Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Проблем! Фиат Пунто - ел. усилвател.

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Беше леко крив след рейкаджиите но на стенда го изправиха. Идеално прав е, не дърпа няма проблеми в крайно ляво и дясно.

    Коментар


      Значи както казва колегата M5kov , най-вероятно е свързано с датчика на кормилният прът . Калибрацията става чрез MultiEcuScan и ELM 327 VER. 1.4 /тъй като кракнатата версия на прогарама която се разхожда по торентите не поддържа друга версия на чипа / . Пускаш я при одървен волан , ще изкара най-вероятно грешки 1005 1006 . Чистиш грешките след което отиваш на Electric Steering Calibration менюто в програмата . Палиш колата , но задължително преди това трябва да си изчистил грешките. Отиваш във въпросното меню за което споменах и от него си калибрираш датчика , мисля че едно беше Reset Position ,което ти резетва позицията му , след което даваш Calibrate , волана мръдва леко на ляво леко на дясно изписва Ок. Затваряш програмата и гасиш колата. Изчакваш около 2 3 минути пак закачаш диагностика и проверяваш за грешки , би трябвало да няма , ако има пак ги чистиш и повтаряш процедурата ! Аз поне така се спасявам за известно време . На 2 месеца я правя тая процедура и поради тази причина съм сигурен , че датчика е за смяна при мен . Надявам се да съм помогнал !

      Коментар


        Един специалист каза, че с тези симптоми със сигурност е заминало моторчето. И понеже нещата се влошават да питам някой има ли моторче поне за проба ако не за продаване? В София съм тези дни. Мерси!

        Коментар


          А прави ли това, което е написал Радославов?
          "Без сърца, сме просто машини"
          Toyota Prius 1.5 Hybrid
          EХ- Brava 1.6, Marea 1.9 JTD, Multipla 1.6 Bipower, Jeep Grand Cherokee ZJ 5.2 V8, Peugeot 407 SW 2.0 HDI, Mitsubishi Pajero 2.8 TDI

          Коментар


            Не съм. Въпросният кабел версия 1.4 струва точно толкова, колкото Италианеца ми иска за целия усилвател комплект.

            Коментар


              Ъ, че с евтините китайчетата не става ли? Radoslavov?Това го дават 2.1 за 20 лв.http://***Модерирано***Иначе аз имам такова>, ако върши работа да ти го пратя по Еконт, но предполагам че и около теб ще го намериш?[img]http://***Модерирано***Дано вече си разбрал, че подобни линкове са забранени във форума!Модераторски екип на fiat-bg.org
              "Без сърца, сме просто машини"
              Toyota Prius 1.5 Hybrid
              EХ- Brava 1.6, Marea 1.9 JTD, Multipla 1.6 Bipower, Jeep Grand Cherokee ZJ 5.2 V8, Peugeot 407 SW 2.0 HDI, Mitsubishi Pajero 2.8 TDI

              Коментар


                OBD 2

                Аз имам това и ще пробвам но колегата каза, че няма да стане.
                Прикачени файлове

                Коментар


                  Това е OBDII, трябва ти ELM за да се вържеш към компа на усилвателя.
                  "Без сърца, сме просто машини"
                  Toyota Prius 1.5 Hybrid
                  EХ- Brava 1.6, Marea 1.9 JTD, Multipla 1.6 Bipower, Jeep Grand Cherokee ZJ 5.2 V8, Peugeot 407 SW 2.0 HDI, Mitsubishi Pajero 2.8 TDI

