се чудя има ли начин да се разбере дали са релета или е примерно датчик преди да се разглоби? По принцип колата я кара бащата и не знам точно как се е появил проблема, но днес се качих и аз да покарам и мойте наблюдения са че просто няма усилвател (при вкарване на контактния ключ светва лампа с червеното воланче и после не изгасва), като от части се успокоявам че не се проявява само при завой с повече от 2,5 обората на волана, а явлението е постоянно.Ще съм много доволен да прочета мнението по въпроса с моята кола на някой вече препатил...Колата за да няма грешки е Пунто 1,2 8V 2000г.
    Fiat Grande Punto 1.2 8V 08'
    Suzuki Vitara 2.0TDi 97' (продадена на далече)
    Fiat Punto II 1.2 8V 00'
    ВАЗ 2101 /Жигула/ 78' (в пенсия)

    Коментар


      #77
      Ами идеята на системата е такава, че бордовия компютър получава информация от датчика накъде въртиш волана, в зависимост от сигнала на датчика изработва управляващи импулси за двете релета, които се намират на една платка в корпуса на сервомотора и той се завърта на определен брой стъпки в посоката в която въртиш волана, така че да улесни твоето движение.В случая ти светва червената лампа, която е сигнал на компютъра към теб, че е регистрирал неизправност, т.е. вероятно получава неразбираем сигнал от датчика или такъв липсва въобще, доколкото ми са наблюденията при издънка на релетата, тази лампа не свети, ами просто си няма серво. Също съм забелязал че като стане колата на 150 000 - 160 000 километра релетата се дънят, това е доста добре, като се има предвид че работят непрекъснато под голямо натоварване, на място където няма охлаждане. Това са близо 2000 часа непрекъснато натоварване, ако сметнем средна скорост 80 km/h. Ако си от София мисля имаше един колега тук, търси майстор и питай колко ще ти струва, ако ти иска повече от 100 лева да ти намери релета и да ти ги смени, търси друг майстор. Има линк за релета, ако искаш пиши ми на скайпето ще ти дам друг линк да си поръчаш по 4-5 евро бройката + 8 евро доставка от германия. Според мен цената на ремонта е между 65-90 лева, с включена цена на частите.

      Коментар


        #78
        Проблем

        Мога да предложа цялата кормилна уредба с лостче за чупене на кормилото /ако нямате дупка отдолу на кората имам кора с изрязана дупка - сменя се и вече е чупещ волана/. Работи ел. усилователя. Цена 500лв. За справка ново струва само ел. моторчето 800лв, а цялата система отива над 1500.

        Коментар


          #79
          Хайде колеги темата замря!!!Тa да се ’’похваля’’ че и аз от вчера съм жертва на това странно животно наречено твърд волан съпроводен от неизменната червена лампичка на таблото на моето Пунто 1.9 JTD.Симптомите са същите като много от колегите по-горе:Давам на контакт почва си проверка светват си city-to и червеното воланче и след 4-5 сек изгасват(както мисля си е редно),обаче при запалване на двигателя отново светва индикацията за проблем с ЕУ!А лошото е че преди това никога не ми е правило подобни номера и ..хоп..изведнъж твърд воланТа въпроса ми е къде точно се намира този ЕУ ,днес свалих волана ,махнах и корите около него но никъде не виждам нещо подобно на моторче.Благодаря предварително на всички които помогнат с каквото и да било и да ме отърват от този ад Yellow_Flash_Colorz_PDT_21

          Коментар


            #80
            кола

            Оправя се може да се смени което не работи стига да нее датчик че не се намира много а в магазин не се продава
            КЛЮЧАРА е тук – https://goo.gl/maps/GvEGbSeq7nk
            Пунто http://www.punto.mysteria.cz/puntoMk1/schema7.htm
            http://www.autoinfo24.ru/rukovodstva.../inomarki/fiat

            Коментар


              #81
              Значи при мен симптомите бяха следните - при даване на контакт лампата гаснеше и ако не се пали колата позволяваше да се включи и изключи сити функцията - т.е. воалнчето светваше в зелено, но след запалване светваше пак червено. Дефекта беше релета - отстранен е преди повече от година и от тогава насам да чукна на дърво - няма проблеми.Ако лампата не гасне това според мен означава че не минава първоначалния тест - т.е. проблема е някъде по електрониката - датчици, окабеляване. При релета гасне. Като се сменят просто не святка повече.
              Alfa Romeo 147 1,6 ts, 2002 и то само на бензин...
              Alfa Romeo 159 SW ti, 2,4JTDm, Nero carbonio.
              ..т'ва е Алфа,последното което губиш е надежда...

