Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Досадна грешка, която не мога да премахна - B1009

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Досадна грешка, която не мога да премахна - B1009

    Привет колеги, не мога да се справя с жълтата предупредителна лампа за неизправни светлини на моето Punto Mk2.
    Имах две изгорели крушки, които ме мързеше да сменя няколко дни. След като все пак го направих обаче, компютърът продължава да вдига грешка B1009 за габаритните светлини и това си ме дразни.
    Сега всички светлини са изправни, работят, но грешката си стои. Изтривам я с FES, но веднага след това изскача отново (около секунда след като пусна светлините). В описанието пише да търся за прекъсната верига (очевидно няма щом всичко свети), късо съединение или хлабави връзки към body компютъра, ама дори и не зная къде е този компютър и как да разбера. Подозирам, че проблемът е в задните два габарита (там съм ползвал и 5 и 10-ватови крушки без проблеми, фабрично май са с по 5W), въпреки че конзолите на стоповете си изглеждат съвсем добре, буксите също, не се забелязват следи от окислявания. Вчера на моменти сигналната лампа изгасваше за около секунда две, но през повечето време си свети.
    Ето скрийншот-а на FES:
    Click image for larger version

Name:	Capture.PNG
Views:	1
Size:	138,4 KB
ID:	2167243
    _________________________
    FIAT Punto MK2, 1.2 / 8V / 2000 г.

    #2
    Все пак напръскай буксите с контактен спрей
    koce73 , Fiat Marea Weekend 1.6 16V 1997 специално пригодена за тежък терен , отскоро и Subaru Forester 2.0 2005 за още по-тежък терен 0895747442

    Коментар


      #3
      Крушката на номера свети ли? При мен на същото пунто същата лампа светеше защото имаше разлика в крушките на задните габарити, едната беше 5 вата, а другата 10 вата. Трябва да са 10 вата.

      Коментар


        #4
        Мощността на крушките трябва да е точна по каталох иначе светва тази жълта лампа.
        FIAT Brava S 1,4 12 V 97 г. - бивша. Не карай по-бързо отколкото твоя ангел хранител може да лети!
        Ако нещо стане както трябва, то е станала голяма грешка. Закон на Мърфи.

        Коментар

        Working...
        X