                  Коментар


                    И аз имам подобен проблем с електроусилвателя. Когато е студено в 8 от 10 паления си работи нормално, но когато загрее колата волана се "втвърдява", както всички имали проблема го описват и съответно си ми светва веднага червената лампа. Обикновено след гасене и палене на мотора се оправяха нещата(това миналата година). Тази година лятото независимо, че е топло съм имал единични случай на изключване на ел.усилването и точно средата на септември, когато си стана и по хладно, волана се одърви и карах така почти месец. Не съм ходил на диагностика и реших да пробвам колко време ще свети лампата. Тъкмо станах културист в ръцете и почна да не ми прави впечатление, че съм без усилване на волана, когато един ден системата си се самооправи. Това стана около средата на октомври. Волана ми беше като перце сега в ръцете, даже не включвах и сити режима при паркиране . Но радостта, както си очаквах не трая дълго. Седмица след това обикновено си палеше с работеща система, но 30-40 мин след градско каране и добро отопляне на купето системата се деактивираше. Даже вече и свикнах да усещам как при леко извибрирване на волана започва да се върти по трудно и 4-5 сек. след това светва и лампата. Лошото е, че и да изгася мотора и запаля отново не се оправя вече. Карам колата сутрин за работа и вечер на прибиране. Не знам къде се намира екуто на тази система, но явно е на място където топлият въздух си го обдухва и го нагрява. Ако е така то нищо чудно да имам същият проблем, както с екуто на колата, а именно появили се лоши спойки на платката. Ако ли топлият въздух обдухва друга част от електрониката по системата то там сигурно има лоши контакти или спойки. Не изключвам и на дълго описваните 2 релета, защото те попадат като симптоми на описаните проблеми и като симптоми за вероятно нагряване от големият ток през тях. Истината е, че все не намирам време да реша проблема и карам така. Ще използвам и случая да помоля ключаря : ако прочетеш написаното да дадеш пак мнение за вероятен проблемен елемент и да си оставиш тел. или ми го прати на лична, че да се уговорим кога да те посетя с колата.Успех на всички.
                    Не ми е проблем, че в България евтиното е некачествено. Проблем ми е, че и скъпото в повечето случаи е такова!!!

                    Коментар


                      -

                      фиат пунто 188.400 червения волан светна ,но за сега се кара няма проблем ,не е втвърден имам два въпроса ако някои желае моля да каже 1 светна след поставяне на зимни гуми 185/60/14 с граифер 11мм , можели да се товари нещо2 монтьор след смяна на термостат ,видял грешката с компютър и я изчисти ,палих нямаше проблем ,докатоизмих колата на автомивка ,вдървисе на излизане от автомивката , след рестарт се оправи .в момента като е студена свети , като загреи след рестарт угасва
                      FIAT PUNTO 188 1,242cc V8 44kw

                      Коментар


                        И аз да повдигна темата,На Grande Punto 1.3mjet, имам проблем със city-то.При запалване на двигателя ми изписва, electronic steering check или нещо от този род,като пусна режим city,си завива волана леко на ляво.Някой би ли ме посъветвал от къде мога да си закупя нов датчик и дали изобщо е от датчика? Проблема е,че колата ми е в Гърция,там се кара, а искат 250Е за нов датчик,или целия компютър,немога да разбера точно какво трябва да търся.

                        Коментар


                          Виж назад в темата има какво представлява датчика струва около 70 евра нов в ebay

                          Коментар


                            кола

                            Търси тук цял комплект за Гранде втора употреба то е само за този модел кола различава се от Стило виж му № под кората на волана тук има № на моделите http://www.ecutesting.com/catalogue/...4066&model=712 и само да се монтира така http://www.youtube.com/watch?v=IZykfPlLwTcПърво направи диагностика .
                            КЛЮЧАРА е тук – https://goo.gl/maps/GvEGbSeq7nk
                            Пунто http://www.punto.mysteria.cz/puntoMk1/schema7.htm
                            http://www.autoinfo24.ru/rukovodstva.../inomarki/fiat

                            Коментар


                              Здравейте , имам нужда от малко форумна мощ с поставяне на диагноза Моя волан не е втвърдил още , нито червена лампа свети , но започна да хърка и да мърка . Искам да действам преди проблема да ескалира . Точните симптоми - при завиване или дори само докосване на волана в дадена посока започва леко да вибрира и прескача , тоест не се завърта плавно а насечено на интервали . Напоследък се случва дори и без да докосвам волана , спирам на светофара и докато чакам си вибрира и спира сам . Предистория - колата понякога не се ползва по 1-2 месеца и винаги след такива периоди ми правеше подобни проблеми (вибрации и насичане) , но не обръщах внимание защото се оправяше след като я покарам . Акумулатора е стар но като се кара редовно колата си държи . Пунто актив спорт 1.2 16 клапана 2004 год . на 70 000 км.

                              Коментар


                                Аз отново съм в джаза .По коледа пътувах и минах през една дупка.Светна червения волан отново ,но за разлика от преди волана не е твърд.Сити режима си работи без проблем.Притеснява ме само лампичката защо свети.Вадих клемите на акомулатора за 1-2 минути.Намествах буксите ,но без ефект.Иначе няма проблем с управлението.Взе да ми писва с тоя фият май.

                                Коментар

                                Working...
                                X