Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Подгряване на пръскалки

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Подгряване на пръскалки

    намислям да слагам зимен пакет на бравото- огледалата вече са ясни, сега се чудя за пръскалките- ако не ги намеря отникъде готови търся идеи как да си ги направя сам. аз не сам и виждал как са направени фабрично, така че всякакви идеи ще са ми от полза
    Lancia Lybra'99 2.4 JTD - 135hp
    Fiat Bravo'97 1,6 16v
    Fiat Tempra'91 1,6 mono

    #2
    Здравей колега,Не е ли по-лесно да си купуваш качествена течност за чистачките? Ти хубаво искаш да сложиш подгряване на пръскалките, ама тя течността замръзва по цялата система, че даже и в помпичката. А и ако не е хубава течността при по-висока скорост при голям студ ще ти замръзне на стъклото. За огледалата мога да ти гарантирам, че ефекта е поразителен, но за пръскалките ...!?Поздрави!
    Fiat Tipo 1,6 ie; '93; engine 159А3048; clima.

    Коментар


      #3
      Няма смисъл от подгряване, аз най-смотаната зимна течност за чистачки MOTOX я пробвах във фризера на -18 и си беше екстра. Те фаровете достатъчно си греят стига да не си с ксенон де
      Fiat Brava 1.4SX '97 (Бензин & Метан)

      Коментар


        #4
        Forsaken написа:
        Здравей колега,Не е ли по-лесно да си купуваш качествена течност за чистачките? Ти хубаво искаш да сложиш подгряване на пръскалките, ама тя течността замръзва по цялата система, че даже и в помпичката. А и ако не е хубава течността при по-висока скорост при голям студ ще ти замръзне на стъклото. За огледалата мога да ти гарантирам, че ефекта е поразителен, но за пръскалките ...!?Поздрави!
        здравей. ами аз течност си сипвам така или иначе, но сега по нова година течността в казанчето не замръзваше през нощта, но в движение самите пръскалки замръзват и файда няма. то бягане от течността няма, защото може да пръсне казанчето, но е адски кофти да ти замръзват пръскалките. иначе когато колата е топла и казанчето се топли от съда на атирфриза. течността беше на приста, не е някаква измислена, не знам как съм я разредил, но факт е че замръзнаха в движение.ти да не би да си сложил подгряване на огледалата? спарк, става дума за пръскалките на челното стъкло
        Lancia Lybra'99 2.4 JTD - 135hp
        Fiat Bravo'97 1,6 16v
        Fiat Tempra'91 1,6 mono

        Коментар


          #5
          Някои мерцедеси имат нагревател в казанчето за чистачките, а на Омега съм виждал и нагряване на цицките на чистачките, може да потърсиш от Омега втора употреба, и да се включват на тоците за подгрев на задното стъкло да не ти греят и лятото, иначе лично моето мнение е че като се сипе зимата в казанчето концентрат за -20гр. пръскалките не замръзват, колкото и да са топлолюбиви италианките- най- важна според мен е течността.
          Brava 1.2 16V 82 к.с. 2000г.

          Коментар


            #6
            КИМИ написа:
            Някои мерцедеси имат нагревател в казанчето за чистачките, а на Омега съм виждал и нагряване на цицките на чистачките, може да потърсиш от Омега втора употреба, и да се включват на тоците за подгрев на задното стъкло да не ти греят и лятото, иначе лично моето мнение е че като се сипе зимата в казанчето концентрат за -20гр. пръскалките не замръзват, колкото и да са топлолюбиви италианките- най- важна според мен е течността.
            при моето браво няма нужда да топля течността- то е с клима и казанчето на чистачките е залепено за това на анифриза и то се самотопли. иначе и се оглеждам за готови пръскалки. едва ли са кой знае какво. друг номер за нагряване на самата течност е да се увие маркучето на пръскалките около някой от тези на малкия кръг на охлаждането и пак става в основни линии
            Lancia Lybra'99 2.4 JTD - 135hp
            Fiat Bravo'97 1,6 16v
            Fiat Tempra'91 1,6 mono

