Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Проблем с дигитално табло на темпра

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    #31
    Petrov написа:
    turbobanana написа:
    pugsy написа:
    turbobanana написа:
    pugsy написа:
    това е датчика който ти показва колко пълни турбото и може да се фанеме на бас,лично съм сменял този датчиквързано е към нафтовата помпа с малък маркуч,а към нея има маркуч от всмукателните колектори
    а как ще обясниш това че аз маркуча съм го извадил съобще а турборо ми работеше до преди 1 месец?маркуча го нямаше още от както взех колата, а индикатора работеше....това че сега не работи е друг въпрос
    а какво ще кажеш да ти докарам типото и да пробваме,датчика пред акумулатора (на мястото на бобината на бензиновите типовци)10000% е за това колко пълни турбото в колекторите,има оше един датчик на колекторите който като напълни докрай турбото и светка в дясно на дисплея една турбинкаи още - къде другаде има датчици да дизела за индикатора на турбототи пък много взе да ги разбираш нещата! освн ГОРД собственик на темпра вече си и пихолог а? Точно пък ти ще кажеш на някой от КОИ хора е! :P :P брееййййййййййййййййй колко мъка има по тоя свят, боже!а ако мислиш че продаването на темпра е лесна работа /или на стар фиат въобще/ можеш да ми се обадиш, даже и комисионна ще ти дам! А това че частите са евтини какво от това като все нещо се преебва? ТОВА НЕ Е от подръжката а от колата! прецакват се неща които никога не са пипани от никои - оригиналите са си и се скапват едно след друго! тая кола за 6 месеца е имало 3 дена да не са ми в масло ръцете! На мерцедеса частите са 10 пъти по скъпи ама брат ми има 190дизел и по тая кола за 2 години е дал 150 лева за части, а е 87 година! мойта е 5 години по нова, а модела и е 10 години по нов, а за 6 месеца съм дал САМО ЗА ЧАСТИ /работата аз и брат ми я вършиме/ 450 лева! какво ще кажеш? супер а!Ти си заблуден че още караш ФИАТи още малко - проследи си кабелите и ще се увериш че са за индикатора на таблото,мисля че беше зелен с черно,като се замаси и показва пълно турбодатчика не за това дали да ти работи турбото или не,а показво колко "работи"
    е то е логично! ама как като НИКОГА НЕ СЪМ ИМАЛ МАРКУЧ ТАМ ми се пълнеше датчика за натоварването да турбото на таблото? обясни ми това! а дали е TDS или TDI разлика не виждам а също предопчитам ВСЕКИ Фолксваген пред скапаната темпра! тая кола всяка седмица я правя и никога не знам какво ще и се преебе! какво като е пълна с екстри? едно признавам само че не гние и пали винаги!
    Ами като предпочиташ "Фолксваген пред скапаната темпра" продаваи и си вземи Фолксваген.И във връзка с тоя въпрос, имам един авер дет така викаше и си взе едно ГТИ е не го питаи сега как му се къса сърцето като му кажата кое колко струва!А тва че твойта се чупи всеки ден си е твой проблем, явно поддръжката ти е толкова и аз преди време като пробвах с ефтини части (носачи) много бързо се съсипаха и после слагах като хората..., но като взема и предните ти думи предвид явно не си взел много читава кола, което въобще не ти дава право да я обиждаш, виж аз имам право, понеже тая кола я имаме от нова... нали разбираш ???Сега по въпроса че тва дет съм снимал било за авто. реглажа на фаровете, ти виждал ли си система за реглаж? Щото тези дет аз съм ги виждал нямат тва което е на снимката, а да не казвам че нямат и електрика. И като последно ще ти кажа, че явно си от хората които цял живот си остават заблудени, понеже са много велики и никога не се вслушват в думите на другите!!!
    Nissan Sunny N14 sedan 1.6 16V TWINCAM
    PETROL/LPG, pioneer P7600

    Коментар


      #32
      Абе petrov тоя турбобанан ли е - турбопортокал ли е незнам ама е голям запек. Какво ще кажеш а? Запъва се като кокичка на дупе
      Alfa 156 2.4JTD ~180p.s., Alfa 145 1.9 JTD~140p.s., MAREA 2.4TD124p.s., TEMPRA 1.9 TD-92p.s., TIPO 1.6 2act-90p.s.

      Коментар


        #33
        А между другото някой да знае къде стои регулатора на фаровете на Темпра че не мога да го намеря
        Alfa 156 2.4JTD ~180p.s., Alfa 145 1.9 JTD~140p.s., MAREA 2.4TD124p.s., TEMPRA 1.9 TD-92p.s., TIPO 1.6 2act-90p.s.

