Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Ел. инсталация кое къде се намира за фаровете за мъгла?

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    #16
    колега много трудно ще намериш кабелите и релето ако изобщо ги има,Аз имах същия проблем на бравото уж имало кабели и реле,Вьрзах ги за късите и година и половина засега не съм имал проблеми
    bravo 1.4 12v -11.1996 Калпав модел другпьт........
    aveo 1.4 16v -2008

    Коментар


      #17
      Колеги моля ви помагайте наистина имам сериозен проблем.Всичко кото съм теглил тук от сайта и от аутодатата не ми върши работа.Не става въпрос само за пустите му допълнителни фарове да оправям.
      BRAVA 1.4 12v - 1998г.


      http://vbox7.com/play:124bedab

      Коментар


        #18
        Скоро и аз ще се занимавам с тази операция и ще пиша за резултата.От вътрешната страна бронята има контури къде трябва да се изреже за гривните.Има ги и издатъците в горната част за захващане както и отоврите отдолу за захващане на петата на гривната.Има окабеляване до левия фар за мъгла ,но дали има реле и предпазител тепърва ще става ясно.Варианта за свързване към задните светлини за мъгла не е удачен защото той работи само на къси светлини.
        Fiat Bravo 1,4 12V; Lancia Zeta 2,0 Turbo; Fiat Doblo 1,9 Multijet 120 h.p.
        Fiat Marea Weekend ELX 1,9 TD - бившата

        Коментар


          #19
          На Бравата нямам пръскалки на фаровете, но имам окабеляване за тях. Обаче липсва релето което задейства помпата. Може би при всички модели се процедира така - има окабеляване, но липсва релето. Само предполагам де. Иначе реле трябва да има в жабката (Брава 98-2001 ELX), или поне празно гнездо за реле.
          Прикачени файлове

          Коментар


            #20
            Изрязах бронята и поставих фаровете за мъгла.Паснаха си идеално.Сега остава да ги свържа.Няма да се занимавам с оригиналната инсталация ,а ще ги захраня през едно реле с едно ключе в купето и това е.
            Fiat Bravo 1,4 12V; Lancia Zeta 2,0 Turbo; Fiat Doblo 1,9 Multijet 120 h.p.
            Fiat Marea Weekend ELX 1,9 TD - бившата

            Коментар


              #21
              Препоръчвам ти да вземеш изход от габаритите, ама не от контактния ключ, и от 87-ма клема през един диод да свържеш задните светлини. Така фаровете за мъгла ще работят само ако си включил габарити, и задните ще могат да бъдат пускани с тях. Ще стане като оригинално.

              Коментар


                #22
                ogi28b написа:
                Препоръчвам ти да вземеш изход от габаритите, ама не от контактния ключ, и от 87-ма клема през един диод да свържеш задните светлини. Така фаровете за мъгла ще работят само ако си включил габарити, и задните ще могат да бъдат пускани с тях. Ще стане като оригинално.
                Взех + за управление на релето от левия габарит.Поставих реле от фаровете на Алеко захраних го с + директно от акумулатора.Фаровете от днес си светят вече.Всичко ми струваше около 30 лв.Благодарности на колегата trace за подарените букси и колегите които ми продадоха фаровете за мъгла заедно с гривните.
                Fiat Bravo 1,4 12V; Lancia Zeta 2,0 Turbo; Fiat Doblo 1,9 Multijet 120 h.p.
                Fiat Marea Weekend ELX 1,9 TD - бившата

                Коментар

                Working...
                X