            Коментар


              #7
              Май най-лесния вариант е да потърсиш из моргите мерцедес, от 124 нагоре.Всъщност не знам, ама май и 190-ките са така, поне по-новите.Доколкото една 190-ка може да бъде нова Значи има серпентина в самото казанче през която въртят вода от малкия кръг - не знам дали може да се приспособи.Маркучите от машинката обаче имат вграден нагревател, както и "цицките" Електрически са и вярвам няма да имаш никакъв проблем да ги пригодиш...Не е лоша идеята.Като се има предвид тея помии дето ги продават, май е по-добре само на чиста вода.Не че аз не сипвам спец-течности но всеки път като погледна какво има по дъното и се чудя защо по дяволите го правя
              I'm not totaly useless! I can be used as a bad example...

              Коментар


                #8
                Esper написа:
                Май най-лесния вариант е да потърсиш из моргите мерцедес, от 124 нагоре.Всъщност не знам, ама май и 190-ките са така, поне по-новите.Доколкото една 190-ка може да бъде нова Значи има серпентина в самото казанче през която въртят вода от малкия кръг - не знам дали може да се приспособи.Маркучите от машинката обаче имат вграден нагревател, както и "цицките" Електрически са и вярвам няма да имаш никакъв проблем да ги пригодиш...Не е лоша идеята.Като се има предвид тея помии дето ги продават, май е по-добре само на чиста вода.Не че аз не сипвам спец-течности но всеки път като погледна какво има по дъното и се чудя защо по дяволите го правя
                охх, никой не ме разбира :D искам да сложа само цици с подгряване. който иска серпентина ще му кажа как да си я направи. аз лично нямам нужда от това. ноооооооо цици с нагряване
                Lancia Lybra'99 2.4 JTD - 135hp
                Fiat Bravo'97 1,6 16v
                Fiat Tempra'91 1,6 mono

                Коментар


                  #9
                  pakumba написа:
                  Esper написа:
                  Май най-лесния вариант е да потърсиш из моргите мерцедес, от 124 нагоре.Всъщност не знам, ама май и 190-ките са така, поне по-новите.Доколкото една 190-ка може да бъде нова Значи има серпентина в самото казанче през която въртят вода от малкия кръг - не знам дали може да се приспособи.Маркучите от машинката обаче имат вграден нагревател, както и "цицките" Електрически са и вярвам няма да имаш никакъв проблем да ги пригодиш...Не е лоша идеята.Като се има предвид тея помии дето ги продават, май е по-добре само на чиста вода.Не че аз не сипвам спец-течности но всеки път като погледна какво има по дъното и се чудя защо по дяволите го правя
                  охх, никой не ме разбира :D искам да сложа само цици с подгряване. който иска серпентина ще му кажа как да си я направи. аз лично нямам нужда от това. ноооооооо цици с нагряване
                  Бе разбрах те аз - нали съм написал.В цицките има реотан фабрично - ако станат, защо ти е да си играеш на труд и твочество? Освен това за да завършиш проекта ти трябват и подгряващи маркучи.Кел файда ако казанчето и цицките ти са подгряти, а в маркуча водата е на кокал... Те не са слагали реотани по маркучите само ток да хабят - има мисъл в цялата работа
                  I'm not totaly useless! I can be used as a bad example...

                  Коментар


                    #10
                    На БМВ Е46 са с подгряване
                    BMW E90 320D
                    ех. FIAT COUPE 2.0 16V
                    ex. FIAT BRAVO 1.6 16V
                    ex. ALFA ROMEO 145 BOXER engine

                    Коментар


                      #11
                      pakumba написа:
                      ...охх, никой не ме разбира :D искам да сложа само цици с подгряване.... нужда от това. ноооооооо цици с нагряване
                      Гледай след 00 часа- там има всякакви- и с нагряване и с подгряване... и с масажиране... :D :D :D
                      Brava 1.2 16V 82 к.с. 2000г.

                      Коментар

                      Working...
                      X