Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

2 електричарски проблема (радио и термостат) и един оффтопик

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    2 електричарски проблема (радио и термостат) и един оффтопик

    Здравейте, от 2 дни имам Fiat Brava 1.2 1999 г. и освен стандартните неща за подмяна имам 2-3 проблема, които искам да обсъдя и с вас. Като за начало, има проблем с термостата или нещо по него, защото от София към Пловдив изкарваше мотора направо на замръзване, когато спрях на McDonalds да се изпикая, после като запалих скочи в червените сектори на скалата, след 10 секунди падна под средата и после пак се влачеше ниско долу... В Пловдив вече беше почти нормално, но като цяло прави каквото иска. Втория проблем е радиото, то е AD 182 H2 (1998-2000) като сравнявам по снимките и изобщо няма ток в него. Ако може някой да ми обясни къде да ровя за бушоните на радиото за да разбера работи ли, не работи ли, ще иска ли код или какво.И другото, което ми е интересно е в Пловдив от къде и за колко пари мога да купя заден ляв стоп, тъй като е чупен на 1 място. Знам, че са пакет трите и че в Дин Експрес струват над 200 лева. Иначе като цяло след днешния преглед в сервиз, засега е обнадеждаващо, че само един маншон и един тампон са за смяна и иска лека регулация на волана. Много ме кефи колата!
    Fiat Brava HSX 1.2, 1999

    #2
    Само малко да те поправя.Термостат и електрически са несъвместими нища.Термостата работи чисто механично и за твоя мотор е 20лв. на Бер-Италия в сайта на Хит-ко.Така че като е за смяна просто го смени.

    Коментар


      #3
      Щом за 10 секунди се променя показанието, значи има слаба връзка някъде. Термостата за сега е невинен.
      FIAT BRAVO II 1.4 GPL
      FIAT BRAVA 1.6 16V 103ps
      FIAT TIPO 1.6i.e. 835.С1 '93 ABS
      FIAT UNO 1.5

      Коментар


        #4
        stanleyhacker написа:
        Щом за 10 секунди се променя показанието, значи има слаба връзка някъде. Термостата за сега е невинен.
        10 секунди в началото, после си пада до към 30-35 градуса, което е зле.
        Fiat Brava HSX 1.2, 1999

        Коментар


          #5
          Не разбрах - разбра ли от какво може да е или не? 35 градуса е показанието при изгасена кола - най-долу - там ли пада стрелката? По всичко личи че има електричарски проблем - клемата към датчика на първо място почисти, датчика може да прекъсва вътрешно или на таблото буксата да не прави контакт.
          FIAT BRAVO II 1.4 GPL
          FIAT BRAVA 1.6 16V 103ps
          FIAT TIPO 1.6i.e. 835.С1 '93 ABS
          FIAT UNO 1.5

          Коментар


            #6
            За радиото - не разбрах точно какъв е проблема, пишеш, че няма ток, явно не работи изобщо. При мен онзи ден като влязох в колата забеллязах, че радиото никакво го няма - ни часовник, ни дявол. А предния ден си работеше. Чудих му се, разкачих акумулатора, ефект нулев. И после какво ми щукна, вкарах една касетка ( нали е касетофон ) и то взе, че тръгна :D Странно и поне за мен необяснимо, но...Така че пробвай това, знае ли човек, може да проработи и при теб.
            like a man in silk pyjamas shooting pigeons from a deckchair

            Коментар


              #7
              stanleyhacker написа:
              Не разбрах - разбра ли от какво може да е или не? 35 градуса е показанието при изгасена кола - най-долу - там ли пада стрелката? По всичко личи че има електричарски проблем - клемата към датчика на първо място почисти, датчика може да прекъсва вътрешно или на таблото буксата да не прави контакт.
              Ами, при работещ двигател, на по-дълги разтояния вместо термостата да прави така, че работната температура да е 90 градуса, стои на първата чертичка, малко над най-долното деление. Не разбирам от нищо кажи-речи по колите затова не смея да тълкувам това, което ми каза, нито знам как да го направя.
              Lane Staley написа:
              За радиото - не разбрах точно какъв е проблема, пишеш, че няма ток, явно не работи изобщо. При мен онзи ден като влязох в колата забеллязах, че радиото никакво го няма - ни часовник, ни дявол. А предния ден си работеше. Чудих му се, разкачих акумулатора, ефект нулев. И после какво ми щукна, вкарах една касетка ( нали е касетофон ) и то взе, че тръгна :D Странно и поне за мен необяснимо, но...Така че пробвай това, знае ли човек, може да проработи и при теб.
              Ами, днес слагах аларма, и казах на майстора да погледне за какво става дума с това радио. Той каза, че ток има по жиците, които отиват към него и каза, че според него е изгоряло, ще пробвам това, което ти ми препоръча, но ми се струва невероятно, все пак по default има часовник отпред. А все пак ако не стане, някой знае ли къде в Пловдив мога да го занеса да го погледат или да купя ново, по възможност същото или по-нов модел?
              Fiat Brava HSX 1.2, 1999

