Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Светодиоден оборотомер

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Светодиоден оборотомер

    Дали някой може да ме ориентира от къде може да се купи такъв, колеги?Преди време съм ги виждал, отделен, кръгъл прибор предназначен за монтиране върху табло.Скалата му преставляваше около 16 светодиода наредени по периметъра на кръга и бяха с различен цвят за различните режими иако не се лъжа, светеха в режим "стълбица".Ще ми свърши работа какъв да е, стига да бъде цяло изделие, с кутия и за предпочитане "аналогова" скала.Търсих с Гугъл но май не намирам модел с такава визия.Едно приятелче ме агитира да му монтирам в маздата такъв и търся решението...Ако някой се сеща да е срешал в магазин такова нещо, нека сподели, моля!10х!
    I'm not totaly useless! I can be used as a bad example...

    #2
    Ето ти един полуготов вариант http://neomontana.dir.bg/kit157.htm само че е цифров при добро желание може да се преработи и с линейна скала сменят се дешифраторите от двоични-седемсегменте код на двоично - десетични и се редят обикновени диоди

    Коментар


      #3
      Re: Светодиоден оборотомер

      Esper написа:
      Дали някой може да ме ориентира от къде може да се купи такъв, колеги?Преди време съм ги виждал, отделен, кръгъл прибор предназначен за монтиране върху табло.Скалата му преставляваше около 16 светодиода наредени по периметъра на кръга и бяха с различен цвят за различните режими иако не се лъжа, светеха в режим "стълбица".Ще ми свърши работа какъв да е, стига да бъде цяло изделие, с кутия и за предпочитане "аналогова" скала.Търсих с Гугъл но май не намирам модел с такава визия.Едно приятелче ме агитира да му монтирам в маздата такъв и търся решението...Ако някой се сеща да е срешал в магазин такова нещо, нека сподели, моля!10х!
      Имам един подобен Бях си го купил за Уното, но то е дизел,и е малко по сложно да се монтира.
      Прикачени файлове
      Fiat Bravo 1.9 JTD

      Коментар


        #4
        stenli написа:
        Ето ти един полуготов вариант http://neomontana.dir.bg/kit157.htm само че е цифров при добро желание може да се преработи и с линейна скала сменят се дешифраторите от двоични-седемсегменте код на двоично - десетични и се редят обикновени диоди
        Здравей колега, от Пазарджик съм.Имам желание да закупя такъв оборотомер.Откъде и как може да се купи ?

        Коментар


          #5
          rumen59 написа:
          stenli написа:
          Ето ти един полуготов вариант http://neomontana.dir.bg/kit157.htm само че е цифров при добро желание може да се преработи и с линейна скала сменят се дешифраторите от двоични-седемсегменте код на двоично - десетични и се редят обикновени диоди
          Здравей колега, от Пазарджик съм.Имам желание да закупя такъв оборотомер.Откъде и как може да се купи ?
          Виж тук за накой близък до теб дилър.
          gmg_service написа:
          Имам един подобен Бях си го купил за Уното, но то е дизел,и е малко по сложно да се монтира.
          Това не е зле като визия въпреки, че френда доколкото го усещам, дърпа повече към кръгъл прибор.Все пак от къде е купуван този обототомер?Или модел някакъв, за да поровя за проиводител?
          I'm not totaly useless! I can be used as a bad example...

          Коментар


            #6
            re

            Това не е зле като визия въпреки, че френда доколкото го усещам, дърпа повече към кръгъл прибор. Все пак от къде е купуван този обототомер? Или модел някакъв, за да поровя за проиводител?
            Модел няма.На капака от пред пише CARTRON Tacho meter а на гърба CAR MATE Japan
            Fiat Bravo 1.9 JTD

            Коментар

            Working...
            X