Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Проблем! Фиат Пунто - ел. усилвател.

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    #61
    Колеги намерих един италиански сайт за релета, там има много, само кадето незнам кои са правилните релета , че да ги поръчам, може ли някой да ми каве кои са прашилните ?Ето го саита : http://www.elettronicaignazio.com/ отивате на раздел релета и там ги има, но са няколко вида и немога да се ориентирам кои да поръчам. Много ще съм благодарен на човек , който разбира от електроника да ми каве кои да си поръчам :Dhttp://www.elettronicaignazio.com/
    Fiat Punto HLX 1.9 JTD - 1999

    My Site

    Коментар


      #62
      ЗДРАВЕЙТЕ КОЛЕГИ И АЗ ИМАМ СЪЩИЯТ ПРОБЛЕМ С РЕЛЕТАТА ВИДЯХ ЧЕ ГИ ИМА В ИТАЛИЯНСКИЯ САЙТ АКО НА НЯКОЙ СА МУ ОСТАНАЛИ ЗА ПРОДАВАНЕ НЕКА МИ ПИШЕ НА ICO_KIROV@ABV.BG

      Коментар


        #63
        toocool написа:
        Колеги намерих един италиански сайт за релета, там има много, само кадето незнам кои са правилните релета , че да ги поръчам, може ли някой да ми каве кои са прашилните ?Ето го саита : http://www.elettronicaignazio.com/ отивате на раздел релета и там ги има, но са няколко вида и немога да се ориентирам кои да поръчам. Много ще съм благодарен на човек , който разбира от електроника да ми каве кои да си поръчам :Dhttp://www.elettronicaignazio.com/
        Правилният номер е TYCO V23072-C1061-308, това е реле със закрит корпус форма на контактите UX, напрежение 12V, ток 40 А, съпротивление на намотката 130 ома.Цената е 4 евро, с включен 19% ДДС и без цена на доставката, доставката ще ти дойде още толкова някъде. Поръчвай си от тоя сайт и кажи за колко време идват. Това е адреса на страницата : http://www.elettronicaignazio.com/pr...N-1-PEZZI.aspx

        Коментар


          #64
          Колеги,за съжаление и на мен ми се случи същия проблем преди няколко дена Ще се пробвам утре или други ден да си замеря релетата за да установя дали проблема идва от тях.Мисълта ми беше дали ако някой от вас е купувал от тези релета и са му останали няколко бройки, би ли желал да ги сподели с мен срещу съответната сума. Или да ми кажете могат ли да се намерят тези релета в БГ или става само с поръчка от нета ?!?Пропуснах да кажа че колата ми е Fiat Punto HGT 2000г. 1.8 16V.Аз съм от София. e-mail : chuky@abv.bg или тел. 0888 267 502 Митко. Благодаря ви предварително !
          Fiat Punto MK2 HGT 1.8 16V
          Опитвам се да стана малко преди да си легна ....хаха
          Аз съм животно и имам страхотен нюх- обуняние на сляп и зрение на глух !!!

          Коментар


            #65
            vdwind написа:
            toocool написа:
            Колеги намерих един италиански сайт за релета, там има много, само кадето незнам кои са правилните релета , че да ги поръчам, може ли някой да ми каве кои са прашилните ?Ето го саита : http://www.elettronicaignazio.com/ отивате на раздел релета и там ги има, но са няколко вида и немога да се ориентирам кои да поръчам. Много ще съм благодарен на човек , който разбира от електроника да ми каве кои да си поръчам :Dhttp://www.elettronicaignazio.com/
            Правилният номер е TYCO V23072-C1061-308, това е реле със закрит корпус форма на контактите UX, напрежение 12V, ток 40 А, съпротивление на намотката 130 ома.Цената е 4 евро, с включен 19% ДДС и без цена на доставката, доставката ще ти дойде още толкова някъде. Поръчвай си от тоя сайт и кажи за колко време идват. Това е адреса на страницата : http://www.elettronicaignazio.com/pr...N-1-PEZZI.aspx
            Еми аз ходих при един майстор и за сумата от 100 лв ми оправи колата.Ако нчкои има желамие да ми пияе ще му дам тел. на майстора. Според мен проблема може и да се оправи и за по-малко пари, но аз неразбирам от електроника
            Fiat Punto HLX 1.9 JTD - 1999

            My Site

            Коментар


              #66
              Ами колега ще ти бъда много благодарен ако ми дадеш номера на този майстор на лично съобщение (стига да е от софия). Но ще изчакам още малко да видя и за други компетентни отговори и чак тогава ще му се обадя. Искам да видя другите колеги какво ще ми препоръчат !Симптоми :ами когато дам на контакт колата минава чековете и червеното воланче на таблото изгасва. Обаче след като запаля пак светва и колата няма никакво серво - волана е много тежак и едвам се върти. Всичко това стана без да е давало никакви признаци преди това - паркирах си вечерта колата и всичко беше нормално. Но на сутринта когато я запалих се появи този проблем и след като почетох малко из форума и стигнах до извода че може да са точно тези релета - но това ще го остановя едва след като поразглобя малко колата и тествам. Единственото което проверих на момента са бушоните (бяха здрави) и се опитах да ресетна компа чрез махане на клемите.
              Fiat Punto MK2 HGT 1.8 16V
              Опитвам се да стана малко преди да си легна ....хаха
              Аз съм животно и имам страхотен нюх- обуняние на сляп и зрение на глух !!!

              Коментар


                #67
                Да попитам за ел.усилвателя ?

