Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

как и къде да вържа задните колони на Брава-та?

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    #16
    мерси много! и аз ги гледах тия модели за колони...ти ще ги връзваш ли на твойта?
    FIAT Brava 1.4 SX CLIMA [09/1998]

    Коментар


      #17
      намерих буксите отзад изведени в багажника, само че се чудя дали са вързани... с волтметър нищо не долавям... какво попринцип трябва да измеря че да съм сигурен...?
      FIAT Brava 1.4 SX CLIMA [09/1998]

      Коментар


        #18
        Mazgarev написа:
        намерих буксите отзад изведени в багажника, само че се чудя дали са вързани... с волтметър нищо не долавям... какво попринцип трябва да измеря че да съм сигурен...?
        При модел касетофон AD 182M няма да имаш сигнал на жиците, лично проверих с говорител закачен за жиците. В книжката пише, че ако искаш да имаш 4 колони се лишаваш от пищялките бградени в таблото. Но кое, къде трябва да се закачи, или откачи... нещо на италиянски не схващам. При модел касетофон AD 182H2 би трябвало да имаш сигнал и никакви проблеми.P.S. Забравих да ти кажа, че с волт метър трудно ще му хванеш цаката...
        Frontera Sport, X20SE март 1998

        Коментар


          #19
          моя е AD182L като че ли по-стария... за него какво ще кажеш?
          FIAT Brava 1.4 SX CLIMA [09/1998]

          Коментар


            #20
            Идея нямам... в книжката ми има само тези два модела за, които писах. Намери най-добре някакяв стар говорител и го вържи с две жици за проба. А между другото, ако имаш при настройките за бас, високи и баланс регулиране и на предни-задни колони, то със сигурност на жиците излиза сигнал
            Frontera Sport, X20SE март 1998

            Коментар


              #21
              оправих си нещата... по жиците нямаше сигнал и и го прокараха... вързаха го на с предните колони и свири добре - доволен съм
              FIAT Brava 1.4 SX CLIMA [09/1998]

              Коментар


                #22
                На моя касетофон на Бравото беше изгорял единия канал, така че сложих друг касетофон - пак сериен и пак двуканален.Горе на таблото пищялки въобще няма, така че съм вързал двете във вратите и двете отзад.Вързах ги с известен компромис, защото при нормално стерео връзване (двете леви в левия и двете десни в десния) задните колони почти не се чуваха. Та аз подходих така - вързах двете предни в левия и двете задни в десния, така мога да използвам примитивния БАЛАНС на касетофона, за да си регулирам разпределението на звука ПРЕДНИ-ЗАДНИ.Губи се стереото, ама в тая кола със серийния касетофон и без това няма особен стерео ефект, просто защото като си отпред, чуваш предимно предните колони и обикновено предимно една от тях, според това как си се наместил. Само имай предвид при свързването да свързваш последователно, а не успоредно. Ето го последователното:Иначе ето една снимка на задната букса на касетофона, заедно с диаграмата с обясненията. Правих тази снимка, като се чудех кои токове къде да вържа. Ако някой не му е ясна, мога да я обясня.
                Прикачени файлове

                Коментар


                  #23
                  аз вързах задните колони успоредно на предните и сега ефекта е отпред се чуват предните отзад-задните... но задните са много слаби... те са 10.5см. и искам да питам дали ще стане нещо ако ги вържа на усилвател някакъв, как точно да стане това и дали си заслужава...
                  FIAT Brava 1.4 SX CLIMA [09/1998]

                  Коментар


                    #24
                    Колеги , и при мен има букси за задните тонколони ,касетофона е двулентов ,но не намирам кабелите от към таблото истърбуших всичко но ,не ги намерих.Някой да помогне и да каже къде ги е покрил италиянеца.
                    Да попиташ може да бъде моментен срам, но да не попиташ и да останеш невеж, е доживотен срам.
                    Brava 1.4 12V SX

                    Коментар


                      #25
                      А, как стои проблема при Мареа комби? Тиа дни бях свалил корите на багажника и забелязах, че в колонките на комбито има говорители, до десния намерих разкачена букса, а за левия търсих, врях се, но букса не открих!
                      FIAT Marea Weekend ELX TD100, Bravo 1.9 Multijet 16V

                      Коментар

                      Working...
                      X