Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Идея за допълнителни фарове-темпра

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Идея за допълнителни фарове-темпра

    тъй като ми се налага да пътувам по нощите и често по междуселски пътища, където с часове не виждам кола и ми се иска да си пусна едни добри фарчета, та да ми е като бял ден. нямам халогени на темпрата, мога лесно да сложа, но идеята е да светят силно, не да осветяват пътя на 5 метра пред колата и то встрани. така че не ми трябват точно халогени, по-скоро допълнителни фарове. гледах каталози и си харесах разни моторджийски фарове, но поради многото сложнотии по доставянеи и цена и т.н. не ми се занимава. имам едни халогени оригинални от уно/така си дойде от белгия, баш оригинални дали са не знам/ и мисля да ги сложа, да сменя стъклата с нормални- от най-обиновенно стъкло, защото на тези май стъклото много разсейва светлината, може дори да сменя крушката с някоя 20-25 вата- ако има такива де. ако някой има идеи за такива доп. фарове, ще бъда благодарен да сподели, аз не съм го дообмисли докрай. в този аспект се чудя как ше се отрази на алтернатора един такъв товар, все пак няма да са постоянно включени, но поне за 3 часа от 6 часово пътуване. другото, което ме вълнува е дали ще издържи инсталацията на темпрата с крушки 90/100
    Lancia Lybra'99 2.4 JTD - 135hp
    Fiat Bravo'97 1,6 16v
    Fiat Tempra'91 1,6 mono

    #2
    Re: Идея за допълнителни фарове-темпра

    pakumba написа:
    тъй като ми се налага да пътувам по нощите и често по междуселски пътища, където с часове не виждам кола и ми се иска да си пусна едни добри фарчета, та да ми е като бял ден. нямам халогени на темпрата, мога лесно да сложа, но идеята е да светят силно, не да осветяват пътя на 5 метра пред колата и то встрани. така че не ми трябват точно халогени, по-скоро допълнителни фарове. гледах каталози и си харесах разни моторджийски фарове, но поради многото сложнотии по доставянеи и цена и т.н. не ми се занимава. имам едни халогени оригинални от уно/така си дойде от белгия, баш оригинални дали са не знам/ и мисля да ги сложа, да сменя стъклата с нормални- от най-обиновенно стъкло, защото на тези май стъклото много разсейва светлината, може дори да сменя крушката с някоя 20-25 вата- ако има такива де. ако някой има идеи за такива доп. фарове, ще бъда благодарен да сподели, аз не съм го дообмисли докрай. в този аспект се чудя как ше се отрази на алтернатора един такъв товар, все пак няма да са постоянно включени, но поне за 3 часа от 6 часово пътуване. другото, което ме вълнува е дали ще издържи инсталацията на темпрата с крушки 90/100
    Това с крушките по-добре не го пробвай. И аз си мисих да слагам по-силни крушки, че знаеш кви са ни фаровете ама не ми се рискуваше с инсталация. Все пак нали там е най-слабото място на нашите коли. Съседа на голфа е сложил такива и няма проблеми ама то е голф все пак. Него с квото и да го накичиш се ще е малко. А си мисля тъй като пътуваш дали няма да е по-добре да сложиш едни такива като на джиповете за лов отпред, разбирасе по-малки. С допълнителна инсталация реле и ключ. Имах една снимка на Мерцедес С 200 компресор с такива ама неговите бяха баж от джип и беше леко грозно. Слагаш ги до фаровете при решетката и готово.
    Темпра 1,6 i.e. 1994г. 853C1000 LPG
    Някога в миналото караше Фиат 127 1983г. 127A6.054
    Совалката средно на LPG
    Отишъл в затвора, попаднал на хора и станал човек

    Коментар


      #3
      мноо грозно. иначе и аз съм карал за малко един такъв голф с 2 доп. фара като ги пуснеш и все едно на лов си тръгнал. обаче хич не е естетично, затова мисля да ги сложа долу, да използвам само рефлектора на халогена/стъклата на халогените са спешъл да свети отрани на пътя и наблизо/, сменям стъклото и става като оригиналните на типо, само са малко по-дългички, може би ще се наложи да сменя и крушките. не съм ги гледал колко вата са, но препдолагам. иначе готови да си купя няма да намеря такива, които да ми свършат работа. аз като купих колата беше с 90/100, но бързо го смених и нямам наблюдения. иначе доп. фарове задължително през релата то е ясно
      Lancia Lybra'99 2.4 JTD - 135hp
      Fiat Bravo'97 1,6 16v
      Fiat Tempra'91 1,6 mono

      Коментар


        #4
        Може да сложиш на мястото на халогените подобни фарове и да преправиш стъклата и готово
        Темпра 1,6 i.e. 1994г. 853C1000 LPG
        Някога в миналото караше Фиат 127 1983г. 127A6.054
        Совалката средно на LPG
        Отишъл в затвора, попаднал на хора и станал човек

        Коментар


          #5
          Честно казано, ако ми се наложи да мисля за допълнителни фарове, изобщо не бих намерил подходящото място...Просто няма такова. Всичко би било в стил "цигански москвич".Освен това, по мое мнение темпрата има прекрасни фарове и никога не ми се е налагало дори и да помислям за допълнителни.Особено ако са чисти Много би ми се искало да кажа същото и за мерцедеса но не мога - "очите" му са пъти по-зле от тези на темпрата.Ти си знаеш, обаче аз мисля че се захващаш със безмислена кауза
          I'm not totaly useless! I can be used as a bad example...

