Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Озвучаването на колата. Цени, съвети, решения...

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Озвучаването на колата. Цени, съвети, решения...

    Здравейте,повод да започна темата е, че реших да слагам музика на колата ама така да се каже малко по-силничка. Идеята ми дойде от това, че съвсем наскоро ми подариха това >>> http://m2-shop.com/shop/car/cd/kenwo....jpgНямам идея как да го ползвам като е само говорител и реших, че трябва да питам тук дали мога да разчитам на някоя фирма за направата на музиката в колата, горе-долу колко ще ми струва и разни други тайни, в които не съм посветен. Имам CD player в колата, който е Blaupunkt >>> http://www.autobedarf-schwalfenberg....итането ми е откъде да тръгна и изобщо става ли нещо от касетофона?Ще съм благодарен на всякакви предложения, цени и идея за това как да продължа!Предварително благодаря!П.С. Колата е Пунто ако това има значение.

    #2
    ако е с фирма ти излезне скъпичко иначе ако решиш да си без багажник - усилвател и туба там елипси на кората и отред по хубави колони и мисля че ти се получи прилична музика
    Lybra 2.4jtd intensa 06.2002
    Marea 1.9 TD100 HLX -07/97
    Punto 1.2 16v Sporting -11/97 еx - На части

    Коментар


      #3
      Колега с това СД не може да извадиш нищо особено,просто е нисък клас.За сравнение СД Alpine 9851 плюс колони Alpine SPE 6903 елипси 6 на 9 монтирани отзад,а отпред Helix Blu 2 компонентни, бас във вратите а пищялките горе с работа 1000 лв. във Тояга за 1 ден.Mонтирани са на Мареа седан. Та въпроса опира до парите.

      Коментар


        #4
        Колега с това СД не може да извадиш нищо особено,просто е нисък клас.За сравнение СД Alpine 9851 плюс колони Alpine SPE 6903 елипси 6 на 9 монтирани отзад,а отпред Helix Blu 2 компонентни, бас във вратите а пищялките горе с работа 1000 лв. във Тояга за 1 ден.Mонтирани са на Мареа седан. Та въпроса опира до парите.

        Коментар


          #5
          Кажи и какво е Пунтото. Има разлика от пунто до пунто. Например, отпред в таблото можеш да срожиш само пищялки в каквото и да е пунто. Във вратите ще са ти говорителите за средни и ниски. Това означава направа на каси за тях по колата. Отзад трябва да помислиш къде ще са говорителите за ниските, за пищялки до 10см има място. Почни от тук.Аз на Типото съм сложил среди с пищялки на 4-те места ( малки среди с кондензаторчета за филтър ), отзад имам един бас с усилвател, така нищо не се реже и преправя по колата. Кофти е, че не ми харесват средите ми в момента.
          Сега Фруктиера в БГ и Додж навън
          Карал Типо 1.6 75 ->Пунто 1.2 75->Браво 1.9Д->Стило 1.9 JTD

          Коментар


            #6
            Ми Пунтото е 94 година края. С 4 врати е има AirBag и климатик. Личи че не разбирам от коли. Ако дойда на срещите дали ще мога да си поговоря с някой за това? Все пак благодаря за съветите. Дали някой може да каже точно какъв усилвател ми трябва и какво да правя този говорител, който ми подариха. Къде точно да го забия? Вярно багажника не е от най големите, но пък мисля да жертвам малка част от него. Поздрави на всички и благодаря за ценните съвети.

            Коментар


              #7
              В никакъв случай thunder ! Друго каквото искаш слагай, но тази марка я избягвай..усилватели, туби всичко гори рано или късно.

              Коментар


                #8
                Еми ако си решил да си жертваш багажника, слагаш го това нещо в една каса. Връзваш го през един усилвател и се кефиш На сайта на Hertz можеш да намериш подробно обяснение как да си направиш каса за конкретния говорител. Ако все пак не искаш да си жертваш багажника, можеш да сложиш компонентни системи във вратите. Аз съм с такива на Hertz и съм супер доволен от силата и качеството на звука :P Но тогава няма какво да го правиш това кюмбенце дето са ти го подарили...

                Търся Фиат Мареа

                Коментар


                  #9
                  djaleks написа:
                  Ми Пунтото е 94 година края. С 4 врати е има AirBag и климатик. Личи че не разбирам от коли. Ако дойда на срещите дали ще мога да си поговоря с някой за това? Все пак благодаря за съветите. Дали някой може да каже точно какъв усилвател ми трябва и какво да правя този говорител, който ми подариха. Къде точно да го забия? Вярно багажника не е от най големите, но пък мисля да жертвам малка част от него. Поздрави на всички и благодаря за ценните съвети.
                  Със сигурност, ако niksun дойде. С тоя човек никога не се засичаме
                  Сега Фруктиера в БГ и Додж навън
                  Карал Типо 1.6 75 ->Пунто 1.2 75->Браво 1.9Д->Стило 1.9 JTD