        Коментар


          #34
          колега на моята темпра регулатора на фаровете е мисля отдолу, пред резервоара, отлявата страна, зависи колко се накланя колата и фаровете сами се регулират.точно до амортисьора., е все пак не съм спец като колегите дето се дърпат по горе, ама мисля че е там
          СЪДБАТА ПОМАГА НА СМЕЛИТЕ
          бившата:Фиат Темпра 1,6 мi 94г. с газ
          сегашната: Алфа Ромео 1,6 TS 99г. 120 кончета под капака
          ИТАЛФЕСТ 2007

          Коментар


            #35
            pugsy написа:
            това е датчика който ти показва колко пълни турбото и може да се фанеме на бас,лично съм сменял този датчиквързано е към нафтовата помпа с малък маркуч,а към нея има маркуч от всмукателните колектори
            Абсолютно верно :DПри мен е разположен да 90 градуса спрямо тоя на картинката но все тая.
            turbobanana написа:
            пълни глупости! това дето си го снимал НЯМА нищо общо с никакво турбо! Това е у-вото което ти регулира височината на фаровете докато караш! е*аси тъпото! ТОВА НЕ Е ДАТЧИК ЗА ТУРБО!
            Има и друг начин да се провери дали нашия синод е прав - пращaш някой да духа на маркуча който влиза в тоя датчик а ти гледаш бар-а на турбото в купето.Моя помощник направи 0,4 бара Може и да се смените в зависимост от уменията
            I'm not totaly useless! I can be used as a bad example...

            Коментар


              #36
              абе вие много дремни проблеми имате с таблата. моето постоянно премигва, оборотомера ходи постоянно от 0 до колкото са оборотите в монета, скоростомера ми показва примерно ако се движа с 60 той показва- 0 60 0 60 39 60 60 41 60 абе лудница. а колко километра съм минал не мога да разбера ич не бачка. онзи ден километража ми показа че карам с 251 км и то градско в задръстване ей мноооо вървят тези темпри. какво ще ме посъветвате лоши контакти ли имам или да го сменям цялото? предполагам 4е постоянно се нулира от кофти контакт и затова всичко така ми се рестсртва, но за изминатите километри нещо?
              Lancia Lybra'99 2.4 JTD - 135hp
              Fiat Bravo'97 1,6 16v
              Fiat Tempra'91 1,6 mono

              Коментар


                #37
                pakumba написа:
                абе вие много дремни проблеми имате с таблата. моето постоянно премигва, оборотомера ходи постоянно от 0 до колкото са оборотите в монета, скоростомера ми показва примерно ако се движа с 60 той показва- 0 60 0 60 39 60 60 41 60 абе лудница. а колко километра съм минал не мога да разбера ич не бачка. онзи ден километража ми показа че карам с 251 км и то градско в задръстване ей мноооо вървят тези темпри. какво ще ме посъветвате лоши контакти ли имам или да го сменям цялото? предполагам 4е постоянно се нулира от кофти контакт и затова всичко така ми се рестсртва, но за изминатите километри нещо?
                Абе те темприте, че вървят, вървят, ама все пак пробвай да свалиш таблото(ако все още не си го направил) и провери връзките как са и евентуално да нямаш някъде прецакани схеми или оголени кабели, който да окъсяват постоянно.
                "Obviously you don't know, who are you fucking with!" /Blade/

                Fiat Tempra 1.9 TDs
                Subaru Legacy 2.0i

                Коментар


                  #38
                  а как седи въпроса със свалянето му? скрити лимонки
                  Lancia Lybra'99 2.4 JTD - 135hp
                  Fiat Bravo'97 1,6 16v
                  Fiat Tempra'91 1,6 mono

                  Коментар


                    #39
                    pakumba написа:
                    а как седи въпроса със свалянето му? скрити лимонки
                    няма лимонки :D няколко шестограмчета отгоре и май бяха 3 видии отдолу като наведеш главата под волана ще ги видиш къде са, аа и една като отвориш вратата ще я видиш отстрани това е, леко внимателно с оглеждане и нямаш проблеми аз моето като го свалях никой не ми беше обяснил и се справих блестящо без да счупя каквото и да било
                    TEMPRA 1.8 SW.SLX-продадена и заменена със БМВ 318TDS
                    UNO 1.0 FIRE

                    Коментар


                      #40
                      tonov написа:
                      valeri написа:
                      Здравейте, и аз имам въпрос за дигиталното табло на темпра.Не ми работи километража Отчита скоростта, но не и изминатите километри - на дисплея си стоят само чертичките Моля насочете ме към някой сервиз, защото съм с две леви :D
                      За съжаление този дефект не е елементарен. Получава се при манипулации по километрите, явно е пипано. Най-добрия вариант е да намериш някой познат с дигитално табло и да презапишете данните от неговата памет на твоята. Само че тогава ще заработи с неговия пробег.
                      Много полезно ! Карам темпра от 11 дена и това ме дразни адски ! Намерих си табло в автоморгата дето работя, но то е ужасно - подмятано е там 4 години и не прилича на нищо - а му работи километража Имаш ли идея как точно става това презаписване и ако имаш нерви да ме просветлиш

