Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Проблем с вентилатора в купето на Темпра

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    #16
    Вчвра си загубих цял ден каде ли неходих.Но няма .Ако може някои да ми помогне,да си пусна парното в колата.Вентилатора не върти.Някои кабел ако трябва да дам на късо.Платката регулатор съм я махнал защото не работи.Моля помогнете че ще умрем от студ .

    Коментар


      #17
      Мерси да но си оправя проблема

      Коментар


        #18
        klipper написа:
        Мерси да но си оправя проблема
        Съжалявам приятелю, те съм пипал точно този тип климатик и не мога да ти дам конкретен отговор.Погледнах на схемата но вент-а е даден схематично, тоест не е ясно дали в турбината няма електроника.Логично е да има ама на схемата е нарисуван потенциометър, което е глупост.Иначе гарантирано може да се накара да работи, вентилатора си е един обикновен правотоков мотор.Дори с някакво допълнително ключе, временно може да се накара да тръгне.Просто трябва да видя реалната ситуация.Явно никой не е чоплил в тая насока.
        I'm not totaly useless! I can be used as a bad example...

        Коментар


          #19
          Виждам че темата е сходна с моя проблем , за това ще питам все пак....При мен мотора рааботи. В него влиза постоянен 12V . Но се губи масата. В буксата не влиза МИНУС. Къде да турся проблема?Този кабел с масата минава ли през някакви релета и т.н. . Като хвана директно от другаде маса си работи.Ланчия Делта 2 1.9ТД е колата с климатроник. Същата история като темпрата.Има някаква кутийка малко по отзад след мотора , но минусовия кабел въобще не минава от там. Дайте някакъв съвет защото без парно... кофти работа
          Lancia Delta 1.9TD '97

          Коментар


            #20
            Не знам как е реализирана схемата, но няма да се учудя ако управлението и е точно през маса. Някой може ли да отвори и да снима въпросната "кутийка", защото ако са използвани с тр-ри по схема Дарлингтън, имам идея как да си спестите излишни разходи. Интересува ме специално мощния елемент или елементи.
            Fiat Marea 1.8i 16V
            Fiat Tipo 1.4i 8V
            Fiat Punto 1.6i 8V
            www.italauto-bg.net/forum/

            Коментар


              #21
              Определено управлението е през маса. Но при Ланчията ги няма онея релета които през които минават трите степени. Това тук се управлява от великия климатроник Къде отива кабела , обаче .... поне да търся на там ?
              Lancia Delta 1.9TD '97

              Коментар


                #22
                КОЛЕГИ РЕГУЛАТОРА ПОДЛЕЖИ НА РЕМОНТ АКО НЯКОИ МНОГО НЕ СИ Е ИГРАЛ С НЕГО ОКОЛО 30-35ЛВ ГИ ПРАВЯ КОИТО МНОГО Е ОКЪСАЛ ДА ПИШЕ ЩЕ ГО ОПРАВЯ ПО МОРГИТЕ СА ПОИЗЧЕПАХА ОСОБЕННО ЗА ПЕЖО И РЕНО А И ИМ ИСКАТ ПО 50-80 ЛВКолега, моля те погледни 1.6 от: http://forum.fiat-bg.org/viewtopic.php?t=16824Използвай препинателни знаци и завършени мисли!Модерирано от модераторски екип fiat-bg.org
                FIAT BARCHETA 1.8 16V 2003G.CHRYSLER 300C 2008G.

                Коментар


                  #23
                  Колеги от скоро и аз имам проблем с климатроника карам Фиат крома 1.9тди.Вентилатора се включва когато си поиска а в случая когато работи вентилатора ,контролния панел примигва.Къде ли не търсих проблема и нищо ако някой може да помогне ще съм му благодарен

                  Коментар

                  Working...
                  X