              Коментар


                #82
                Yavor написа:
                Значи при мен симптомите бяха следните - при даване на контакт лампата гаснеше и ако не се пали колата позволяваше да се включи и изключи сити функцията - т.е. воалнчето светваше в зелено, но след запалване светваше пак червено. Дефекта беше релета - отстранен е преди повече от година и от тогава насам да чукна на дърво - няма проблеми.Ако лампата не гасне това според мен означава че не минава първоначалния тест - т.е. проблема е някъде по електрониката - датчици, окабеляване. При релета гасне. Като се сменят просто не святка повече.
                Ясно, значи и при мен са релетата.Симптомите са абсолютно същите като при теб,преди да запаля позволява да превключвам city-to,но след това светва пустото червено воланче

                Коментар


                  #83
                  Ето го и моя ЕУ,като на пръв поглед му няма абсолютно нищо.Ако някой има в наличност такива релета да казва цена и да си стискаме ръцете И само да вметна има 4 болта на самата платка които трябва да се развият,но проблема е че незнам с какво и виждам доста зор
                  Прикачени файлове

                  Коментар


                    #84
                    кола

                    Гледай да не строшиш платката ако нещо аз има работещи моторчета мога да ти пратя
                    КЛЮЧАРА е тук – https://goo.gl/maps/GvEGbSeq7nk
                    Пунто http://www.punto.mysteria.cz/puntoMk1/schema7.htm
                    http://www.autoinfo24.ru/rukovodstva.../inomarki/fiat

                    Коментар


                      #85
                      Някой който е развивал болтчетата нека да сподели с каква точно отвертка става

                      Коментар


                        #86
                        ПИсах ти на ЛС.Аз лично за да ги развия отидох до едни момчета, които ремонтират мбоилни телефони - те ми ги развиха. После на другия ден си купих за 15лв един комплект ответка с накрайници - към 40 различни вида, ама не менте от магазин за лев.После заради на пунтото фиксаторите на вратите си купих комплект професионални накрайници за тресчотка за 30 кинта Ама сега няма болт дето да ми се опре
                        Alfa Romeo 147 1,6 ts, 2002 и то само на бензин...
                        Alfa Romeo 159 SW ti, 2,4JTDm, Nero carbonio.
                        ..т'ва е Алфа,последното което губиш е надежда...

                        Коментар


                          #87
                          Нещо много странно се случи вчера преди да тръгна сутринта за работа.Предния ден бях свалил моторчето и поради факта че не забелязах видими белези за нещо нередно по релетата и малко ядосан ги поразклатих хубаво и двете.Нямах подходяща отвертка за да развия и разпоя кабелите и самите релета и го сложих пак,като оставих работата за друия ден.Та.... вчера какво стана,врътвам аз ключа ,давам на контакт минава си проверката светва и изгасва червения волан,и вече претръпнал паля колата с ясната мисъл че отново ще се потя до работата с взимането на завоите и избягването на дупки, и о чудо....... взе че се оправи :D и всичко си беше наред,единственото което ми направи впечатление че при при даване на ляво или надясно волана ,самото моторче издаваше звук сякаш тракаше но може би е нормално (преди не ми е правило впечатление)съвсем тихичко.Извода ми е че е със сигурност релетата,като може би са залепнали нещо нямам идея,но ми е интересно на какъв принцип са тези релета.Моите бяха доста добре хванати за самата платка изобщо при хващане с два пръста например не се помръдваха.При вас така ли беше колеги?

                          Коментар


                            #88
                            МОже да си имал лош контакт на клемата на моторчето - като си го свалили и сложил да се е оправило.Релетата са просто запоени ама имат 5 или 6 крака, не си спомням вече - затова не помръдват.Дано да нямаш повече проблеми.
                            Alfa Romeo 147 1,6 ts, 2002 и то само на бензин...
                            Alfa Romeo 159 SW ti, 2,4JTDm, Nero carbonio.
                            ..т'ва е Алфа,последното което губиш е надежда...

                            Коментар


                              #89
                              кола

                              Внимавай на платката има датчик да не я развалиш
                              КЛЮЧАРА е тук – https://goo.gl/maps/GvEGbSeq7nk
                              Пунто http://www.punto.mysteria.cz/puntoMk1/schema7.htm
                              http://www.autoinfo24.ru/rukovodstva.../inomarki/fiat

                              Коментар


                                #90
                                юю

                                и на мен ми трябват такива релета - останаха ли ви ?

                                Коментар

                                Working...
                                X