Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Подмяна на говорител(от предните врати)BRAVA - Проблем!

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Подмяна на говорител(от предните врати)BRAVA - Проблем!

    Колеги ако някой е пробвал ще знае процеса е невъзможен...новите говорители макар и същия размер не пасват както трябва.За целта е нужно ето товаSAK-1406Speaker adaptors http://www.nexxia.co.uk/Speaker_adap...могнете от къде може да се намери в БГ , купих си колоните а сега не мога да ги сложа!!!!Ако някой е намерил решение моля да сподели!

    #2
    Колега ако говориш за буксата тя се разглабя и следкато се разглоби си става за нормален говорител ,а за гнездата на говорители намен с херца ми дадоха една пласмаса които се слага отзад на говоритела и става за врата на Бравото малко се понатяга ама става.
    Fiat Bravo 1.4 12v Turbo Makaron

    Коментар


      #3
      Пиши, какъв размер говорители си купил за да ти дам съвет!
      Frontera Sport, X20SE март 1998

      Коментар


        #4
        Аз си сложих blaupunkt 5х7 във вратите. Да не пасват като оригиналните точно ама стават. Натягаш ги с болтчетата и са си екстра.
        Fiat Croma 1.9 16v Mjet автомат

        Коментар


          #5
          Hertz ECX 570

          Vladim написа:
          Пиши, какъв размер говорители си купил за да ти дам съвет!
          Прочетох каквото намерих тук във форума и накрая си всех това :Hertz ECX 570разглобих вратата, махнах старите но при опит да сложа Hertz...не че няма да се закрепят,но луфта е твърде голям - оригинала си има адаптери приляга благодарение на него.мисля че ако не намеря начин да ги оплътня няма смисъл от тонколана за 120лв.От Варна съм и тук няма никъде из магазините подобен адаптер, всъшност може с поръчка но с цялата кораудоволствие за 450 лв...странно кората на вратата е съвсем отделна..но така или иначе друг вариант не ми дадоха.

          Коментар


            #6
            Hertz DCX 130

            Hertz DCX 130 това пък всех за отзад....13см....лошото и там е че не лягат плътно в леглата да не говорим,че от долната страна си висят ей така във въздуха.Не че разбирам много но не трябва ли да са оплътнени от долната страна или поне малко затворени...??? Колеги дайте идеи или поне кажете как е при вас.

            Коментар


              #7
              във вратите, аз съм с Херц двукомпонентен и в комплекта си имше пластмасова обръч/подложка и всичко си беше перфектно. довечера ще погледна точния модел. размера е 5х7".
              "Светлината си въобразява,че се движи по-бързо от всичко друго,но бърка.Колкото и да припира,открива,че мракът е стигнал пръв и вече я чака."-Т.Пратчет
              (Fiat 131 ABARTH 103 kW, Aprilia Tuono RSV 1000)

              Коментар


                #8
                Колега аз съм със същия хертц става в врата на браво,брава и марея само да са елипси.Ама един пласшмасов обрач него ще го сложиш от задната страна на говоритела.Слагаш говоритела на вратата центрираш го хубаво слагаш болтчетата стягаш хубаво и равномерно(СТЯГАЙ НА КРЪС) и ще прибере хубаво и това е в общи линий.Ще пробвам да къча снимки после.
                Fiat Bravo 1.4 12v Turbo Makaron

                Коментар


                  #9
                  Ето виж как изглежда монтирано мислех ,че имам снимки как го монтирам но май съм ги изтрил.
                  Прикачени файлове
                  Fiat Bravo 1.4 12v Turbo Makaron

                  Коментар


                    #10
                    Не е болка за умиране, че не прилепва плътно. Ако разчиташ тази колонка да ти изкара добър бас, няма да се получи! Пъро във вратите има много неща, които дрънчат и второ, обемът зад колоните е нищожен! Така, че си закачи колонките макар и с луфт и да не ти пука. Аз между другото преди време си купих Kenwood колони 5х7 и освен, че изкарваха повече високи, никаква друга разлика нямаше. Върнах си оригиналните и сега Kenwood-а си седи в кашончето :D
                    Frontera Sport, X20SE март 1998

                    Коментар


                      #11
                      Благодаря!!!!!

                      6ma7ka7a написа:
                      Ето виж как изглежда монтирано мислех ,че имам снимки как го монтирам но май съм ги изтрил.
                      Нямам думи, сърдечно благодаря!!!!Отзад до кората как изглежда при теб??? Интересува ме дали има нещо което да прикрива долната страна?

                      Коментар


                        #12
                        Vladim написа:
                        Не е болка за умиране, че не прилепва плътно. Ако разчиташ тази колонка да ти изкара добър бас, няма да се получи! Пъро във вратите има много неща, които дрънчат и второ, обемът зад колоните е нищожен! Така, че си закачи колонките макар и с луфт и да не ти пука. Аз между другото преди време си купих Kenwood колони 5х7 и освен, че изкарваха повече високи, никаква друга разлика нямаше. Върнах си оригиналните и сега Kenwood-а си седи в кашончето :D
                        Аз затова си карам с фабричните и не се напъвам да ги сменям. Чакам някоя от тях да почне да хърка или нещо подобно и тогава. Свирят си прекрасно за размера и мястото си. Особно като има какво да ги разпее - с фабриното мрънкаха ама 4Х50 ватовия Пайнер ги събуди яко.
                        Alfa Romeo 147 1,6 ts, 2002 и то само на бензин...
                        Alfa Romeo 159 SW ti, 2,4JTDm, Nero carbonio.
                        ..т'ва е Алфа,последното което губиш е надежда...

                        Коментар


                          #13
                          Aми на бравото оригиналните колони бяха доста добри,само едно ми беше странно - на колоните пишеше NOKIA За сефте видях такива...

                          Коментар


                            #14
                            На мен звука с херца сто тути повече ми харесва от оригиналните Нокиа.Херца не кривят толко колкото нокииката.
                            Fiat Bravo 1.4 12v Turbo Makaron

                            Коментар


                              #15
                              Незнам да ли някой забеляза че сам направил дупки в найлона който покрива вратата.Дупките ги направих защото на бас много дранчеше найлона а сега спокойно си излиза въздуха.
                              Прикачени файлове
                              Fiat Bravo 1.4 12v Turbo Makaron

                              Коментар

                              Working...
                              X