Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Ел.стъкла и говорители...?!?

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Ел.стъкла и говорители...?!?

    та много тъп проблем...малко ще ми е трудно да го обясня но ще опитам...та проблема е следния...понякога само понякога ми спират ел прозорците...просто спират да работят от нищото...няма значение дали са отворени затворени или отворени на половина...и пак така от нищото тръгват...отварял съм лявата врата всичко изглежда наред каеблите са здрави буксите на вратата са супер запазени и здрави...на шофьорската врата съм отварял само това с копчетата на ел стъклата и си е здраво...по същия начин понякога ми спира колоната във дясната врата...?!...а напоследък забелязвам че като натискам копчето за десния прозорец дето е на шофьорската врата ми скърца говорителя във дясната врата едно пукане се чува...!?!?надявам се накой да е разбрал какво имам в предвид...дайте някакви предположения че е много тъпо страх ме е някой път да не мога да си затворя прозорците и да трябва да спя в колата...че сега лято както постоянно са отворени да не стане да не мога да ги затворя...гледал съм навсякъде...бушоните са здрави и кабелите им са ок и двете букси на вратите са здрави чисти и се захващат добре една за друга...незнам къде да търся проблема ако някой може да помага
    Renault Megane 1.5dci 110hp. 12г.
    BMW G20 320d xDrive 190hp. 2019г.
    BMW X3 2.0d xDrive 177hp '09г. Ех.

    #2
    Re: Ел.стъкла и говорители...?!?

    kiselo написа:
    та много тъп проблем...малко ще ми е трудно да го обясня но ще опитам...та проблема е следния...понякога само понякога ми спират ел прозорците...просто спират да работят от нищото...няма значение дали са отворени затворени или отворени на половина...и пак така от нищото тръгват...отварял съм лявата врата всичко изглежда наред каеблите са здрави буксите на вратата са супер запазени и здрави...на шофьорската врата съм отварял само това с копчетата на ел стъклата и си е здраво...по същия начин понякога ми спира колоната във дясната врата...?!...а напоследък забелязвам че като натискам копчето за десния прозорец дето е на шофьорската врата ми скърца говорителя във дясната врата едно пукане се чува...!?!?надявам се накой да е разбрал какво имам в предвид...дайте някакви предположения че е много тъпо страх ме е някой път да не мога да си затворя прозорците и да трябва да спя в колата...че сега лято както постоянно са отворени да не стане да не мога да ги затворя...
    Като ги вдигаш натискаш ли и 2те копчета на шофьорската врата или едно по едно стъклата, защото при мен като ги затварям едновременно дясното върви по-бавно, колкот до говорителите и мойте прекъсват. Незнам от какво ..
    Renault Clio Baccara 1.8 SPI 90hp
    Бившо: Fiat Bravo SX 1.6 16v 103hp

    Коментар


      #3
      Re: Ел.стъкла и говорители...?!?

      B1keP_B0y написа:
      kiselo написа:
      та много тъп проблем...малко ще ми е трудно да го обясня но ще опитам...та проблема е следния...понякога само понякога ми спират ел прозорците...просто спират да работят от нищото...няма значение дали са отворени затворени или отворени на половина...и пак така от нищото тръгват...отварял съм лявата врата всичко изглежда наред каеблите са здрави буксите на вратата са супер запазени и здрави...на шофьорската врата съм отварял само това с копчетата на ел стъклата и си е здраво...по същия начин понякога ми спира колоната във дясната врата...?!...а напоследък забелязвам че като натискам копчето за десния прозорец дето е на шофьорската врата ми скърца говорителя във дясната врата едно пукане се чува...!?!?надявам се накой да е разбрал какво имам в предвид...дайте някакви предположения че е много тъпо страх ме е някой път да не мога да си затворя прозорците и да трябва да спя в колата...че сега лято както постоянно са отворени да не стане да не мога да ги затворя...
      Като ги вдигаш натискаш ли и 2те копчета на шофьорската врата или едно по едно стъклата, защото при мен като ги затварям едновременно дясното върви по-бавно, колкот до говорителите и мойте прекъсват. Незнам от какво ..
      ами всеки път различно по принцип ги натискам едно по едно че иначе ме дразни че започват да се затварят по бавно...мене обаче ми пука само десния говорител нато натискам копчето...
      Renault Megane 1.5dci 110hp. 12г.
      BMW G20 320d xDrive 190hp. 2019г.
      BMW X3 2.0d xDrive 177hp '09г. Ех.

      Коментар


        #4
        На мен ми прави впечатление , че като понадуя музиката спират да пукат и свирят .. мисля че е въпрос на регулиране на мощността предни задни говорители ..
        Renault Clio Baccara 1.8 SPI 90hp
        Бившо: Fiat Bravo SX 1.6 16v 103hp

        Коментар


          #5
          Интересното е че и при мен понякога само дясният говорител прекъсва. И аз се чудя от какво е.
          Fiat Punto ELX 1.9 JTD 80 к.с.
          Fiat Brava SX 1.4 12V - много хубава кола беше

          Коментар


            #6
            ilko-gd написа:
            Интересното е че и при мен понякога само дясният говорител прекъсва. И аз се чудя от какво е.
            Според мен и 2та прекъсват но левите и без това не ги чуваме хубаво от краката си Поне аз не го чувам докато не си отместя крака
            Renault Clio Baccara 1.8 SPI 90hp
            Бившо: Fiat Bravo SX 1.6 16v 103hp

