Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Как да си направя алармата по чувствителна?

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Как да си направя алармата по чувствителна?

    Алармата ми реагира само на много силен ритник по гумата. Ако ударя с юмрук по тавана, се задейства само алармата за "леки удари", т.е. изписуква само 2 пъти. Искам да я направя по чувствителна. Има ли някакви настройки, които мога да направя сам?
    Coupe 1.8 16V

    #2
    При по-старите аларми въпросното нагласяне на чувствителноста на шоковият датчик ставаше с едно малко тримерче. Завърташе се на ръка, или с малка отверка. При по-съвременните модели регулирането става с програмиране-т.е. след влизане в сервизен режим на алармата. Ако нямаш книжка в, която подробно е описано как става по-добре търси специалист.
    Frontera Sport, X20SE март 1998

    Коментар


      #3
      А как да разбера къде ми е аларамата? Под капака ще е, но къде?
      Coupe 1.8 16V

      Коментар


        #4
        re

        Ако нямаш книжка в, която подробно е описано как става по-добре търси специалист.
        При двигателя най-вероятно ти е само свирката.А самата аларма е в купето.Но по скоро послушай Vladim.
        Fiat Bravo 1.9 JTD

        Коментар


          #5
          Алармата фабрично поставяна ли е, или допълнително?
          Frontera Sport, X20SE март 1998

          Коментар


            #6
            Vladim написа:
            Алармата фабрично поставяна ли е, или допълнително?
            Допълнително. Един червен диод ми свети в ляво от волана до стъклото. Ако проследя къде отива кабелът, което незнам как ще стане, защото не се вижда, би трябвало да ме отведе до алармата
            Coupe 1.8 16V

            Коментар


              #7
              Моята аларма пък като заключвам или отключвам нито звук се чува(освен тоя на централното), нито мигачите мигат и незнам защо така?Също на дистанционното имам 2 копчета, с едното отключва и заключва а другото не действа на нищо
              >>JDM<<

              Коментар


                #8
                Vladim написа:
                При по-старите аларми въпросното нагласяне на чувствителноста на шоковият датчик ставаше с едно малко тримерче. Завърташе се на ръка, или с малка отверка. При по-съвременните модели регулирането става с програмиране-т.е. след влизане в сервизен режим на алармата. Ако нямаш книжка в, която подробно е описано как става по-добре търси специалист.
                те новите пак си ги правят повечето с външен шок датчик,което много тъпо и не нужноиначе най лесно да си я намериш е да си проследиш кабелите на светодиода

                Коментар


                  #9
                  RAADOO написа:
                  Vladim написа:
                  Алармата фабрично поставяна ли е, или допълнително?
                  Допълнително. Един червен диод ми свети в ляво от волана до стъклото. Ако проследя къде отива кабелът, което незнам как ще стане, защото не се вижда, би трябвало да ме отведе до алармата
                  Да, това е добър подход стига да успееш да проследиш кабелчето! Като намериш алармата я разгледай, ако няма нещо, което да се върти по нея, или дупчица в която да влиза малка отверка прочети каква марка и модел е и сподели!
                  Frontera Sport, X20SE март 1998

                  Коментар

                  Working...
                  X