Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Няколко проблема

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Няколко проблема

    Здравейте, колеги!Имам няколко проблемчета, за които реших да споделя, и ако някой може да ми предложи решение. Търсих във форума отговори, но не намерих еднозначен.1. Вградения термометър на Мареата не показва точна температура. Помня, че когато взех колата (преди около 4-5 седмици) показваше коректно. Сега при 2 градуса външна температура, първото натискане на бутона - 27 градуса. След няколко минути - 25 и т.н. В продължение на около 40 мин и няколко натискания, показанието се придвижи до 17 градуса, но все още е далеч от истината. 15 градуса отгоре.2. Нормално ли е само лявото странично огледало да се подгрява? Тази сутрин бях изненадан, когато погледнах надясно и видях замръзнало стъкло, а лявото огледало и задното стъкло бяха кристални.3. В задръстване колата загрява до една степен под червената зона на стрелката. Когато изляза на булевард, на който мога да поддържам някаква скорост за 10-15 мин, всичко се оправя. Смених антифриза, промих и обезвъздуших (не аз - в Александър Ауто) и същата история. Вентилатора работи (не съм следил за 2 степени), следователно и термостата работи - радиатора е топъл.
    FIAT Marea Weekend HLX 2.0 20V (147 hp)
    LPG System BRC Just

    #2
    3. Термостата може и да не работи. Може да е блокирал в някакво средно положение и по този начин хем няма да загрява много бавно, хем ще прегрява в задръстванията. Казвам го от опит. А и провери двете степени на вентилатора - важно е!
    FIAT BRAVO II 1.4 GPL
    FIAT BRAVA 1.6 16V 103ps
    FIAT TIPO 1.6i.e. 835.С1 '93 ABS
    FIAT UNO 1.5

    Коментар


      #3
      Колега и при мен беше по същия начин термостата беше блокирал в средно положение смених го и сега цепи средата.
      Fiat Bravo 1.4 12v Turbo Makaron

      Коментар


        #4
        Re: Няколко проблема

        1. не знам - може би лош контакт някъде2. не е нормално, трябва да работят и двете3. най-вероятно не ти работи първата степен на перката и/или датчика за нея е пътник
        2015 Renault Megane Expression GT
        2009 FIAT Bravo 1.4 16V Dynamic
        Всичко за FIAT Bravo 2007

        Коментар


          #5
          по първа точка - пусни и една самодиагностика, ако има проблем, вероятно ще го покаже. по втората - регулирането работи ли нормално? ако и то не работи, провери буксите на вратата и около огледалото. Ако работи, възможно е да е сменяно само стъклото, и да е взето такова без реотани. Всъщност не знам дали стъкло без подгряване може да се монтира на мястото на електрическото. третото си е типичен пример на запецнал в отворено положение термостат, направи му и на него диагностика с пипане на маркучите, пък ако е здрав термостата вече обърни по-голямо внимание на степените на перката

          Коментар

          Working...
          X