Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

взех си чейнджър, ама не могад аго включа

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    взех си чейнджър, ама не могад аго включа

    имам касетофонче пайниър, взех си и такъв чейнджър, обаче не мога да го накарам да го засече. някой може ли да помогне? това е касетофона http://cgi.ebay.it/AUTORADIO-PIONEER...ayphotohosting а модела ако не се вижда на снимката е keh-p3730r
    Lancia Lybra'99 2.4 JTD - 135hp
    Fiat Bravo'97 1,6 16v
    Fiat Tempra'91 1,6 mono

    #2
    Ако чейнджъра съвпада като модел с плеъра, проблема ти е точно във връзването. Според мен обаче, по-вероятно е да не е така. Можеш да провериш тая работа чрез книжката на касетофончето или на плеъра. Дай модела на чейнджъра поне.
    Сега Фруктиера в БГ и Додж навън
    Карал Типо 1.6 75 ->Пунто 1.2 75->Браво 1.9Д->Стило 1.9 JTD

    Коментар


      #3
      модела на чейнджъра е cdx p620s , а касетофона го написах. значи буксите си съвпадат, не знам обаче как трябва да бъде засесечен от касетофона. не можах никъде в нета да намеря инфо по въпроса, мануалите за касетофона всичките са платени по сайтовете, а аз нямам книжка нито за касетофона, нито за чейнджъраhttp://i4.ebayimg.com/01/i/01/d0/c8/f1_1_b.JPG
      Lancia Lybra'99 2.4 JTD - 135hp
      Fiat Bravo'97 1,6 16v
      Fiat Tempra'91 1,6 mono

      Коментар


        #4
        Ченджера бачка ли
        Fiat Punto 1.1моно 95г.-Няма го вече
        Alfa Romeo 146 1.9JTD 99г.
        Alfa Romeo 155 1.7TS 93г.

        Коментар


          #5
          еми да приемем, че бачка
          Lancia Lybra'99 2.4 JTD - 135hp
          Fiat Bravo'97 1,6 16v
          Fiat Tempra'91 1,6 mono

          Коментар


            #6
            Ами аз не го приемам така на доверие!Откъде е този ченджер,пробван ли е пред теб,че работи?Дай малко повече инфо,че аз си го представям,че е взет 2ра употреба без да е пробван и т.н?!!Като си го включил на касетофона изписва ли му обция-сд,след радиото и касетката(предполагам са с 1 бутон)?Еи такива неща кажи колегаДавам ти пример-аз в едната кола имам сони касетофон със сони ченджър,значи когато не е закачен с кабела касетофона изписва само касетка и радио,но когато го вържа за ченджера почва да изписва сд а и ченджера почва да издава едни звуци(незнам как да ги имитирам),но мисълта ми е ,че ако ченджера си е вред и касетофона също те започват работа без никакви настроики и т.н(поне при сони е така,но предполагам и при пайнер не е по различно)
            Fiat Punto 1.1моно 95г.-Няма го вече
            Alfa Romeo 146 1.9JTD 99г.
            Alfa Romeo 155 1.7TS 93г.

            Коментар


              #7
              ами доста позна от историята. значи вчера вечерта в 9 часа го купих, като се пробвахме с момчето да го пуснем да го видя, че бачка, закачихме му кабелите, не закачихем нещо на която той му вика ремуут контрол и което на мен не ми стана ясно какво е в случая, той ми обясни, че това се закачало някъде на + където се поява ток само ако е пуснато радиото- т.е да бачка не постоянно, а само като е пуснато радито- нормално. как да е той си тръгна чейнжъра, вадихме слагахме дискове обаче не успяхме около половин час да го пуснем на касетофона да покаже, че е засечен или нещо такова. ръчкахме по всички копчета, но не открихме откъде е опцията да си сменям радиото с чейндъра. на мене ми писна, стана много късно пък и всико това става на улицата абе тъпотия и му казах, че му го плащам и го отнасям пък ако има проблем да го върна. в крайна сметка приемам, че работо иначе едва ли ще дойде с неработеща машина в 9 вечерата да се среща с непознат и като го закачиме да видя че не бачка и айде чао. както и да е просто приемам че работи засега. довечера ще пусна хубава снимка на панела с копчетата да се види кое какво е все някой може да познае.
              Lancia Lybra'99 2.4 JTD - 135hp
              Fiat Bravo'97 1,6 16v
              Fiat Tempra'91 1,6 mono

              Коментар


                #8
                този remote е за усилвател/антена/ и разни "аксесоари" с които касетофона работи,но за чейнджъра си мисля,че има само 1 кабел който идва от касетофонаиначе работи ти ли,чува ли се да върти нещоизваждането на дисковете как става (като видео механика или просто дърпаш касетата с дисковете)

