Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Евентуален проблем с AirBag-a?

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Евентуален проблем с AirBag-a?

    Здравейте от скоро съм горд собственик на Мареа 1.9ТД100 и днес ми се появи проблем. Слагах си музика-ново цд стъпало и баскаса и се наложи да махна таблото и левите прагове за да прекарам кабелите и след като приключих с всичко и сглобих и като запаля след няколко секунди ми светва лампата на въздушната възглавница и не ще да гасне. Откачих клемата на акумулатора за 15мин обаче пак свети. Възможно ли е да е възникнал проблем понеже дадох на контакт без табло за да вдигна стъклата и тогава да се е появила грешка? макар че миналата седмица сменях крушки на таблото и дори бях запалил без табло а нямах после проблем. Благодаря ви предварително за съветите

    #2
    Навсякъде всички пишат при свалено табло да не се дава контакт! Иди да ти изчистят грешките които е натрупало.
    Fiat Brava 1,6 16v '96, Fobos

    Коментар


      #3
      дано да е от това защото предния път като дадох на контакт и не ми отчете грешка странна работа. в четвъртък ще ходя при Христо в Ямбол моля се да се оправи

      Коментар


        #4
        Гаранция че грешката е от контакта при свалено табло. На всички упътвания които съм чел, примерно за смяна на крушки на таблото с големи червени букви е упоменато това ...

        Коментар


          #5
          ама и съм много тъп че не си вдигнах прозорците преди да тръгна да разглобавам ама сега поне ще е за урок надявам се и на други хора

          Коментар


            #6
            Колеги проблема продължава не можахме да изчистим грешката понеже Христо има проблем с софтуера и компютъра неможа да хване ЕСU-то на централата на AirBag-a някой има ли идея как сам да изчистя грешката или да каже дали някъде наблизо около Сливен има друг човек с софтуер за фиат който може да ми изтрие грешката. Мисля си за Стара Загора ама не съм сигурен има ли там сервиз на Фиат?

            Коментар


              #7
              Strabex написа:
              Колеги проблема продължава не можахме да изчистим грешката понеже Христо има проблем с софтуера и компютъра неможа да хване ЕСU-то на централата на AirBag-a някой има ли идея как сам да изчистя грешката или да каже дали някъде наблизо около Сливен има друг човек с софтуер за фиат който може да ми изтрие грешката. Мисля си за Стара Загора ама не съм сигурен има ли там сервиз на Фиат?
              В Стара Загора има оторизиран сервиз на Фиат. Казва се Примотек. http://www.fiat.bg/index.php?pid=24&id_woj=3
              Opel Astra J B14NET LPG / Daihatsu Terios
              Chevrolet Aveo

              Коментар


                #8
                Мерси запазих си час за понеделник дано поне те да успеят да изчистят грешката. По телефона много любезни и отзивчиви бяха някой ходил ли е там и има ли някакви впечатления от работата им?

                Коментар


                  #9
                  Strabex написа:
                  Мерси запазих си час за понеделник дано поне те да успеят да изчистят грешката. По телефона много любезни и отзивчиви бяха някой ходил ли е там и има ли някакви впечатления от работата им?
                  Да ходил съм и съм доволен от обслужването и от работата им. След като купих Мареата там правих обслужването на автомобила и съм доволен. Аз също имах проблем с въздушната възглавница и ходих там, за да ми чистят грешката, но при мен тя светна от самосебе си и след изчистването на грешката след ден два пак светна и ходих втори път пак да я изчистят. Лошото там е, че все още нямат достатъчно добре обучени хора, които да тълкуват грешките. На мен ме даваше грешка на шофьорския air bag и двата пъти, но така и не разбрах и те също къде точно е проблема. След второто изчистване на грешката нямам проблеми и дано и за напред да е така. Успех.
                  Opel Astra J B14NET LPG / Daihatsu Terios
                  Chevrolet Aveo

                  Коментар


                    #10
                    Благодаря ти много :D ще пиша в понеделник какво е станало

                    Коментар


                      #11
                      Не знам дали това е причината при еърбег-а, монтиран на Фиатките, но на един колега с Вектра се оказа изтекъл срок на спусъците (10г) и докато не ги смени ЕКУ-то му не миряса. Сега ми казва, че след смяната се въвеждал някакъв параметър в ЕКУ, по принцип така лъжели електрониката без да се подменят елементите на еърбега. Всичко това обаче за Опел.
                      Fiat Marea 1.8i 16V
                      Fiat Tipo 1.4i 8V
                      Fiat Punto 1.6i 8V
                      www.italauto-bg.net/forum/

                      Коментар


                        #12
                        Проблема беше отстранен грешката беше точно лампа на таблото. Останах с много добро впечатление от сервиза много коректни и точни цялостна диагностика ми направиха като гледаха абсолютно всичко и техниката им беше добра. От там си купих дори орнамента около цд-то

                        Коментар

                        Working...
                        X