Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Предни колони за ПУНТО 2

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Предни колони за ПУНТО 2

    Не мога да намеря мястото за предните колони на ПУНТОТО от подписа.Задните някой ги беше чопнал, но сложих нови,а за предните не мога да намеря място.Някой знае ли?
    FIAT PUNTO GT1 Kyron 2000xdi nisan serena 1.6

    #2
    Помогнете,бре хора.В събота мога да се поборя с музиката,ако някой даде акъл.
    FIAT PUNTO GT1 Kyron 2000xdi nisan serena 1.6

    Коментар


      #3
      аз имам пунто 2ка колоните ми са на вратата(вратите) и мисля че така са излезнали от завода , не мисля а съм сигурен !... така че... нз !!!и мойто пунто е от 2002 година гледай интструкцийте! има ги някъде в форума дано да се оправиш .... А и имам и отзад колони ! пак фабрично правени ама ако си слагам яка музика въобще няма да разчитам на тях голям боклук!!!! вкарваш яко кинта и се кефиш :D
      Punto 2002 - смачкано

      Коментар


        #4
        Re: Предни колони за ПУНТО 2

        tinalex написа:
        Не мога да намеря мястото за предните колони на ПУНТОТО от подписа.Задните някой ги беше чопнал, но сложих нови,а за предните не мога да намеря място.Някой знае ли?
        При мен стои същия проблем. Няма предвидено място за колонки на предните врати. На местото, където трябва да се намират колонките има някакъв пластмасов джоб. За да се монтират колонки е необходимо той да се отстрани и на негово място да се монтира някакъв адаптер за тонколона и съответно и тонколона. В момента имам само две тонколони до задното стъкло, за които си имаше предвидено място. В процес съм на търсене на съответния адаптор за тонколона на предната врата, но нямам идея откъде да се намери. Ако някой знае моля да сподели. Едва ли ще се продава в магазин, но трябва да се потърси. Иначе предлагат изработка на такъв в "Авител".

        Коментар


          #5
          Мястото за говорители в предните врати е опция и се предлага стандартно в ELX версиите. Така е при Пунто 1, вероятно и при двойката е същото положение.
          Не знам дали знаете, но "не знам" се пише отделно!
          Fiat Punto 1.2 SX 2000 г.

          Коментар


            #6
            Много ме успокоихте.И сега как ще си сложа колонки.Само със задните не е добре.Дали да не изрежа корите на предните врати.Жал ми е.
            FIAT PUNTO GT1 Kyron 2000xdi nisan serena 1.6

            Коментар


              #7
              Един колега от форума е публикувал снимки от неговото Пунто 2, където се виждат ясно колонките разположени на двете предни врати:http://upload5.postimage.org/74878_a...9/PC313028.jpg

              Коментар


                #8
                Re: Предни колони за ПУНТО 2

                tinalex написа:
                Не мога да намеря мястото за предните колони на ПУНТОТО от подписа.Задните някой ги беше чопнал, но сложих нови,а за предните не мога да намеря място.Някой знае ли?
                Тъй като моето беше без радиоподготовка си купих оригиналните панели за колоните от "Т&N CAR".Доставката беше с поръчка и мисля, че това струваше около 70 лв, не си спомням.Простто не исках да правя разни "HOME MADE"простотии.Звънни им.
                SUZUKI SX 4/1.9 DDiS, 120 кс/8V, 4X4

                Коментар


                  #9
                  Колега, успя ли да решиш проблема с колонките? Ще ми бъде от полза да знам как си постъпил.

                  Коментар


                    #10
                    Свалих пластмасовия панел на мястото където трябва да има колона,свалих кората от вратата.На нея е хванат вътрешен панел,който може да се пробие и да му се монтира до 12см говорител.Кабелите за колонките са хванати отвътре на кората и трябва само да се вържат.Обаче звукът е ужасно тенекиен.Вече почвам да съжалявам,че ги сложин.А уж колоните са Магнат.
                    FIAT PUNTO GT1 Kyron 2000xdi nisan serena 1.6

                    Коментар


                      #11
                      Да не си объркал поляритета?Виж си и настройката на радиото-бас,високи....Като се замисля от 12см финки не може да се очаква много...
                      Brava ELX 1,6 16V, 90PS , LPG BRC Sequent24
                      Мarea SW ,SX 1,6 16V, 103PS, LPG Zenit JZ2005

                      Коментар


                        #12
                        Благодаря за споделения опит! Това, че има кабели е много добре. Преди време махнах първия пластмасов панел, но при втория ударих на камък, понеже се оказа, че трябва да се махат корите, а това още незнам как става. Не е възможно да се монтира по-голяма колона като се пробие втория пластмасов панел. Както казваш ти 12 см максимум. Иска ми се поне 17см двулентова колонка да сложа. Това ще е свързано с голяма доработка обаче. Интересувам се с какъв материал бих могъл да изграждам пластмасовата част около дупката във втория пластмасов панел за тонколоната в случай, че реша да я изрежа по-голяма. Трябва да е нещо пластично, което впоследствие се втвърдява и на което да може да се придаде цвят или да се закупи като вече оцветен материал.Между другото как се маха касетофона от гнездото. Само с дърпане или има някаква техника?

                        Коментар


                          #13
                          Най-вероятно си прав-обърнал съм кабелите.Хубаво е да се мисли.А колонките са ми 10см-премерих ги.Утре ще погледна.Благодаря.
                          FIAT PUNTO GT1 Kyron 2000xdi nisan serena 1.6

                          Коментар


                            #14
                            Как се маха CD-то от гнездото? Само с дърпане или има някаква техника и подходящ инструмент?CD-то е Pioneer DEH-2900MP. Колата е фиат Пунто 2. Между другото търся да закупя обсъжданите пластмасови панели и пуснах обява тук: http://www.fiat-bg.org/forum/viewtopic.php?t=15244Така, че разменям моите два пластмасови джоба за два панела за колонки с доплащане.

                            Коментар


                              #15
                              krusanov написа:
                              Как се маха CD-то от гнездото? Само с дърпане или има някаква техника и подходящ инструмент?CD-то е Pioneer DEH-2900MP. Колата е фиат Пунто 2. Между другото търся да закупя обсъжданите пластмасови панели и пуснах обява тук: http://www.fiat-bg.org/forum/viewtopic.php?t=15244Така, че разменям моите два пластмасови джоба за два панела за колонки с доплащане.
                              Не се притеснявай, даже и мойте старите джобове ще ти дам да ти стане доплащането по-малко! Ти наистина ли говориш сериозно? И мислиш, че ще намериш човек който да си махне панелите с място за колоните и ще сложи джобове.Опитай в TOYAGA, но не съм сигурен дали и тяхните панели които ще ти измайсторят ще са по-евтини от тези които ще поръчаш в T&N CAR! 140 лв струва комплекта за двете врати... дам, мерак се гаси с пари.. за съжаление! Успех!
                              SUZUKI SX 4/1.9 DDiS, 120 кс/8V, 4X4

                              Коментар

                              Working...
                              X