                Коментар


                  #9
                  Значи братле май не те е излъгал-трябва да вържеш постоянен + От ченджера има 2 букси,едната захранваща а другата управляваща.Захранващата има черен кабел(масата) и червен постоянен+,масата се връзва отзад до самия ченджер а + верви по кабела на ченджера и отпред при касетофона се връзва на постоянен +!Превключването става от радио на сд с бутона SOURCE!Това е от мене-дано си разбрал нещо,ако неможеш да се справиш сам иди при някой алармаджий да помагат!Успех
                  Fiat Punto 1.1моно 95г.-Няма го вече
                  Alfa Romeo 146 1.9JTD 99г.
                  Alfa Romeo 155 1.7TS 93г.

                  Коментар


                    #10
                    Fiat Punto 1.1моно 95г.-Няма го вече
                    Alfa Romeo 146 1.9JTD 99г.
                    Alfa Romeo 155 1.7TS 93г.

                    Коментар


                      #11
                      pugsy написа:
                      този remote е за усилвател/антена/ и разни "аксесоари" с които касетофона работи,но за чейнджъра си мисля,че има само 1 кабел който идва от касетофонаиначе работи ти ли,чува ли се да върти нещоизваждането на дисковете как става (като видео механика или просто дърпаш касетата с дисковете)
                      значи от чейнджъра влиза 1 кабел в касетофона- то е ясно-този със специалната букса, която си е различна за сяка марка. + идва от където и да е в моя случай пак от бушона на касетофона, масата също от него я вземам. касетката е за 6 дикса, и не е механично ваденето й, а е като при мп3 за кола например- натискаш иджект и тя изскача като диск например. чува се че върти и т.н., не се съмнявам в него никак. не ми се вярва някой да е такъв тъпан та да дойде да ми покаже неработещия си чейндър вечерта след работа :D
                      Lancia Lybra'99 2.4 JTD - 135hp
                      Fiat Bravo'97 1,6 16v
                      Fiat Tempra'91 1,6 mono

                      Коментар


                        #12
                        puntotras написа:
                        Значи братле май не те е излъгал-трябва да вържеш постоянен + От ченджера има 2 букси,едната захранваща а другата управляваща.Захранващата има черен кабел(масата) и червен постоянен+,масата се връзва отзад до самия ченджер а + верви по кабела на ченджера и отпред при касетофона се връзва на постоянен +!Превключването става от радио на сд с бутона SOURCE!Това е от мене-дано си разбрал нещо,ако неможеш да се справиш сам иди при някой алармаджий да помагат!Успех
                        мерси братле помогна ми. ей тва ме интересуваше с кой бутон става, сеа тряа да видя кое е соурса при мене че е от годинките няма надписи. напълно си прав за кабелажите точно така вървят. ще пиша довечера допълнително
                        Lancia Lybra'99 2.4 JTD - 135hp
                        Fiat Bravo'97 1,6 16v
                        Fiat Tempra'91 1,6 mono

                        Коментар


                          #13
                          Ако издаде звук кажи
                          Fiat Punto 1.1моно 95г.-Няма го вече
                          Alfa Romeo 146 1.9JTD 99г.
                          Alfa Romeo 155 1.7TS 93г.

                          Коментар


                            #14
                            puntotras написа:
                            Ако издаде звук кажи
                            казвам. тръгна си перфектно и веднага, превключването става от бутона он/офф на самия касетофон, обаче 1 път като пробвах не е станало щото трябва след като пуснеш чейнджъра да рестартнеш касетофона. е днес се сетих и го рестарнах и венага тръгна. я сега кажи къде да му вържа + на тоя чейнджър, в сми откъде да го взема така, че когато не съм на режим цд той да си е изключен? момчето, от което го взех ми каза, че няма такъв начин ама аз не вярвам толкова глупово да е направено, та да не може да се спре от управлението на касетофона. как е при теб?
                            Lancia Lybra'99 2.4 JTD - 135hp
                            Fiat Bravo'97 1,6 16v
                            Fiat Tempra'91 1,6 mono

                            Коментар


                              #15
                              Ако няма управление, демек - допълнителен кабел или нещо такова, плюса го изтегли до отпред и с едно ключе...Ако има управление, трябва да си се изключва, като изключиш касетофона, не като минеш на радио.
                              Сега Фруктиера в БГ и Додж навън
                              Карал Типо 1.6 75 ->Пунто 1.2 75->Браво 1.9Д->Стило 1.9 JTD

                              Коментар

                              Working...
                              X