                При мен проблема се появява като застудее Фиат пунто 2000 дизел. При леко движение на волана светва червен валан и се втвърдява пре палене отново се оправя !? Лятото този проблем го нама само при студено време. Някои да има идея какв.ъв е проблема??
                Ivan Yordanov Ivanov

                Коментар


                  #68
                  кола

                  На колегата bjlagypa вече няма проблем а на колегата по долу може да е датчик на волана -така изглежда или моторче по малко вероятно
                  КЛЮЧАРА е тук – https://goo.gl/maps/GvEGbSeq7nk
                  Пунто http://www.punto.mysteria.cz/puntoMk1/schema7.htm
                  http://www.autoinfo24.ru/rukovodstva.../inomarki/fiat

                  Коментар


                    #69
                    Re: кола

                    kluchar написа:
                    На колегата bjlagypa вече няма проблем
                    С малко закъснение ( за което се извинявам, но по-добре късно отколкото никога ) искам да изкажа големите си благодарности към колегата " kluchar " който разреши моя проблем много бързо. Затова искам да кажа на другите колеги и колежки от форума които имат проблем със симптоми като моите, да се обръщат към него за адекватно мнение. И не се доверявайте на сервизите - там само искат да Ви вземат парите. Винаги казват че моторчето е за смяна, без дори да изследват причините за това че не работи. А неговата цена е 1000 и нагоре лева
                    Fiat Punto MK2 HGT 1.8 16V
                    Опитвам се да стана малко преди да си легна ....хаха
                    Аз съм животно и имам страхотен нюх- обуняние на сляп и зрение на глух !!!

                    Коментар


                      #70
                      здравейте при мен се появи същия проблем,при пълен десен волана претупва два пъти и връща половин оборот и усилвателя отказва да работи за пунто 2001 1.2 16 v.изчетох темите но може би съм най схванат от колегите как точно се стига до тези релета,махнах кората,махнах и един метален предпазител,и стигнах до една метална кутия в която фронтално влизат 5 букси.отстрани на кутията има болт със глава звезда но не мога да вкарам инструмент да го развия,не съм карал друго пунто но нормално ли е при пълно извъртане на волана оборотите са нестабилни а така също и при изключване от скорост оборотите падат дори често гасне колата.Ремъка е стегнат замериха ми тока към акумулатора при пълен десен пада на 3.2 ако се не лъжа(ако е глупост този показател ще питам утре пак какво замериха).Благодаря.забравих да спомена че проблема е от 2 години но за този период се е случвало 4-5 пъти и след рестарт на двигателя се оправя от 4 дена е зле като го направи преди 4 дена 2 дена нямах хидравлика,после се оправи,сега пак няма.От Русе съм,Ключар дали ще е удобно да ти звънна на телефона да ми помогнеш със съвет за разглобяването.

                      Коментар


                        #71
                        Gancho_ написа:
                        здравейте при мен се появи същия проблем,при пълен десен волана претупва два пъти и връща половин оборот и усилвателя отказва да работи за пунто 2001 1.2 16 v.изчетох темите но може би съм най схванат от колегите как точно се стига до тези релета,махнах кората,махнах и един метален предпазител,и стигнах до една метална кутия в която фронтално влизат 5 букси.отстрани на кутията има болт със глава звезда но не мога да вкарам инструмент да го развия,не съм карал друго пунто но нормално ли е при пълно извъртане на волана оборотите са нестабилни а така също и при изключване от скорост оборотите падат дори често гасне колата.Ремъка е стегнат замериха ми тока към акумулатора при пълен десен пада на 3.2 ако се не лъжа(ако е глупост този показател ще питам утре пак какво замериха).
                        Ами честно да ти кажа колега не знам как е при двигател 1.2 16 v, но при мойта 1.8 16 v този проблем с оборотите го няма. А и също така не мисля че това е нормално, без значение какъв е двигателя. Но мисля че тука във форума има доста по вещи лица в тази област от мен и се надявам те да изкажат своето мнение по този въпрос. А и симптомите които си описал са малко по-различни. При мен никога не е претупвал волана и не е вращал по половин оборот. При теб може да е от датчика или от самото моторче
                        Fiat Punto MK2 HGT 1.8 16V
                        Опитвам се да стана малко преди да си легна ....хаха
                        Аз съм животно и имам страхотен нюх- обуняние на сляп и зрение на глух !!!

                        Коментар


                          #72
                          Аз не мога да кажа точно какъв а проблема, но както си го описал изглежда че при крайно завъртане на волана, компютъра не разбира че той е завъртян докрая и продължава да подава импулси на двигателя на сервото, което ме навежда на мисълта че нещо датчика не е в ред. На колко хиляди километра ти е колата???

                          Коментар


                            #73
                            срещу 50 лева и усмивка че съвсем нищо не сменихме го оправиха))ко да правим не може от всичко да разбираме благодаря за отзивчивоста

                            Коментар


                              #74
                              Явно ти се е разместил датчика, ами мисля че е супер щом си намерил да ти го направят бързо, дано и да е надеждно оправено (да не ти се развали след месец пак)

                              Коментар


                                #75
                                Gancho_ написа:
                                срещу 50 лева и усмивка че съвсем нищо не сменихме го оправиха))ко да правим не може от всичко да разбираме благодаря за отзивчивоста
                                Колега сподели с останалите какъв е бил проблема и как си се справил с него и защо са ти взели 50 лв. За да могат и други хора които имат подобен проблем да се улеснят какво да правят - все пак нали затова е отворена тази тема :
                                Fiat Punto MK2 HGT 1.8 16V
                                Опитвам се да стана малко преди да си легна ....хаха
                                Аз съм животно и имам страхотен нюх- обуняние на сляп и зрение на глух !!!

                                Коментар

                                Working...
                                X