            Коментар


              #7
              B1keP_B0y написа:
              ilko-gd написа:
              Интересното е че и при мен понякога само дясният говорител прекъсва. И аз се чудя от какво е.
              Според мен и 2та прекъсват но левите и без това не ги чуваме хубаво от краката си Поне аз не го чувам докато не си отместя крака
              нем не прекъсват и двата защото до скоро като бях със двуканалния оригинален касетофон пак ставаше така...просто само десния си прекъсва...незнайно защо...а някой да има предположения защо може така да ми спират джамувити
              Renault Megane 1.5dci 110hp. 12г.
              BMW G20 320d xDrive 190hp. 2019г.
              BMW X3 2.0d xDrive 177hp '09г. Ех.

              Коментар


                #8
                Едва ли има връзка м/у двете събития.А за прозорците си огледай релетата - виж в ръководството къде е релето и управляващия блок - обикновено е от тях.
                Alfa Romeo 147 1,6 ts, 2002 и то само на бензин...
                Alfa Romeo 159 SW ti, 2,4JTDm, Nero carbonio.
                ..т'ва е Алфа,последното което губиш е надежда...

                Коментар


                  #9
                  ilko-gd написа:
                  Интересното е че и при мен понякога само дясният говорител прекъсва. И аз се чудя от какво е.
                  Провери си кабелите в гофрирания маркуч, през който преминават, за да влязат във вратата
                  Fiat Marea 1.8i 16V
                  Fiat Tipo 1.4i 8V
                  Fiat Punto 1.6i 8V
                  www.italauto-bg.net/forum/

                  Коментар


                    #10
                    Rokambol написа:
                    ilko-gd написа:
                    Интересното е че и при мен понякога само дясният говорител прекъсва. И аз се чудя от какво е.
                    Провери си кабелите в гофрирания маркуч, през който преминават, за да влязат във вратата
                    И на мен това ми изглежда най-вероятно, някъде са се оголили кабелите и окъсяват един в друг.
                    "Obviously you don't know, who are you fucking with!" /Blade/

                    Fiat Tempra 1.9 TDs
                    Subaru Legacy 2.0i

                    Коментар


                      #11
                      Blade SG написа:
                      Rokambol написа:
                      ilko-gd написа:
                      Интересното е че и при мен понякога само дясният говорител прекъсва. И аз се чудя от какво е.
                      Провери си кабелите в гофрирания маркуч, през който преминават, за да влязат във вратата
                      И на мен това ми изглежда най-вероятно, някъде са се оголили кабелите и окъсяват един в друг.
                      ами гледах ги аз ама цък...здрави са си...това с релето трябва да го проверя...имаш ли представя горе долу къде трябва да е това реле че книжката ми е на италиански и...
                      Renault Megane 1.5dci 110hp. 12г.
                      BMW G20 320d xDrive 190hp. 2019г.
                      BMW X3 2.0d xDrive 177hp '09г. Ех.

                      Коментар


                        #12
                        има го в даунлоадс на английски на 4 части е http://www.fiat-bg.org/Downloads/Books/ ето го цъкаш на модела си и дърпаш само сподели къде е релето после че мен не ме гложди говорителя и ме мързи пък ми е интересно да знам къде е Yellow_Flash_Colorz_PDT_06
                        Renault Clio Baccara 1.8 SPI 90hp
                        Бившо: Fiat Bravo SX 1.6 16v 103hp

                        Коментар


                          #13
                          Re: Ел.стъкла и говорители...?!?

                          kiselo написа:
                          та много тъп проблем...малко ще ми е трудно да го обясня но ще опитам...та проблема е следния...понякога само понякога ми спират ел прозорците...просто спират да работят от нищото...няма значение дали са отворени затворени или отворени на половина...и пак така от нищото тръгват...отварял съм лявата врата всичко изглежда наред каеблите са здрави буксите на вратата са супер запазени и здрави...на шофьорската врата съм отварял само това с копчетата на ел стъклата и си е здраво...по същия начин понякога ми спира колоната във дясната врата...?!...а напоследък забелязвам че като натискам копчето за десния прозорец дето е на шофьорската врата ми скърца говорителя във дясната врата едно пукане се чува...!?!?надявам се накой да е разбрал какво имам в предвид...дайте някакви предположения че е много тъпо страх ме е някой път да не мога да си затворя прозорците и да трябва да спя в колата...че сега лято както постоянно са отворени да не стане да не мога да ги затворя...гледал съм навсякъде...бушоните са здрави и кабелите им са ок и двете букси на вратите са здрави чисти и се захващат добре една за друга...незнам къде да търся проблема ако някой може да помага
                          Колега, реши ли проблема с предните ел. стъкла. Прегледах набързо постовете в темата и май никой не те е насочил в правилна посока. Аз го имах същия проблем, като ходих при майстори те ми казваха "О-о-о, пъ то ако знаеш колко е сложно-о-о.... и т.н. " и ми говореха за суми от 100-150 лв. на врата, а то проблема не е в тях а на съвсем друго място. Ако не си се оправил пиши, ще ти обясня в подробности и няма да ти струва нищо самия ремонт - невероятно, но факт. Успех.

                          Коментар

                          Working...
                          X