Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Проблем с касетофона

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Проблем с касетофона

    Преди малко както си карах се чу пукане и касетофона изписа SAFE и замлъкна,даже часовника изчезна.дайте някакви идей какво стана?
    FIAT BRAVA 1,6 16V 103 к.с.

    #2
    стъпка 1: бушонстъпка 2: демонтажстъпка 3: проверка клемистъпка 4: сервиз

    Коментар


      #3
      някой може ли да ми каже кой е бушона за касетофона?в книжката не видях да пише,а като отворих капака също не пише
      FIAT BRAVA 1,6 16V 103 к.с.

      Коментар


        #4
        На самия касетофон отзад има бушон (10 А). А в таблото където са останалите, мисля че беше общ с някои от тези на които пише "SERVIZI" (но за това последното не съм сигурен!)!
        Space Star 1.9 DID

        Коментар


          #5
          днес дръпнах няколко бушона и на единия тези които занули часовника на радиото,но изглежда здрав,не съм го сменил за всеки случай но възнамерявам да го направя,ако се окаже,че не е той ще видя как ще сваля радио-касетофона(то е оригинално на ФИАТ) за да мога да сменя другия за който казваш.странното е,че днес се загубиха и цифрите които показват изминалите километри.дали има връзка между тях?или те си имат отделен бушон?утре смятам сериозно да се заема с проблема и ще съм благодарен на вашата помощ
          FIAT BRAVA 1,6 16V 103 к.с.

          Коментар


            #6
            За махането на ориг. касетофон има спец. тема в раздела "Чесато задавани...". Ако не се справиш с изваждането му в сервиза на Технополис ще го извадят за 5 мин. А може би по-добре иди направо на сервиз, хем ще замерят, хем ако имам проблем ще ти го отстранят.А цифрите появиха ли се пак, след като върна бушона на мястото му?
            Space Star 1.9 DID

            Коментар


              #7
              не.не се появиха
              FIAT BRAVA 1,6 16V 103 к.с.

              Коментар


                #8
                вече започвам да полудявам...........сумата си и време сменях бушони и се мъчих да извадя касетофона и накрая постигнах едно голямо НИЩО.нито цифрите на километрежа се появиха,нито касетофона проработи.на касетофона продължава да се седи надпис SAFE и се опитвам да чета в книжката на колата но нищо не хващам от италиански и се опитвам с някакав речник да превеждам,ама една дума речника неможе да преведе като хоратакажете как човек да не откачи???????
                FIAT BRAVA 1,6 16V 103 к.с.

                Коментар


                  #9
                  Само спокойствие и няма да откачиш.След като ти свети дисплея,моето предположение е че нямаш изгорял предпазител.Много вероятно е да има друг проблем по инсталацията,особенно след като ти се е загубило и показанието на километража.Възможно е да се е разхлабил някой конектор зад таблото,а това че ти е изпукало радиото и е спряло,говори за преизкряване точно преди да спре,това пак говори за разхлабена връзка или изгаряне на елемент вътре в радиото ти.Първо обаче провери пак предпазителите които си пипал,дали си ги сложил добре,да не е там причината за загубеното показание на километража,после търси букси зад таблото,но няма да е лошо ако имаш схема по която да се ориентираш къде да търсиш.А и добре ще е да получиш съвет от човек,който разбира повече от електроника.

                  Коментар


                    #10
                    благодаря ти.ще потърся някъде из нета за схема и ще говоря с приятели които разбират повече от електроника.в краен случай май ще ходя на сервиз.за съжеление немогад а си преведа това което пише в книгата на колата
                    FIAT BRAVA 1,6 16V 103 к.с.

                    Коментар


                      #11
                      Колега сигурен ли си, че единия от двата бушона на най-долния ред не е заминал. Водят се Cervizi нещо си. Единия е 10А и отговаря точно за касетофона и осветлението на таблото. Я провери пак.....
                      Fiat Croma 1.9 16v Mjet автомат

                      Коментар


                        #12
                        noriaga написа:
                        Колега сигурен ли си, че единия от двата бушона на най-долния ред не е заминал. Водят се Cervizi нещо си. Единия е 10А и отговаря точно за касетофона и осветлението на таблото. Я провери пак.....
                        ами вчера ми се стори,че са здрави,но днес не ми даваше мира и ги смених и двата,но нямаше ефект,а и си мисля,че ако е изгорял бушон не би ли трябвало нищо да не се появява на дисплея на касетофона включително и това прословуто SAFE???
                        FIAT BRAVA 1,6 16V 103 к.с.

                        Коментар


                          #13
                          branko_d написа:
                          noriaga написа:
                          Колега сигурен ли си, че единия от двата бушона на най-долния ред не е заминал. Водят се Cervizi нещо си. Единия е 10А и отговаря точно за касетофона и осветлението на таблото. Я провери пак.....
                          ами вчера ми се стори,че са здрави,но днес не ми даваше мира и ги смених и двата,но нямаше ефект,а и си мисля,че ако е изгорял бушон не би ли трябвало нищо да не се появява на дисплея на касетофона включително и това прословуто SAFE???
                          Нали и аз това ти казах.Единствено за километража има съмнение че е станало когато си пипал предпазителите,заради това ти препоръчах до огледаш пак там,дори огледай куплунзи ако има и ги намести хубаво,всичко провери дали прави хубав контакт и намести добре.

                          Коментар


                            #14
                            Надписа SAFE, може да показва две неща - или касетофона се е "заключил", или има повреда. Предпазния режим може да бъде предизвикан и от късо в някоя от колонките. На първо време извади буксата за говорителите и виж дали няма да се оправи.
                            Fiat Marea 1.8i 16V
                            Fiat Tipo 1.4i 8V
                            Fiat Punto 1.6i 8V
                            www.italauto-bg.net/forum/

                            Коментар


                              #15
                              Rokambol написа:
                              Надписа SAFE, може да показва две неща - или касетофона се е "заключил", или има повреда. Предпазния режим може да бъде предизвикан и от късо в някоя от колонките. На първо време извади буксата за говорителите и виж дали няма да се оправи.
                              При всички положения, според мен, ще трябва да се въведе кода за отключване. Тогава ще се види дали има нещо изгоряло или др.
                              Space Star 1.9 DID

                              Коментар

                              Working...
                              X