Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Аларма малко помощ

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Аларма малко помощ

    Значи изкам да ви питам,принципно имам колата от една година още като я купих тя беше с развалена аларма,но направих каско и не ми се стори за нужно да я поправям въпреки че с нея можеш да отключваш и заключваш колата а това все пак си е някаква екстра :D но сега си купих ново ЦД за бая пари и започна да ми се вижда че все пак има някакъв смисъл от алармата. Та да ви питам значи алармата си работи перфектно включва се идеално датчика започва да си мига вратите се заключват всичко ок,но след като я включа доста често след няколко минути започва да си свири сама,ако пък не започне да свири си работи идеално но това е рядко,та тази повреда не ми се струва толкова голяма и затова пиша тук ако може някои да ми помогне(дано да не греща де )а ко пък не поне да препоръчате добър сервиз за аларми.Колата е Фиат браво 96та .Мерси предварително

    #2
    ре

    Напиши името на алармата,или снимай дистанционното.Като за начало може да огледаш бутончето което пази предният капак.
    Fiat Bravo 1.9 JTD

    Коментар


      #3
      Ми значи моделът на алармата утре ще го огледам,а относно снимка на дистанционото нямам възможност но е едно черно правоъгално дето си пише fiat,с едно копче което е за всичко прилича на фабрична аларма.

      Коментар


        #4
        Явно никои не може да ми помогне по този въпрос,но да ви питам нешто друго,може би е малко глупаво но все пак ми хрумна и се чудя дали е възможно значи то след като сичко си работи и се вклиучва алармата сама,немога ли някак си да отстраня вклиучването на алармата но да се запази заклиучването с дистанционното?Ако нямам аларма то поне да имам централно с дистанционо

        Коментар


          #5
          kikoto написа:
          Явно никои не може да ми помогне по този въпрос,но да ви питам нешто друго,може би е малко глупаво но все пак ми хрумна и се чудя дали е възможно значи то след като сичко си работи и се вклиучва алармата сама,немога ли някак си да отстраня вклиучването на алармата но да се запази заклиучването с дистанционното?Ако нямам аларма то поне да имам централно с дистанционо
          Резни кабела на сирената и си готов - поне да не квичи.А ако ти мигат в тоя момент и мигачи/стопове - резни конекцията към тях от алармата.Виж в сервизното ръководство има описание на монтажа на алармата.Така като те слушам онбаче алармата ти май си е наред, а имаш пролем с някой от датчиците.Първо провери бутните на врати и капаци дали на замасяват някъде - например бутона на предният капак - там най-често дава дефект, бутоните на вратите - да не замасява някъде - виж при затворена врата до лампата на плафона идва ли някакво макар и малко напрежение - може да имаш лека утечка от която самата лампа не свети но се задайства лампата. Виж и къде е шоковия датчик - може и той да прави мизерии - обикновено е залепен някъде на таблото отвътре и го откачи (резни) - така спира да дава сигнал. Смятам че ако само спонтанното задействане е проблем, няма да е трудно да се отстрани и да си имаш работеща фабрична аларма. Другия вариант е да идеш на алармаджия - ама като ги знам колко обичат да поправвят неща, който не са монтирани от тях... Опитай и с авто-електричар - според мен дефекта е дребен - лоша връзка или утечка... Успех!
          Alfa Romeo 147 1,6 ts, 2002 и то само на бензин...
          Alfa Romeo 159 SW ti, 2,4JTDm, Nero carbonio.
          ..т'ва е Алфа,последното което губиш е надежда...

          Коментар


            #6
            Марката на алармата е Meta sistem а моделът е М100 ако това мойе да помогне нещо.
            FIAT BRAVA 16.16V.ELX Абе, ако ме блъсне Селянин, важи ли Гражданската отговорност !

            Коментар


              #7
              Колегата Yavor бе повече от изчерпателен! Истината е, че докато не барне "чак" работата не става. Всички знаем кво се получава, когато се бара от хора които не са в час. Алармата по принцип е най- тъпото нещо което ни кара да се чувстваме спокойно. Алармата иска захранване (12 волта), правилно връзване (Врати, шок, централно, блокировка) и почти никаква настройка- това е ! Лошото е ако някой преди нас е "барал". Твоят проблем трябва да се види- не да се пише.
              брава 1.4 12в 1997 моно инжекция, но радиото е стерео
              http://www.picvalley.net/v.php?p=u/22/21929_450.JPG

              Коментар


                #8
                Re: Аларма малко помощ

                kikoto написа:
                Значи изкам да ви питам,принципно имам колата от една година още като я купих тя беше с развалена аларма,но направих каско и не ми се стори за нужно да я поправям въпреки че с нея можеш да отключваш и заключваш колата а това все пак си е някаква екстра :D но сега си купих ново ЦД за бая пари и започна да ми се вижда че все пак има някакъв смисъл от алармата. Та да ви питам значи алармата си работи перфектно включва се идеално датчика започва да си мига вратите се заключват всичко ок,но след като я включа доста често след няколко минути започва да си свири сама,ако пък не започне да свири си работи идеално но това е рядко,та тази повреда не ми се струва толкова голяма и затова пиша тук ако може някои да ми помогне(дано да не греща де )а ко пък не поне да препоръчате добър сервиз за аларми.Колата е Фиат браво 96та .Мерси предварително
                Прикачени файлове
                Fiat Bravo 1.6 16V SX Бензин 97г 103 к.с. Метан
                Fiat PUNTO MKII 1.2 8V. 60к.2000г

                Коментар

                Working...
                X