Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Портативен "Мултимер-Осцилограф"

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Портативен "Мултимер-Осцилограф"

    Колеги, някой чувал ли е / виждал ли е у нас да се продава такъв уред - мултимер осцилограф. Освен, че мери стандартните - ток, напрежение, съпротивление и др. той има възможност на дисплея си да показва и грфака на сигналите. Този уред е много полезен при точното диагностициране на датчиците, в т.ч и ламбда сондата. По сайтовете гледах една руска разработка и беше доста приличен - имаше изход и за компютър. Ако някай знае нещо повече нека да сподели.
    Tempra 1.8 i.e. SX SW 1995 г.
    двигател 836А5.000 MPI-WEBER- MARELLI IAW 8F

    #2
    Re: Портативен "Мултимер-Осцилограф"

    Petko написа:
    Колеги, някой чувал ли е / виждал ли е у нас да се продава такъв уред - мултимер осцилограф. Освен, че мери стандартните - ток, напрежение, съпротивление и др. той има възможност на дисплея си да показва и грфака на сигналите. Този уред е много полезен при точното диагностициране на датчиците, в т.ч и ламбда сондата. По сайтовете гледах една руска разработка и беше доста приличен - имаше изход и за компютър. Ако някай знае нещо повече нека да сподели.
    Има такива мултимери, да.В магазина на Електронинвест има доста уреди, даже на 1 страница им се мъдри точно такъв, какъвто търсиш:Също така съм виждал модели на FLUKE с графични дисплеи но там цените са страшни...Продават се от Комет Електоникс но мисля че съм виждал FLUKE и в едно магазинче на ул. Сердика.Не че там са много евтини, де... Тарикатски машинки са но са съпички. За едното хоби не са оправдани, мисля.Особено при положение че можеш да попаднеш на руски осциолоскоп за около 100лв...
    I'm not totaly useless! I can be used as a bad example...

    Коментар


      #3
      Ползвам ето този уред купен от Електронинвест Общо взето за цената е приличен ... http://www.electroninvest.com/shop/i...22M_manual.pdf-----------------------------------------------------------------------------------------------------А в къщи съм с един такъв

      Коментар


        #4
        Вярно е, че са доста скъпи. Една фирма от Стара Загора продава ламбда монитор- осцилограф. Цената му е 80 лв. Не е точно, като професионалните но може да свърши работа. За проверка на ламбда сондата може да се ползва, но не знам как ще показва други сигнали.Повече подробности има тук: http://runel-tech.com/
        Tempra 1.8 i.e. SX SW 1995 г.
        двигател 836А5.000 MPI-WEBER- MARELLI IAW 8F

        Коментар


          #5
          Petko написа:
          Вярно е, че са доста скъпи. Една фирма от Стара Загора продава ламбда монитор- осцилограф. Цената му е 80 лв. Не е точно, като професионалните но може да свърши работа. За проверка на ламбда сондата може да се ползва, но не знам как ще показва други сигнали.Повече подробности има тук: http://runel-tech.com/
          E, то ако основната ти цел е да си премериш ламбда сондата, ясно е че не е оправдан осциолокоп от горния тип.То е все едно да убиеш врабче с топ
          I'm not totaly useless! I can be used as a bad example...

          Коментар


            #6
            Esper написа:
            E, то ако основната ти цел е да си премериш ламбда сондата, ясно е че не е оправдан осциолокоп от горния тип.То е все едно да убиеш врабче с топ
            Целта ми е не само ламбда сондата, а и сигналите от всички останали датчици, които не са малко. Ако един датчик работи, но не както трябва, това оказва голямо влияние върху работата на двигателя и трудно се открива. Аз имам Виза Унискан, но тя показва само дали работят или не датчиците. Компютъра на колата не винаги отчита грешка, ако параметрите не се отклоняват значително от нормалните стойности. Всяка грешна информация подадена от съответния датчик води до промяна на режима на работа на двигателя.
            Tempra 1.8 i.e. SX SW 1995 г.
            двигател 836А5.000 MPI-WEBER- MARELLI IAW 8F

            Коментар

            Working...
            X