              Коментар


                #8
                след гасене на мотора и кратък престой е нормално температурата да е високапри запалване помпата набързо превърта водата и температурата пада за секундипросто смени термостатасамо за информация - началото на скалата отговаря на 50 оС
                2015 Renault Megane Expression GT
                2009 FIAT Bravo 1.4 16V Dynamic
                Всичко за FIAT Bravo 2007

                Коментар


                  #9
                  Lane Staley написа:
                  За радиото - не разбрах точно какъв е проблема, пишеш, че няма ток, явно не работи изобщо. При мен онзи ден като влязох в колата забеллязах, че радиото никакво го няма - ни часовник, ни дявол. А предния ден си работеше. Чудих му се, разкачих акумулатора, ефект нулев. И после какво ми щукна, вкарах една касетка ( нали е касетофон ) и то взе, че тръгна :D Странно и поне за мен необяснимо, но...Така че пробвай това, знае ли човек, може да проработи и при теб.
                  Опитах и с касета.. мъртво е. Та сега следва някой ако може да ми каже къде да търся човек в Пловдив, който да ми го оправи или да си купя ново от него.
                  Sev написа:
                  след гасене на мотора и кратък престой е нормално температурата да е високапри запалване помпата набързо превърта водата и температурата пада за секундипросто смени термостатасамо за информация - началото на скалата отговаря на 50 оС
                  Мерси за информацията, ще го сменим и ще видим какво ще се промени.
                  Fiat Brava HSX 1.2, 1999

                  Коментар


                    #10
                    Виж тук:http://forum.fiat-bg.org/viewtopic.php?t=27187Дано не си закъснял.Но и да си, в "Продава" често се пускат обяви за оригинално радио.
                    like a man in silk pyjamas shooting pigeons from a deckchair

                    Коментар


                      #11
                      Lane Staley написа:
                      Виж тук:http://forum.fiat-bg.org/viewtopic.php?t=27187Дано не си закъснял.Но и да си, в "Продава" често се пускат обяви за оригинално радио.
                      Тва е дърто, моя модел е доста по-нов, макар че има и по-съвременни.. и то доста Утре сутрин ще ида при един приятел да го изкорми и да видим дали тлъстия бушон, който е отзад на самото радио, 10 амперов някакъв, дали не е от него.. ако и от него не е, вече ще търся ново...
                      Fiat Brava HSX 1.2, 1999

                      Коментар


                        #12
                        Ако не се справиш с бушона - продавам същото такова радио. Работи и касетката и радиото. Просто купих още едно с чейнджър в комплект и сега си имам 2 - едно в колата и едно в кашон. На лични ще ти кажа и евентуалната цена.
                        Steliyan's Life!
                        FIAT Marea HLX 1.9JTD 105, 02.2000

                        Коментар


                          #13
                          Радиото работи, проблема е бил в 10 амперовия бушон, термостата е сменен, работи перфектно, само че стрелката му май нещо е бъгава.. 99% от времето си е точно където трябва, перката също си знае работата, термостата отваря и затваря, всички е куул, но в този 1% процент от времето, когато стрелката не е мн наред, стои на 3/4 от скалата (което са около 110 градуса май) и като я чукна леко или като натисна бутончето до нея и веднага влиза в правия път. Това защо може да е?
                          Fiat Brava HSX 1.2, 1999

                          Коментар


                            #14
                            Това играене на температурния индикатор се дължи на това, че някой ти е разглобявал таблото и не го е сглобил както трябва. Радвам се, че бушона не ти излезе на цена нов касетофон.
                            Steliyan's Life!
                            FIAT Marea HLX 1.9JTD 105, 02.2000

                            Коментар


                              #15
                              Как да го оправя...? Ааа между-другото и радиото ми има подобен проблем, дисплея му понякога мига на полувината, но като го натисна от лявата страна на корпуса и се оправя.. :D
                              Fiat Brava HSX 1.2, 1999

                              Коментар

                              Working...
                              X