                      Коментар


                        #41
                        Disturbed написа:
                        Много полезно ! Карам темпра от 11 дена и това ме дразни адски ! Намерих си табло в автоморгата дето работя, но то е ужасно - подмятано е там 4 години и не прилича на нищо - а му работи километража Имаш ли идея как точно става това презаписване и ако имаш нерви да ме просветлиш
                        След като имаш табло с работещ километраж - смени го направи цялото.Предполагам че имаш таблото с пластмасовите козирки?Ако е така, вероятно само козирките са издрани.То тази пластмаса е класическото л...о в купето и почти винаги има именно такъв вид Та: демонтираш работещото табло и го насаждаш на твоите пластмаси.По принцип можеш да подмениш и електрониката вътре в таблото, обаче двете табла трябва да са еднакви - аз съм попадал на съвсем различна реализация вътре и не става преместване от едно на друго.Като последна стъпка, можеш да прехвърлиш само ето тази памет от едната електроника на другата - това е мястото където таблото записва изминатите километри Това обаче не е сигурно че ще разреши проблема ти.Пак ти казвам - най-добрия вариант е да смениш цялото табло.Успех
                        I'm not totaly useless! I can be used as a bad example...

                        Коментар


                          #42
                          Esper написа:
                          Disturbed написа:
                          Много полезно ! Карам темпра от 11 дена и това ме дразни адски ! Намерих си табло в автоморгата дето работя, но то е ужасно - подмятано е там 4 години и не прилича на нищо - а му работи километража Имаш ли идея как точно става това презаписване и ако имаш нерви да ме просветлиш
                          След като имаш табло с работещ километраж - смени го направи цялото.Предполагам че имаш таблото с пластмасовите козирки?Ако е така, вероятно само козирките са издрани.То тази пластмаса е класическото л...о в купето и почти винаги има именно такъв вид Та: демонтираш работещото табло и го насаждаш на твоите пластмаси.По принцип можеш да подмениш и електрониката вътре в таблото, обаче двете табла трябва да са еднакви - аз съм попадал на съвсем различна реализация вътре и не става преместване от едно на друго.Като последна стъпка, можеш да прехвърлиш само ето тази памет от едната електроника на другата - това е мястото където таблото записва изминатите километри Това обаче не е сигурно че ще разреши проблема ти.Пак ти казвам - най-добрия вариант е да смениш цялото табло.Успех
                          Пич, аз карам с таблото от моргата в момента, но нали ти казвам то е в окаяно състояние / светят слабо дигиталите, одрано е цялото и т.н. / , а моето е перфектно ! И искам ако има такъв вариант както сподели другото момче да презапиша чипа от грозното и да го запиша на моето ще съм много щаслив

                          Коментар


                            #43
                            Disturbed написа:
                            Esper написа:
                            Disturbed написа:
                            Много полезно ! Карам темпра от 11 дена и това ме дразни адски ! Намерих си табло в автоморгата дето работя, но то е ужасно - подмятано е там 4 години и не прилича на нищо - а му работи километража Имаш ли идея как точно става това презаписване и ако имаш нерви да ме просветлиш
                            След като имаш табло с работещ километраж - смени го направи цялото.Предполагам че имаш таблото с пластмасовите козирки?Ако е така, вероятно само козирките са издрани.То тази пластмаса е класическото л...о в купето и почти винаги има именно такъв вид Та: демонтираш работещото табло и го насаждаш на твоите пластмаси.По принцип можеш да подмениш и електрониката вътре в таблото, обаче двете табла трябва да са еднакви - аз съм попадал на съвсем различна реализация вътре и не става преместване от едно на друго.Като последна стъпка, можеш да прехвърлиш само ето тази памет от едната електроника на другата - това е мястото където таблото записва изминатите километри Това обаче не е сигурно че ще разреши проблема ти.Пак ти казвам - най-добрия вариант е да смениш цялото табло.Успех
                            Пич, аз карам с таблото от моргата в момента, но нали ти казвам то е в окаяно състояние / светят слабо дигиталите, одрано е цялото и т.н. / , а моето е перфектно ! И искам ако има такъв вариант както сподели другото момче да презапиша чипа от грозното и да го запиша на моето ще съм много щаслив
                            Ами аз съм ти посочил няколко варианта - ако не можеш да си избереш никой - проблема си остава твой.Между другото, това с презаписването на чеповете става като се разпоят двата, сорса се постава на програматор, изчита се, след това се набива онзи на който ще се презаписват километрите и се "гори".Също като ДВД Та логичния въпрос е след като и двата чепа са твои, няма ли да е по-лесно само да им размениш местата?Последното предложение от предичния пост?Не знам, аз бих постъпил така...
                            I'm not totaly useless! I can be used as a bad example...

                            Коментар


                              #44
                              Esper Да, това е по разумния вариант - а сигурен ли си, че става ... да не прецакам и 2те табла ?

                              Коментар


                                #45
                                Disturbed написа:
                                Esper Да, това е по разумния вариант - а сигурен ли си, че става ... да не прецакам и 2те табла ?
                                Ами при мен стана като изобщо не съм гледал чиповете дали са еднакви Направих го от любопитство зашото и двете табла ми бяха на бюрото.Ти ако искаш да си сигурен, дай ми моделите на двете памети и ще ти кажа с 100% какво ша стане
                                I'm not totaly useless! I can be used as a bad example...

                                Коментар

                                Working...
                                X