          Коментар


            #6
            Esper написа:
            Честно казано, ако ми се наложи да мисля за допълнителни фарове, изобщо не бих намерил подходящото място...Просто няма такова. Всичко би било в стил "цигански москвич".Освен това, по мое мнение темпрата има прекрасни фарове и никога не ми се е налагало дори и да помислям за допълнителни.Особено ако са чисти Много би ми се искало да кажа същото и за мерцедеса но не мога - "очите" му са пъти по-зле от тези на темпрата.Ти си знаеш, обаче аз мисля че се захващаш със безмислена кауза
            така е, прав си,че ако сложа доп. фарове ще е баси селянията, освен ако не са долу на мястото на халогенините. аз тама мисля да си ги сложа- по бегли наблюдения има място на борнята, трябва просто да се изреже, дори отдолу има стърчащи пъпки да завиеш в тях винтовете. не съм го гледал обстойно, но на пръв поглед е така. обаче прост халоген не може да ми свети така че да освети пътя, халогените са да осветяват очертанията на пътя в мъгла- затова ще сменя стъклата. пък на мен фаровете не ми харесват, дори да светят добре пак искам да ми е като ден, понеже имам участъци които са междуселски пътища и в 2 посред нощ далеч от главен път, които и малко хора познават, то просто няма никой, друго си е да е като ден събота-неделя ще се позанимавам и ако направя нещо ще постна и снимки. я си кажи мнението ако сложа едни крушки 20-25 вата/има ли такива/ дали би натоварило много алтернатора
            Lancia Lybra'99 2.4 JTD - 135hp
            Fiat Bravo'97 1,6 16v
            Fiat Tempra'91 1,6 mono

            Коментар


              #7
              pakumba написа:
              така е, прав си,че ако сложа доп. фарове ще е баси селянията, освен ако не са долу на мястото на халогенините. аз тама мисля да си ги сложа- по бегли наблюдения има място на борнята, трябва просто да се изреже, дори отдолу има стърчащи пъпки да завиеш в тях винтовете. не съм го гледал обстойно, но на пръв поглед е така. обаче прост халоген не може да ми свети така че да освети пътя, халогените са да осветяват очертанията на пътя в мъгла- затова ще сменя стъклата. пък на мен фаровете не ми харесват, дори да светят добре пак искам да ми е като ден, понеже имам участъци които са междуселски пътища и в 2 посред нощ далеч от главен път, които и малко хора познават, то просто няма никой, друго си е да е като ден събота-неделя ще се позанимавам и ако направя нещо ще постна и снимки. я си кажи мнението ако сложа едни крушки 20-25 вата/има ли такива/ дали би натоварило много алтернатора
              Долу крушките са H1 и мисля че няма по-малка мощност от 55W за този стандарт. Поне аз не съм виждал.Сигурен съм че няма разлика в типа на генераторите на моделите със и без халогени, така че няма да имаш проблем с консумацията дори да сложиш 2x55W - стандартните.Предполагам със други стъкла ще успееш на концентрираш снопа по-напред.Лошото е че каквито и да сложиш ще бъдат много ниско а за ефекта който гониш трябва да бъдат точно на високо.Съвсем пък е друг въпроса че ще таковаш таковата на тези с които се разминаваш Имай предвид че оргиналните нямат нищо за настройка - нито рефлектора се мести, нито самия фар в бронята. На мерцедеса например (W210) рефлеторите могат да се регулират във всички посоки и са подобни по размер.Ама само подобни Според мен обаче най-добър ефект би постигнал с ъпгрейд към един хубав ксенон. Без да се занимаваш с експерименти по стъкла и видове фарове, дали ще има нужния ефект или не...Цената обаче не я коментирам
              I'm not totaly useless! I can be used as a bad example...

              Коментар


                #8
                ясно, ми значи скоро ще има продължение по темата. за ксенона абсурд да дам пари колкото половината кола струва.
                Lancia Lybra'99 2.4 JTD - 135hp
                Fiat Bravo'97 1,6 16v
                Fiat Tempra'91 1,6 mono

                Коментар


                  #9
                  pakumba написа:
                  ясно, ми значи скоро ще има продължение по темата. за ксенона абсурд да дам пари колкото половината кола струва.
                  Вчера гледах една Мазда имаше допълнителни фарове на решетката, но не бяха преправяни ами самата решетка си беше така оригинала и се сетих, че тук във форума се продаваше еда такава от Типо също изглеждаше оригинална. Ако не се лъжа колегата Абарт я продаваше, а преди това беше на негова кола. Ако може да се изровят снимки да видиш как стояха няма да е зле.ПС Намерих снимка това с червеното той го е оградил че нещо било счупено там
                  Прикачени файлове
                  Темпра 1,6 i.e. 1994г. 853C1000 LPG
                  Някога в миналото караше Фиат 127 1983г. 127A6.054
                  Совалката средно на LPG
                  Отишъл в затвора, попаднал на хора и станал човек

                  Коментар


                    #10
                    я

                    Ами колега като искаш да сменяш крушките за да си спокоен си вземи едни OSRAM COOL BLUE там вече си избери да ли да са +50,+30 или нормални те осветяват доста добре, а и не са скъпи,аз лично тази седмица ще слагам такива.Има доста мнения на тази тема използваи търсачката и ще видиш и др. видове крушки което може да ти послужи
                    FIAT - TIPO 2.0i.е

                    Коментар

                    Working...
                    X