Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Информация за елипси?

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Информация за елипси?

    Здравейте днес един приятел ми подари чисто нови елипси (купи си музиката преди колата,обаче колата се оказа с JBL - ки и тези ми ги подари ""Thunder 6x9" 4-way speaker 4oma impedance 280W max"" - Това пише отзад на магнитите.Чисто нови са от кутията.Аз доволен,доволен бързам даги вържа на типока отзад че тия сега са ми много смотани.Вързах ги с жиците без да ги монтирам,ама свиреха много тъпо струва ми се че са прекалено силни за директна връзка към цд-то,никъкъв бас.То тези 280W със сигурност не са реални,но незнам колко им е номинала.ЦД-то ми е JVC KD-G333.В гугъла рових рових и дори изображение на модела неможах да намеря.Незнам дали им трябва усилвател,вие какво мислите?Четох книжката на цд-то, уж 50W на канал,ама пък пише продължителна изходна мощност- 19W на канал върху 4 ома.Ако за тези елипси които ми подариха трябва услилвател,какви да си купя които да си свирят прилично и да си имат лекичък бас.
    Fiat Tipo
    Corsa b комби !

    #2
    Re: Информация за елипси?

    pecata написа:
    Здравейте днес един приятел ми подари чисто нови елипси (купи си музиката преди колата,обаче колата се оказа с JBL - ки и тези ми ги подари ""Thunder 6x9" 4-way speaker 4oma impedance 280W max"" - Това пише отзад на магнитите.Чисто нови са от кутията.Аз доволен,доволен бързам даги вържа на типока отзад че тия сега са ми много смотани.Вързах ги с жиците без да ги монтирам,ама свиреха много тъпо струва ми се че са прекалено силни за директна връзка към цд-то,никъкъв бас.То тези 280W със сигурност не са реални,но незнам колко им е номинала.ЦД-то ми е JVC KD-G333.В гугъла рових рових и дори изображение на модела неможах да намеря.Незнам дали им трябва усилвател,вие какво мислите?Четох книжката на цд-то, уж 50W на канал,ама пък пише продължителна изходна мощност- 19W на канал върху 4 ома.Ако за тези елипси които ми подариха трябва услилвател,какви да си купя които да си свирят прилично и да си имат лекичък бас.
    Значи то си пише ,че 280 е макс а не реална колкото до ЦДтата са с по 19 W RMS повечето и тъй като говорителчетата който са ти подарили сигурно не са много мощни ако ги вържеш тарикатски може да просвирят екстра. Ако искаш да си имаш резерва някаква и да стане качествено си вземи един усилвател 2х80 вата някаде да е към 70 80 лв и ще ти свири екстра. Като за начало драсни модела някаде или гонамери в нета с характеристики да му видиш RMSa По него ще се ориентираш
    Renault Clio Baccara 1.8 SPI 90hp
    Бившо: Fiat Bravo SX 1.6 16v 103hp

    Коментар


      #3
      Ами търсих модела в нета,ама нищо не открих за него дори в гугъла и затова пиша тук.Как мога да ги вържа "тарикатски",да видя как ще свирят и ако неми хареса ще търся усилвател?
      Fiat Tipo
      Corsa b комби !

      Коментар


        #4
        pecata написа:
        Ами търсих модела в нета,ама нищо не открих за него дори в гугъла и затова пиша тук.Как мога да ги вържа "тарикатски",да видя как ще свирят и ако неми хареса ще търся усилвател?
        Ами имам един приятел се занимава с тея неща, аз лично не им разбирам много но нещо от сорта на връзва всички канали по 2 пъти. Веднъж свирката към предните 2 * + и - и от същите дели на 2 и добавя за задните. . Някакви такива щащми прави но не го прави ако не разбираш да не си прецакаш хубавата свирка Най-добре си вземи един усилвател като мен и си закачай каквото искаш към него
        Renault Clio Baccara 1.8 SPI 90hp
        Бившо: Fiat Bravo SX 1.6 16v 103hp

        Коментар


          #5
          ок мерси
          Fiat Tipo
          Corsa b комби !

          Коментар


            #6
            При свързването, ако не си спазил поляритета, ще ти свири точно както го описваш - като радиоточка, без баси.
            Fiat Marea 1.8i 16V
            Fiat Tipo 1.4i 8V
            Fiat Punto 1.6i 8V
            www.italauto-bg.net/forum/

            Коментар


              #7
              ...

              Автомагнитолы / JVC КД-G333 Техническое описание Техническое описание Совместимость с дисками CD-R/RW благодаря схеме усиления сигнала ADS. Индикация CD и MP3 текста и тегов. Максимальная выходная мощность 50 Вт х 4. Номинальная выходная мощность 20 Вт х 4.
              Fiat Marea Weekend 1.9TD 100 SX '98
              Peugeot 308 1.6HDI 90кс 2008

              Коментар


                #8
                Мерси колеги,ще се оправя.
                Fiat Tipo
                Corsa b комби !

                Коментар


                  #9
                  от тъндърите недей да чакаш качество,че мембраните са им едни.........мале мале.В топло време мембраните се раздвижват добре и има бас ама като захладнее свирят като стар веф.......абе на харизан кон.........нали така.Единствено гледай да спазиш поляритета на колоните и радиото и ще се получи нещо що годе прилично.На хечбеците за качествена музичка се иска по сериозна инвестиция. Гледай само добре да ги захванеш с винтовете за да не тракат. Успех с монтажа
                  ФИАТ БРАВО 1.4-ГОЛЕМИЯ МОТОР

                  Коментар


                    #10
                    Утре ще ги инсталирам и ще пусна снимки,да видите как съм ги монтирал в стил "направи си сам"
                    Fiat Tipo
                    Corsa b комби !

                    Коментар


                      #11
                      Хеу колеги някой може ли да ме светне к’ви са размерите на Фиат Брава на колоните ?

                      Коментар


                        #12
                        Във вратите са 5x7 отзад пак са толкова и пищялките не ги знам но са малки.Използвай търсачката.
                        Fiat Bravo 1.4 12v Turbo Makaron

                        Коментар


                          #13
                          6ma7ka7a написа:
                          Във вратите са 5x7 отзад пак са толкова и пищялките не ги знам но са малки.Използвай търсачката.
                          Отзад са 13 см кръгли.

                          Коментар


                            #14
                            Колега мойте отзад бяха елипси 5x7.
                            Fiat Bravo 1.4 12v Turbo Makaron

                            Коментар


                              #15
                              Хмм ами на мойта брава от зад могат да се ложат кръгли колонки.но забелязах че има една преградка в гнездото която ако се отреже стават елипси или може би на мен така ми се струва

                              Коментар

                              Working...
                              X