Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Проблем! Фиат Пунто - ел. усилвател.

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Може ли всъщност да ми кажете как да замеря релетата и да разбера дали изобщо проблема е в тях?Моля за помощ!!!

    Коментар


      Най-добре започни от диагностика.
      "Без сърца, сме просто машини"
      Toyota Prius 1.5 Hybrid
      EХ- Brava 1.6, Marea 1.9 JTD, Multipla 1.6 Bipower, Jeep Grand Cherokee ZJ 5.2 V8, Peugeot 407 SW 2.0 HDI, Mitsubishi Pajero 2.8 TDI

      Коментар


        Свалил съм моторчето и съм разпоил релетата.Вече е късно за диагностика мисля.Как да замеря дали проблема е в тях?

        Коментар


          Питай колегата http://forum.fiat-bg.org/profile.php...wprofile&u=728
          "Без сърца, сме просто машини"
          Toyota Prius 1.5 Hybrid
          EХ- Brava 1.6, Marea 1.9 JTD, Multipla 1.6 Bipower, Jeep Grand Cherokee ZJ 5.2 V8, Peugeot 407 SW 2.0 HDI, Mitsubishi Pajero 2.8 TDI

          Коментар


            Питах го ,но за сега няма отговор.

            Коментар


              Нямаш ли електричар около теб? За някаква скромна сума смятам, че ще ти свърши работа да ги провери.
              "Без сърца, сме просто машини"
              Toyota Prius 1.5 Hybrid
              EХ- Brava 1.6, Marea 1.9 JTD, Multipla 1.6 Bipower, Jeep Grand Cherokee ZJ 5.2 V8, Peugeot 407 SW 2.0 HDI, Mitsubishi Pajero 2.8 TDI

              Коментар


                M5kov написа:
                Нямаш ли електричар около теб? За някаква скромна сума смятам, че ще ти свърши работа да ги провери.
                Точно това че на релето не е нарисувано схема на контактите.Уред и аз си имам за замерване.

                Коментар


                  Здравейте колеги , искам да попитам кой може да ми смени Torque Steering Sensor - 1005 1006 грешка в Multi ECU Scan. От Велико Търново съм , но тук никой не се наема на тази интервенция ! Самия датчик е разположен на кормилният прът .Нямам го физически при мен , но бих го поръчал. Гледам ,че в ebay се продава на към 30 - 40 euro Ето нагледно каквo представлява :

                  Коментар


                    След подмяна на релетата всичко е ок при мене.

                    Коментар


                      кола

                      Колегата с новото Пунто няма релета и идва другия проблем Сензор
                      КЛЮЧАРА е тук – https://goo.gl/maps/GvEGbSeq7nk
                      Пунто http://www.punto.mysteria.cz/puntoMk1/schema7.htm
                      http://www.autoinfo24.ru/rukovodstva.../inomarki/fiat

                      Коментар


                        От около два месеца и аз имам проблем с ЕУ. Появи се след смяна радиаторче /вътрешно/ на парното, сещате се... цялото табло вън смених цялото парно една черна пластмаса голяма и след сглобяването почна да изключва ЕУ. На диагностиката Александър Ауто - Пловдив показа две грешки, които не мога да цитирам човека ги изтри и се оправи. Месец и половина карах без проблем но се наложи друг ремонт, смених рейка че се разтропа и пак почна да изключва ЕУ. След рестарт на двигателя се оправя, за десетина завоя. Това беше преди пет дни от пет дни не е имало проблем с ЕУ /времето се позатопли/. Идеи?

                        Коментар


                          При твоят модел има реленца в моторчето на електроусилвателя . Може да пробваш първо да ги замериш и ако не са наред да ги смениш . Другото което може да направиш е да си калибрираш датчика на кормилният прът с който и аз имам проблем . Нека по компетентните от мен да дадът по добър съвет. Това е което мога да те посъветвам аз . Мини диагностика и може да напишеш кои точно грешки ти дава при нея, ще ми бъде интересно ако ги споделиш.

                          Коментар


                            След смяна на рейката мина ли реглаж на предницата?
                            "Без сърца, сме просто машини"
                            Toyota Prius 1.5 Hybrid
                            EХ- Brava 1.6, Marea 1.9 JTD, Multipla 1.6 Bipower, Jeep Grand Cherokee ZJ 5.2 V8, Peugeot 407 SW 2.0 HDI, Mitsubishi Pajero 2.8 TDI

                            Коментар


                              Минах стенд след смяна на рейката. Днес бях при kluchar сменихме платката с релетата в моторчето... без резултат. Студено ли е в купето - работи, пусна ли парното - изключва!

                              Коментар


                                А волана прав ли си е? Бяга ли колата наляво-надясно.Нещо с датчика за положението на волана е свързано но не мога да кажа какво Зачисти му буксата като за начало, а и другите там на усилвателя.Radoslavov спомена калибрация на този датчик, но нямам идея как и дали въобще се прави.
                                "Без сърца, сме просто машини"
                                Toyota Prius 1.5 Hybrid
                                EХ- Brava 1.6, Marea 1.9 JTD, Multipla 1.6 Bipower, Jeep Grand Cherokee ZJ 5.2 V8, Peugeot 407 SW 2.0 HDI, Mitsubishi Pajero 2.8 TDI

                                Коментар

                                Working...
                                X