Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Променяща се скорост на мигачите

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Променяща се скорост на мигачите

    От 1-2 месеца забелязах следния симптом... Примерно карам със 60 и пускам мигача - мига си нормално както е на празен ход. Малко преди завоя като почна да спирам мигача почва да мига 2-3 пъти по-бързо. На какво може да се дължи това? От почти две години я карам тая кола и по електрониката не съм пипал нищо освен сменен акумулатор. Днес купих един пистов ремък, но ще го сменям в събота, че след работа е тъмно вече. Ремъка никога не ми е свирил, но може и да превърта без да свири. Някакви идеи?
    Fiat Brava 1.4SX '97 (Бензин & Метан)

    #2
    Re: Променяща се скорост на мигачите

    spark написа:
    От 1-2 месеца забелязах следния симптом... Примерно карам със 60 и пускам мигача - мига си нормално както е на празен ход. Малко преди завоя като почна да спирам мигача почва да мига 2-3 пъти по-бързо. На какво може да се дължи това? От почти две години я карам тая кола и по електрониката не съм пипал нищо освен сменен акумулатор. Днес купих един пистов ремък, но ще го сменям в събота, че след работа е тъмно вече. Ремъка никога не ми е свирил, но може и да превърта без да свири. Някакви идеи?
    Същия проблем го имаме и на ситроена :D
    ex'Fiat Tipo | ex'Lancia Dedra 2.0 | ex'Alfa 155 1.7TS | ex'98 Lancia Dedra 1.9td SW | ex'ALFA 164 2.0TS | ex'Lancia Delta 1.6i | ex'Fiat Coupe 1.8 16V VFD | ex'Fiat Bravo 2.0 20V HGT

    Коментар


      #3
      за светлини

      някъде маса няма добра или по релетата връзка или е изгоряла крушка. не добри съединения на жиците.
      КЛЮЧАРА е тук – https://goo.gl/maps/GvEGbSeq7nk
      Пунто http://www.punto.mysteria.cz/puntoMk1/schema7.htm
      http://www.autoinfo24.ru/rukovodstva.../inomarki/fiat

      Коментар


        #4
        Re: Променяща се скорост на мигачите

        spark написа:
        От 1-2 месеца забелязах следния симптом... Примерно карам със 60 и пускам мигача - мига си нормално както е на празен ход. Малко преди завоя като почна да спирам мигача почва да мига 2-3 пъти по-бързо. На какво може да се дължи това? От почти две години я карам тая кола и по електрониката не съм пипал нищо освен сменен акумулатор. Днес купих един пистов ремък, но ще го сменям в събота, че след работа е тъмно вече. Ремъка никога не ми е свирил, но може и да превърта без да свири. Някакви идеи?
        Пробвай на място- с натисната спирачка и включен мигач и после без спирачка, да видиш има ли зависимост от включването на стоп светлините!

        Коментар


          #5
          Дефектираща крушка или клема на стоп който дава на късо със стоп светлината. А щом се случва накто спираш значи е второто. Почисти си клемите на задните стопове и виж дали ти работят коректно задните светлини или имаш утечки.
          Alfa Romeo 147 1,6 ts, 2002 и то само на бензин...
          Alfa Romeo 159 SW ti, 2,4JTDm, Nero carbonio.
          ..т'ва е Алфа,последното което губиш е надежда...

          Коментар


            #6
            ХахАХа и аз го имам тоя проблем ама при мене е обратното,аз като давам газ свети по силно, а като спирам почда намалява дори някои път като спра на място направо спира да светиного учудващо.А като тресна под ВОЛАНА се оправя на какво се дължи това се пита в задачата.
            Bravo JTD
            *Stage 1 Cold Air Intake
            *Stage 2 Software upgrade "remap"
            *Stage 3 Boost Pressure Control Valve
            *Stage 4 TuRbo gt1756 Hibrid

            Коментар


              #7
              лелеле кви работи говорите бе хора, мига ли ви по-бързо мигача значи има изгоряла крушка/или не свети без да е изгоряла/ обикновено отзад на стопа като натиснеш спирачка и си пуснал мигач и се почва една дискотека и сигурно тогава изгасва задната крушка на мигача и затова почва да мига по-бързо. всички фиатове страдат
              Lancia Lybra'99 2.4 JTD - 135hp
              Fiat Bravo'97 1,6 16v
              Fiat Tempra'91 1,6 mono

              Коментар


                #8
                за да имаш тоя проблем 2-3 пъти по бързо да мига мигача със спирачката-наистина със сигурност имаш и цветомузика отзаде всичко се оправя мн лесно- масата на целия стоп не контактува добре.почистваш клемите внимателно а ако не се оправя изведи една жица от общата маса на всичките крушки и я свържи към ламарината на колата
                Tipo 1.6 i.e. '94

                Коментар


                  #9
                  Дам.Проблема е от масата 100%.А по пвод забързващите се и забавящи мигачи и аз го имам този проблем ама е малко по-различен.Ако да кажем оставя дълго време колата на авариини се изменя скоростта на мигането.С малко ама се усеща - дължи се на увеличването на температурата в самото реле и изменението на стойността на някой елемент (резистор или кондензатор идея нямам).Принципно те са електронни и при даване на газ (както колегата бе описал че се забързва мигача) няма логика да се повлияе от увеличаването на напрежението на алтернатора.Фаровете заповат ли да светят по-силно или? (ако да - може да набедим за виновник регулатора на напрежението на алтернатора и да кажем че повишава до по-високо напрежение от нормалното а ако не причината е като при моите спирачки - никой не знае )
                  Fiat Tipo DGT 1108cm3 Fire, VW Passat B3 1878cm3

                  Коментар

                  Working...
                  X