                  Коментар


                    #10
                    bscsystem написа:
                    В никакъв случай thunder ! Друго каквото искаш слагай, но тази марка я избягвай..усилватели, туби всичко гори рано или късно.
                    за усилвателите и аз така съм чул но виж с такива колони съм близо година нямам проблеми с по голям магнит са ама трябва и да си знаеш докъде можеш да ги увеличаваш а не само до дупка.иначе да колега niksun ще ти помогне доста за по тоя въпрос
                    Lybra 2.4jtd intensa 06.2002
                    Marea 1.9 TD100 HLX -07/97
                    Punto 1.2 16v Sporting -11/97 еx - На части

                    Коментар


                      #11
                      Виж в това сайтче има и форум към него http://www.ljclub.net/ момчетата са много отзивчиви и компетентни ще си сретнеш приличен саунд за прилични пари. Относно стъпалата Тъндър не слушай мнения от хора който са чули от някого близо година ползвах такъв и още година работи при момчето на което го продадох. Много тормоз е изтърпял и се размина за тва време само с изгорели 2 крайни транзистора около 10 лв за ремонт. Да не говорим колко тарикати от разни фирми чоплят табелките Тъндър и лепят разни други надписи и ги пробутват за една торба пари като са спокойни че няма клиента да дойде да им го удари по главата. Но за всичко ще прочетеш в формучето на саита които ти дадох там пишат наистина маниаци

                      Коментар


                        #12
                        Страхотни сте! Благодаря! Сега ще се позачета в този сайт. Виждам, че има и неща по мойта диджейската част Поздрави на всички!

                        Коментар


                          #13
                          Аз в мойто Пунто за около 600 лв. си спретнах прилична музичка:CD: Sony CDX-GT410U - 259 лв.Предни говорители: имеше монтирани Alpine SXE-0825SЗадни говорители: Blaupunkt GTx203 - 89 лв.Усилвател: Blaupunkt GTA 2 SpecialТуба: Blaupunkt GTt 300 - 179 лв. (с усилвателя на промоция в Техномаркет)Кабели + монтаж - 100 лв.Кората по старата режеш една от дървена или ПДЧ плоскост, обличаш я с плат за авто-таван (с дунапрен) и става6 точки.За тубата и усилвателя съм чувал доста кофти отзиви, но в малкото купе на Пунтото си вадят приличен звук. Естествено има още какво да се желае, но тези желания изискват още свободни левчета
                          Прикачени файлове
                          FIAT Punto 1.7TD

                          Коментар


                            #14
                            ешшш :D как си го сложил централно от едната страна слагаш тубата от друга слагаш газовото :D ако се опиташ да пъхнеш в тоя багажник нещо мн гадно ще ти стане :D
                            Punto 2002 - смачкано

                            Коментар


                              #15
                              е тука стъпвам здраво - гледайте сега пичове - туба и хубав звук трудно могат да се комбинират в ено възхвалително изречение. Тубата е от много тънък материал и е с цилиндрична форма , това кара говорителя не да вади бас , а просто да "лумти" , за хубав бас ви трябва каса (изчислена за съответния говорител със съотетните бас рефлкеси) на сайтовете на повечето марки говорители можете да вземете размерите за съответната кутия . Кутията може да се изработи от ПДЧ или иначе казано талашит с дебелина не по малко от 17 милиметра . Много трябва да се внимава с избора на усилвател - Тьндьр са усилватели с наистина голяма изходна мощност , но нямат никакви филтри , което довежда до недобър сигнал , нерационално използване на възможностите на говорителя и в последствие повреждането му (според мен ако се взема усилвател е добре да е с марка megavox - не са много по скъпи но са доста по добри). Също така важно е нискочестотния говорител (басовия) да свири само бас , като нито говорителя , нито усилвателя към него е добре да се товарят с средни и високи . Колкото до средите и високите - инсталирате си широколентови говорители в гнездата на оригиналните (по възможност да са от добра марка ) връзвате ги на усилвател с HP филтър (ако усилвателя няма такъв просто връзвате по един кондензатор на 47 микрофарада на + между говорителя и усилвателя ) По този начин широколентовите говорители няма да се товарят с бас , който и без това идва от касата в багажника и ще има възможност за повече "надуване" Доста хаотични обяснения но общо взето е това - който се интересува от нещо за аудио - винаги бих помогнал със моите макар и скромни знания в тази насока В момента правя озвучението в моето браво , работа в прогрес е като го завърша обещавам снимки (всичко е home made включително усилвателите)Успех с правенето на озвучението колеги !!!
                              Fiat Bravo 1.4 SX Klima, LPG ,Avansator, Xenon, high-end stereo
                              части за 1.4 http://forum.fiat-bg.org/viewtopic.php?t=56320
                              части за темпра http://forum.fiat-bg.org/viewtopic.php?t=56318
                              тел. 0883437022

                              Коментар

                              Working...
                              X