Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Релета на халогените или...?

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Релета на халогените или...?

    Здравейте! Не зная дали ще успеете да ме разберете, но ще се опитам да обясня. Видях, че на един автобус Сетра има някакви режими на присветкане, т.е. когато например са включени габаритите и халогените или късите и халогените, чрез задържане на лоста на светлините на горе без да се превключва на дълги(само светлинен клаксон)едновременно със светкането на дългите халогените изгасват. След като лоста се пусне халогените отново светват. А когато светят само габаритите или късите, след като се задържи лоста или превключи на дълги, халогените светват. Мисля си, че има някакви релета, които вършат тази работа. Някой, когото е по на "ти" с електрониката има ли представа дали мога да си го направя това на Темпрата? Поздрави!

    #2
    Ми аз нещо не разбрах добре... Значи:- Когато си на къси и халогени, като намигнеш искаш да се гасят халогените.- На къси без халогени, при намигане, палиш халогените.Такава ли е идеята?И каква е практическата полза? Да има по-открояващо се святкане?По принцип всичко може да се направи, при темпрата късите и халогените се палят през релета от лостчето.Ще се наложи да се сложи малко електроника между тях и ще стане.Аз обаче не бих си отворил толкоз работа за такава шукария
    I'm not totaly useless! I can be used as a bad example...

    Коментар


      #3
      Става, но според мен няма смисъл а и работата ще е доста надали някой електричар ще се хване да прави такова нещо.
      HONDA I-VTEC

      Коментар


        #4
        Освен това ще се наложи модифициране на лостчето на светлините - сигнала за "намигането" трябва да излезе извън ключа съвсем независимо от сигнала за включване на дълги светлини и да отиде във въпросната електроника.Във фабричното изпълнение от ключа излиза просто един сигнал за дълги светлини, независимо дали е от "намигане" или системата е превключена на дълги.Така че тази идея е свързана с доста работа и това според мен я обезмисля.За мен мога да кажа че не бих се захванал с това
        I'm not totaly useless! I can be used as a bad example...

        Коментар


          #5
          StreetGlow,не забравяй,че пусковия режим намалява живота на лампата.Що ти трябва през месец да сменяш крушки ?
          Fiat Tempra 1.8 i.e. DOHC SW

          Коментар

          Working...
          X